Fototapety Motywy Poradnik sierpień 23, 2022

Mieszkanie pełne kwiatów - Fototapety z kwiatami

Kwintesencja piękna, które oferuje nam natura to właśnie kwiaty.

Mieszkanie pelne kwiatow fototapety z kwiatami

Kwintesencja piękna, które oferuje nam natura to właśnie kwiaty.

Mieszkanie pełne kwiatów - Fototapety z kwiatami

Wnętrza, które nas otaczają i w których dużo przebywamy, powinny być wygodne i funkcjonalne, ale także przyjemne dla oczu. Wzrok to ważny zmysł, a wrażenia estetyczne jakich nam dostarcza mają niebagatelny wpływ na nasz nastrój.

Dlatego też od wieków chętnie ozdabiamy nasze wnętrza motywami kwiatowymi i dlatego obecnie fototapety z kwiatami cieszą się tak wielką popularnością. To przecież najprostszy, a zarazem najbardziej skuteczny i efektowny sposób, żeby urządzić sobie przyjemne, piękne wnętrza.

Główne typy kwiatowych fototapet

Powiedzieć, że w ofercie Fixar znajdziecie fototapety z kwiatami to jakby nic nie powiedzieć. To ogromna grupa graficzna, być może najliczniejsza. Dlatego też można się tu nieco zagubić i zdezorientować podczas poszukiwania tego jednego, jedynego, najpiękniejszego wzoru. Chcemy więc trochę ułatwić wam poszukiwania za pomocą pogrupowania grafik na rodzaje.

Drobne, delikatne łączki. To często odwiedzana grupa graficzna, bo też często dysponujecie małymi wnętrzami w swoich mieszkaniach. Dbamy, aby każdy znalazł u nas spory wybór modnych i uroczych grafik wykonanych ze zróżnicowanym rozmachem, bo kierujemy się zasadą, że nic nie powinno ograniczać waszej fantazji dekoracyjnej. Małe pomieszczenie też może zdobić ciekawa, efektowna fototapeta.

Dywany kwiatowe z głębią. Tam, gdzie można bardziej puścić wodze fantazji, a do dyspozycji jest ściana, która nie będzie zastawiona wysokimi meblami, doskonale sprawdzi się któryś z naszych popisowych wzorów. To grafiki z bardzo intensywnie zgrupowanymi pąkami kwiatów, które tworzą ciekawy trójwymiarowy kobierzec. To fototapety z kwiatami, na których wiele się dzieje, więc zwykle będzie jedyną dekoracją ścienną we wnętrzu, ale za to jaką!

Delikatne odcienie polnej laki fototapeta fixar

Kwiatowa dominacja. Masz do dyspozycji duży salon albo np. służbowy gabinet sporych rozmiarów. Pomyśl, jedna ściana wypełniona ogromnymi makami, storczykami czy dmuchawcami. To odważna, ale jakże efektowna i imponująca dekoracja. Na tym tle postaw niską kanapę albo fotele, a potem spróbuj tam usiąść. Inspirujące, ciekawe doświadczenie i kapitalna ozdoba do nowoczesnego, kreatywnego wnętrza.

Makro zbliżenia. Inny rodzaj odważnych dekoracji kwiatowych na ścianę to wszelkiego rodzaju ujęcia z wykorzystaniem makro zbliżenia. To zdjęcia, które ukazują kwiat na wielkim zbliżeniu, dzięki czemu widoczne są wszelkie faktury, żyłki i przebarwienia na płatkach, pyłek na pręcikach itd. Szczególnego rodzaju grafiki o wysoki stopniu wysmakowanego dizajnu, w sam raz do ultra nowoczesnych wnętrz.

Artystyczne wariacje. Czy znacie lepszy motyw graficzny, który może być podstawą i inspiracją do stworzenia jakiejś artystycznej wariacji? Oczywiście, że kwiaty są najlepsze! Dlatego w ofercie Fixar nietrudno znaleźć przeróżne takie kombinacje. Największą popularnością cieszą się połączenia nieoczywiste, np. kwiaty wkomponowane w futurystyczny tunel albo wyrastające ze starej, zniszczonej betonowej ściany.

To taki poglądowy katalog, ale istnieje spora szansa, że ta zakładka będzie się intensywnie powiększać o nowe koncepcje i rodzaje grafik.

Jesienne kwiaty w kolorze bordo fototapeta fixar

Fototapety z kwiatami – jak to zgrać we wnętrzu?

Można bez wątpienia stwierdzić, że użycie takiej kwiecistej dekoracji na ścianie zobowiązuje. Bo kiedy okleimy ściany tapetą w jednym kolorze lub z ledwie widocznym wzorkiem to możemy to tak naprawdę nie jest istotne jaki styl i rozmach będą miały pozostałe części aranżacji. Ale kiedy pójdziemy w kwiatowe, wyraźne wariacje, to trzeba pamiętać o kilku rzeczach, które są konieczne.

Po pierwsze – proporcje. Chociaż kwiaty z założenia są delikatnymi roślinami to jednak na naszych fototapetach przybierają czasami naprawdę dominujący wymiar. Jeśli zadbasz o właściwe proporcje pomiędzy wielkością kwiatów a gabarytem wnętrza, gwarantujemy pełną satysfakcję. Zbyt duże motywy na ścianie mogą stać się z czasem męczące i przytłaczające.

Po drugie – kolory. Świat kwiatów to świat barw i grzechem byłoby tego nie wykorzystać. Postaraj się zespolić wiodącą kolorystykę wybranej grafiki z kolorami pozostałych powierzchni, a efekt będzie spektakularny.

Bukiet kwiatow w stylu vintage fototapeta fixar

Po trzecie – nawiązania. Tak się składa, że fototapety z kwiatami królują zwykle we wnętrzach niepodzielnie, więc jeśli wprowadzacie do wnętrza inne dekoracje to powinny one być nawiązaniem tematycznym. Doskonale sprawdzą się kwieciste tekstylia umieszczone w bezpiecznej odległości i oczywiście żywe kwiaty, cięte lub w doniczkach.

Kwintesencja piękna, które oferuje nam natura to właśnie kwiaty. Dlatego ta grupa graficzna to tzw. „pewniak” jeśli chcesz stworzyć po prostu piękne wnętrze. A w tak szerokiej ofercie zawsze zajdziesz coś odpowiedniego.