Rabat -50% Znalazłeś taniej? Napisz lub zadzwoń! Zweryfikujemy i wyślemy kontrofertę
Motywy Obrazy styczeń 30, 2018

Obrazy - wspomnienia przelane na płótno

Zanurzmy się w cudownych reminiscencjach

Obrazy wspomnienia przelane na plotno

Zanurzmy się w cudownych reminiscencjach

Obrazy - wspomnienia przelane na płótno

Dekorowanie własnego mieszkania lub domu bywa nieraz kłopotliwe. Dobranie odpowiedniego typu dekoracji do istniejącej aranżacji stanowi nie lada problem. Zwłaszcza jeżeli chodzi o dekorację ścian - problematyczne może być zachowanie balansu pomiędzy nadmiernie pustą a wizualnie zatłoczoną przestrzenią. Jak sobie poradzić z takim dylematem aranżacyjnym?

Prostym i zarazem klasycznym sposobem na rozwiązanie tego problemu może być wykorzystanie obrazu jako dominującej formy dekoracji naściennych. Możesz dobrać je pod względem kolorystyki do istniejącej aranżacji oraz umeblowania, a także rozmiarem w taki sposób, by pasowały kompozycyjnie do układu ściany i mebli.

Obraz ludzie kobieca delikatnosc w czerwieni fixar

Ciekawym oraz trafionym pomysłem będzie wykorzystanie fotoobrazów, które są relatywnie tanim, a zarazem bardzo atrakcyjnym wizualnie rozwiązaniem. Jaki motyw sprawdzi się w tym przypadku najlepiej?

Postaw na kontrast

Dysponując jasną przestrzenią w stonowanych barwach i jednocześnie chcąc ją ożywić, możesz postawić na obraz z wielobarwnym, np. żółtym tłem, które będzie doskonale kontrastować ze spokojną częścią aranżacji.

Obraz ludzie patrzac na panorame miasta fixar

Aranżacja ściany w salonie

Posiadając wolną ścianę za dużym elementem kompozycyjnym jakim jest kanapa lub rozbudowany zestaw wypoczynkowy, możesz wykazać się aranżacyjnie i zagospodarować ją jako tło do dużego, poziomego obrazu, który będzie stanowił dominantę kompozycyjną całego salonu. Jeżeli nie podobają Ci się wielkogabarytowe obrazy, to możesz pokusić się o tryptyk składający się z trzech elementów ułożonych w pionie lub poziomie w zależności od tego, jaką przestrzenią dysponujesz.

Obraz w sypialni

Miejscem, gdzie dobrze będzie prezentował się dużych rozmiarów obraz jest sypialnia, a dokładniej ściana za łóżkiem. Daje ona Ci ogromne pole do popisu - możesz zdecydować się na większych rozmiarów obraz, który będzie stanowił dominantę kompozycyjną w poziomym formacie. Jeżeli ściana za Twoim łóżkiem nie jest jednolitą powierzchnią, lecz jest podzielona np. na trzy pionowe części, to jedną z nich możesz udekorować pionowym obrazem, który doskonale wpisze się w te podziały.

Obraz ludzie modernistyczna femme fatale fixar

Przywołaj wspomnienia

Jak sam widzisz, możliwości aranżacyjnych przy wykorzystaniu obrazów masz naprawdę wiele. Samą ich treść oraz obrazy na nich możesz dostosować do tego, w jaki sposób urządziłeś lub pragniesz urządzić swoje mieszkanie czy dom. Warto jednak pamiętać także o tym, że takie dekoracje mogą nieść ze sobą również całe spektrum pozytywnych emocji. Będzie to możliwe, jeżeli zdecydujesz się na motywy, które kojarzą Ci się pozytywnie, np. widok z kraju, który odwiedziłeś w zeszłe wakacje itp. Taki dobór obrazów sprawi, że nie będą one tylko pięknymi, anonimowymi dekoracjami, które uzupełniają aranżację wnętrza, ale jako ozdoby staną się bliższe domownikom, a tym samym pozwolą na stworzenie przytulnego i pełnego ciepła wnętrza Twojego domu.

Obraz ludzie relaks na plazy fixar

Dekoracje dla każdego

Jeśli nie wiesz nadal, w jaki sposób udekorować ściany, to zdecydowanie powinieneś zastanowić się nad obrazami, które nadadzą wnętrzu Twojego mieszkania czy domu indywidualny charakter. Z pewnością będą to ozdobny naścienne, które przyciągną wzrok każdego gościa, a jednocześnie pozwolą Ci stworzyć przytulny klimat własnych czterech ścian. Wśród ogromu motywów bez problemu powinieneś znaleźć taki, który przypadnie Ci do gustu. Bez najmniejszego problemu dopasujesz je do istniejącej aranżacji mieszkania czy domu lub zbudujesz całkowicie nowy wystrój wnętrz na ich podstawie.