Rabat -50% Znalazłeś taniej? Napisz lub zadzwoń! Zweryfikujemy i wyślemy kontrofertę
Miejsca Obrazy czerwiec 28, 2017

Obrazy w każdym typie wnętrz

Uniwersalne elementy dekoracyjne w Twoim domu

Obrazy w kazdym typie wnetrz

Uniwersalne elementy dekoracyjne w Twoim domu

Obrazy w każdym typie wnętrz

Od dawien dawna obrazy stanowiły podstawowy element wystroju wnętrz zarówno obiektów mieszkalnych jak domy i mieszkania, a także obiektów użyteczności publicznej czy zabytków. Nic dziwnego, że chcąc wprowadzić trochę estetyki do wnętrza własnego domu tak chętnie decydujemy się na obrazy.

Odpowiedni dobór elementów dekoracyjnych we wnętrzu jest podstawą satysfakcjonującego efektu końcowego. Oprócz wybrania tekstyliów, mebli czy oświetlenia, musimy pamiętać również o ozdobach naściennych, takich jak między innymi zegary czy obrazy. Jeżeli te elementy zostaną dopasowane w odpowiedni sposób, będą nie tylko gustowną ozdobą, ale także powiększą optycznie przestrzeń lub podkreślą ważne kompozycyjnie strefy danego pomieszczenia, np. kominek, zespół wypoczynkowy lub stół jadalniany.

Obraz do jadalni obiad z pieciu dan fixar

Ważne jest to, aby wybrany przez nas element dekoracyjny, w tym przypadku obraz, pasował do istniejącego wnętrza pod względem kolorystycznym, estetycznym, a także proporcji. Unikajmy sytuacji, w których niewielkie pomieszczenie przytłoczone jest nadmierną liczbą dekoracji. Podobny efekt osiągniemy stosując duże obrazy w niewielkich przestrzeniach – takich sytuacji lepiej unikać, ponieważ zamiast estetycznego i przyjemnego dla oka efektu, uzyskamy wizualny chaos.

Indywidualny charakter wnętrza

Obrazy powinny odzwierciedlać gust domowników, lubiane przez nich nurty i style artystyczne. Wtedy też pomieszczenie zyska indywidualny charakter. Jeżeli zatem jesteśmy osobami, które kochają melancholijne i spokojne klimaty, to wybierajmy dzieła sztuki wpisujące się w ten nurt, np. przedstawiające zwiewną oraz eteryczną baletnicę lub zachód słońca.

Obraz do salonu z wizja na przyszlosc w balecie fixar

Obraz nie stanowi tylko i wyłącznie elementu dekoracyjnego. Jego celem może być również zabawa z formą, teksturą, pokreślenie najistotniejszych elementów kompozycyjnych we wnętrzu, skupienie uwagi na jednym punkcie czy zmiana perspektywy pomieszczenia.

Nie musimy w każdym przypadku dopasowywać obrazu do wnętrza, czasami możemy wyjść od obrazu, a następnie skomponować cały wystrój w oparciu o jego kolorystykę, fakturę, wielkość i klimat.

Obraz a ściana

Istotnym aspektem, o jakim dobrze jest pamiętać w przypadku doboru tego elementu dekoracyjnego, są proporcje pomiędzy nim, a ścianą, na tle której się znajduje. Małe pomieszczenia źle będą prezentowały się z dużymi obrazami lub licznymi obrazkami niewielkich rozmiarów. Znacznie lepiej wpiszą się w takie wnętrze dekoracje pojedyncze, średniej wielkości. Przy przestronnych pokojach dobrze jest wybierać większe obrazy, należy unikać małych, które znikną w ogromie przestrzeni. Jeżeli nie jesteśmy miłośnikami dużych elementów dekoracyjnych, a posiadamy przestronne pomieszczenie, to możemy z powodzeniem zdecydować się przykładowo na tryptyk. Za jego pomocą estetycznie podzielimy wizualnie nawet sporą ścianę, unikając efektu przytłoczenia jednym obrazem sporych rozmiarów.

Obraz do salonu spacer w nieznane fixar

Pamiętajmy również o kształcie obrazu w kontekście ściany. Jeżeli dysponujemy pionową ścianą, to lepiej będzie wyglądała tam dekoracja o podobnych proporcjach. W przypadku długiej ściany, efektowniej wygląda obraz poziomy.

Wybierając odpowiednie płótna, pamiętajmy także o tym, aby ich ramy były dopasowane do wnętrza. W ten sposób zachowamy efekt spójności estetycznej.

Obraz we wnętrzu w większości przypadków jest nie tylko ciekawym urozmaiceniem domowego wystroju, ale także podkreśleniem jego indywidualnego charakteru oraz gustu właścicieli. Warto wprowadzić tego typu dekoracje do własnych czterech ścian, aby móc cieszyć się sztuką i wysoką estetyką na co dzień.