Motywy Obrazy październik 16, 2017

Wielkie miasta zatrzymane na zdjęciu

Wielkie metropolie w Twoich czterech ścianach

Wielkie miasta zatrzymane na zdjeciu

Wielkie metropolie w Twoich czterech ścianach

Wielkie miasta zatrzymane na zdjęciu

Wybór odpowiedniego obrazu do własnych czterech kątów może nastręczać nie lada trudności. Nie każdy jest koneserem sztuki, a niektórym najzwyczajniej w świecie malowane portrety czy pejzaże nie pasują do wystroju wnętrza mieszkania. Co wtedy najlepiej jest wybrać?

W sytuacji, gdy mamy problemy z doborem odpowiednich dekoracji w postaci obrazów czy plakatów, to dobrze jest wybierać sprawdzone opcje, które będą pasowały do większości aranżacji. Jednym z takich motywów jest pejzaż miejski – zarówno panorama miasta, jak i widok pojedynczych obiektów zlokalizowanych w tkance miejskiej. Spektakularnie wygląda miasto z perspektywy człowieka, którego wzrok skierowany jest w stronę szczytów wieżowców. Taki wielkomiejski klimat obrazu będzie pasował przede wszystkim do wnętrz nowoczesnych, ale także minimalistycznych czy odrobinę tradycyjnych. Nie mniejsze wrażenie zrobi widok aglomeracji w technikolorze.

W jakich kolorach wybrać panoramę miejską?

Kolorystka obrazów z motywem miejskim może być dowolna. Warto jednak wziąć pod uwagę to, w jakich odcieniach urządzone jest dane pomieszczenie. Jeżeli nasze meble, dodatki i tekstylia są wielobarwne, kontrastują ze sobą mocnymi odcieniami, to zdecydowanie lepiej będzie wybierać obrazy z motywem miejskim w odcieniach szarości. Dzięki temu będziemy mieć ciekawy element dekoracyjny na ścianie, który jednocześnie nie będzie kompozycyjnie przytłaczał wnętrza lub nieestetycznie kontrastował z pozostałą częścią wystroju pomieszczenia.

Obraz miasto kubicznie proste formy fixar

W odwrotnej sytuacji, kiedy posiadamy minimalistyczne wnętrze lub aranżację w stonowanych barwach, wtedy możemy sobie pozwolić na wybranie słonecznych pejzaży miasta, z których będzie wyzierać błękitne niebo i oświetlone słońcem wieżowce. Nie da się ukryć, że tak przedstawiona panorama miasta jest niezwykle atrakcyjna wizualnie. Będzie ona ozdobą niejednego pomieszczenia.

Gdzie najlepiej sprawdzi się obraz z motywem miasta?

Tego typu obrazy będą prezentowały się dobrze w praktycznie każdym pomieszczeniu, jeżeli zadbamy o to, aby odpowiednio dopasować je do jego wielkości, aranżacji oraz kolorystyki. W pokoju dziennym, nad kanapą lub zestawem wypoczynkowym, możemy zawiesić duży, poziomy obraz z pejzażem miejskim. Będzie on stanowił centralny punkt kompozycyjny tej ściany, a także pomieszczenia – ze względu na to, że będzie znajdował się nad kanapą, samą w sobie stanowiącą najważniejszy element w pokoju dziennym.

Obraz miasto aglomeracja w technikolorze fixar

Obrazy z motywem miasta będą świetnie wpisywały się w pomieszczenie do pracy, czyli gabinet. Pomogą one stworzyć biznesowy, a zarazem ciekawy klimat. Jeżeli zdecydujemy się na wizerunek ulubionego miasta, będą one dodatkowo elementem sentymentalnym czy motywacyjnym, gdy dane miejsce jest naszym wymarzonym kierunkiem podróżniczym. W tego typu pomieszczeniu zazwyczaj łatwiej wkomponować mniejszych rozmiarów obrazy.

Obraz miasto lot nad aglomeracyjnym gniazdem fixar

Motyw miejski w postaci wizerunku na ścianie dobrze wpisze się również w jadalni, zwłaszcza jeżeli jest duża i przestronna. Wtedy też możemy pokusić o większych rozmiarów obraz.

Wykorzystanie motywów miejskich do aranżacji własnego domu czy mieszkania jest dobrym pomysłem. Z łatwością można wpasować je w każdy typ wystroju, aby uzyskać spójną kompozycyjnie całość, która będzie dodawała uroku pomieszczeniu.