Fototapety Motywy wrzesień 05, 2017

Wprowadź odrobinę orientu do swojego wnętrza

Dalekowschodnie inspiracje i ich popularność

Wprowadz odrobine orientu do swojego wnetrza

Dalekowschodnie inspiracje i ich popularność

Wprowadź odrobinę orientu do swojego wnętrza

Wybór odpowiedniej fototapety do domu może nastręczać wiele trudności. Zbyt szeroka gama motywów oraz wzorów powoduje, że często nie masz pojęcia na co się zdecydować, tak aby pasowało do wystroju mieszkania, a jednocześnie wnosiło powiew świeżości. Ciekawą propozycją mogą być fototapety orientalne, które odmienią wnętrze domu w mgnieniu oka.

Orient jest pełen przepięknych, zróżnicowanych krajobrazów, ciekawych ludzi oraz kultury. To wszystko sprawia, że może poszczycić się on prawdziwym bogactwem kulturowym i naturalnym. Jeżeli jesteś miłośnikiem tego klimatu, nawet jeżeli jeszcze nie miałeś okazji odwiedzić krajów Dalekiego i Bliskiego Wschodu osobiście, to warto przejrzeć fototapety z motywem orientalnym.

Jakie są rodzaje fototapet orientalnych?

Znajdziesz tu naprawdę szeroką gamę motywów z nutką orientu. Pierwszą grupą są fototapety ze wzorami pochodzącymi z krajów arabskich czy Dalekiego Wschodu. Ciekawą opcją są również te tapety, które przedstawiają budynki lub elementy architektoniczne – np. wejście do domu lub podcienie z kolumnami. Tego typu tapety dobrze będą wyglądały w większych pomieszczeniach, gdzie dodatkowo dodadzą im głębi i trójwymiarowości ze względu na perspektywę ze zdjęcia.

Fototapeta orientalna melancholijna strefa theravada fixar

Fototapety orientalne przedstawiające wnętrze domu japońskiego na pewno przypadną do gustu miłośnikom Japonii, którzy urządzili swoje mieszkanie w minimalistycznym stylu. Taki motyw na ścianie będzie dodatkowo podkreślał wystrój wnętrza.

Dosyć popularne są również motywy związane z naturą, roślinami i ogólnie przyrodą. Do wcześniej już wspomnianego stylu minimalistycznego będzie pasował wizerunek kamieni z ogrodu japońskiego na ścianie.

Jeżeli chcesz osiągnąć bardziej kontrastowy i barwny efekt, to wybór orientalnej roślinności jako motywu fototapety, będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Taka fotografia doskonale będzie kontrastować z prostymi i stonowanymi kolorystycznie meblami.

Miłośnicy bardziej spokojnych wzorów z pewnością pokochają lilię wodną, która przyozdobi ściany ich domu, a dodatkowo wprowadzi do niego atmosferę spokoju i relaksu.

Fototapeta orientalna w japonskich gajach raj na ziemi fixar

Na szczególną uwagę zasługują także pejzaże: zielone pola ryżowe, piękne świątynie hinduskie czy japońskie domu, to świetny sposób na uzupełnienie z pozoru nudnego i stonowanego wystroju wnętrza. Będzie to najważniejszy akcent kompozycyjny w danym pomieszczeniu, który nie tylko będzie zwracał na siebie uwagę, ale również wprowadzi życie do takiego z pozoru spokojnego wnętrza.

Japoński relaks w łazience

Fototapety orientalne to doskonały pomysł na przystrojenie salonu czy sypialni, ale również łazienki! Dzięki materiałowi z laminatu takie tapety są odporne na wodę i środki czyszczące, które zazwyczaj stosuje się w tym pomieszczeniu. Zatem jeżeli posiadasz przestronną łazienkę i nie chcesz dekorować jej płytkami na całej powierzchni ścian, to warto wprowadzić do niej odrobinę Orientu w postaci dobrze dobranej fototapety. Propozycją godną rozważenia jest motyw minimalistycznej japońskiej roślinności, który nie tylko dobrze wpisze się w monochromatyczną łazienkę, ale również doda jej wyjątkowego klimatu miejsca odprężenia.

Fototapeta orientalna kapiele z azjatyckim wdziekiem fixar

Poczuj się orientalnie

Nawet jeżeli nie jesteś miłośnikiem krajów Dalekiego i Bliskiego Wschodu, to z powodzeniem możesz pokusić się o wprowadzenie takiego motywu do swoich czterech ścian. Każdemu przypadnie go gustu widok pejzażu dalekowschodniego lub orientalnej roślinności na ścianie. Nie wiesz jak udekorować swoje salon lub łazienkę? Przejrzyj wzory orientalne, na pewno przypadnie Ci coś do gustu.