Fototapety Motywy luty 09, 2018

Motyw filmowy we wnętrzu

W domu poczuj się jak na sali kinowej

Motyw filmowy we wnetrzu

W domu poczuj się jak na sali kinowej

Motyw filmowy we wnętrzu

Fototapeta to rozwiązanie dekoracyjne, które ułatwia powstanie spójnej i atrakcyjnej aranżacji naściennej. Prawdziwych problemów może nastręczać natomiast znalezienie wzoru odpowiedniego do własnych czterech ścian. Czym się kierować przy wyborze? Jakie motywy fototapet są obecnie najmodniejsze?

Tego rodzaju dekoracja naścienna będzie spełniała swoją rolę tylko i wyłącznie wtedy, gdy dobierzesz ją odpowiednio do istniejącej aranżacji, tak aby wpisała się w nią stylistycznie. Co to oznacza w praktyce? To dosyć proste - fototapeta stanowi bardzo istotny punkt kompozycyjny w pomieszczeniu ze względu na jej wielkopowierzchniowy, często barwny i szczegółowy wzór. Nie stanowi to jednak przeszkody, aby całość skomponować w spójny i atrakcyjny wizualnie sposób. Zasady są nieskomplikowane: jeżeli decydujesz się na przykrycie kolorową fototapetą szerokiej ściany, to pamiętaj o tym, by resztę mebli, dekoracji, a także ścian utrzymać w stonowanej, uzupełniającej barwy z tapety kolorystyce. Z kolej odwrotnie - decydując się na czarno-białą fototapetę, możesz śmiało postawić na mocny akcent kolorystyczny w postaci np. turkusowej czy żółtej kanapy, który wizualnie ożywi pomieszczenie.

Fototapeta filmowa filmowe promienie fixar

Kolejną bardzo ważną zasadą jest pamiętanie o umiarze kompozycyjnym, czyli decydując się na fototapetę w danym pomieszczeniu, musisz równocześnie pamiętać o tym, aby nie przytłoczyć go nadmiarem elementów kompozycyjnych, np. mebli, tekstyliów, pozostałych dekoracji itp.

Filmowe wnętrze salonu

Teraz, kiedy już wiesz, w jaki sposób wpisać fototapetę do istniejącej aranżacji lub stworzyć nową, to możemy przejść do wyboru odpowiedniego motywu na ścianę. Jeżeli chciałbyś coś nietuzinkowego, co nie będzie kolejnym pięknym widokiem rajskiej plaży lub panoramą miasta, to warto przemyśleć motyw filmowy. Co się zawiera w tym pojęciu?

Fototapeta filmowa elementy kinowe fixar

Będąc fanem kina, z pewnością uśmiechniesz się na myśl o tym, że na fototapecie w swoim domu lub mieszkaniu mógłbyś mieć atrakcyjny wizualnie wizerunek projektora, taśmy filmowej czy innych kinowych artefaktów. Taki motyw na ścianie z pewnością doda mu bardzo indywidualnego charakteru i sprawi, że nabierze ono wielu walorów estetycznych. Zwłaszcza decydując się na wzory w odcieniach sepii, które przywodzą na myśl stare, dobre kino.

Tego typu fototapety będą doskonale wyglądały w przestronnych pomieszczeniach, gdzie zostaną odpowiednio wyeksponowane. Stanowić będą również doskonałe tło do zestawu wypoczynkowego i pozytywnie będą kojarzyły się z kinem oraz filmami. Melomani powinni być naprawdę zachwyceni!

Oglądanie filmów całą rodziną w salonie z kinową lub filmową fototapetą będzie miało niepowtarzalny klimat! Zwłaszcza jeżeli skusicie się dodatkowo na przygotowanie miski pełnej ciepłego i smacznego popcornu.

Sypialnia fana kina

Jeśli sypialnia jest miejscem, gdzie regularnie oglądasz filmy, to może warto przemyśleć zastosowanie tego motywu również tam? Będzie się kojarzył pozytywnie z ulubioną, relaksującą czynnością przed snem. Pamiętaj jednak, żeby do sypialni nie wybierać bardzo barwnych, kontrastowych i wyrazistych wzorów. Dużo lepiej będą wyglądały fototapety w stonowanych kolorach, które nie będą Cię rozpraszały i będą sprzyjały atmosferze wieczornego relaksu.

Fototapeta filmowa klaps filmowy fixar

Kinowy pokój dla dziecka

Motyw filmowy na fototapecie doskonale sprawdzi się również w pokoju dziecięcym, jeżeli wybierzesz rysunkowy i kolorowy wzór przedstawiający popcorn, projektor, bilety kinowe, rolkę z filmem oraz inne bardzo charakterystyczne dla kina artefakty.

Fototapeta filmowa tasma filmowa fixar

Motyw filmowy we wnętrzu domu lub mieszkania to doskonały pomysł na jego nietuzinkową aranżację. Wybierając wzór, który mało kto ma w swoich czterech ścianach, możesz zbudować wystrój, jakiego pozazdroszczą Ci wszyscy goście, a który Ty sam pokochasz.

Tagi: