Fototapety Motywy kwiecień 03, 2018

Włoskie uliczki - klimatyczne fototapety

Zobacz hipnotyzujący czar dekoracji z alejkami

Wloskie uliczki klimatyczne fototapety

Zobacz hipnotyzujący czar dekoracji z alejkami

Włoskie uliczki - klimatyczne fototapety

Miłośnicy malowniczych i słonecznych Włoch z pewnością pragną wpuścić trochę włoskiego klimatu do wnętrza. Jak tego dokonać w kilku prostych krokach? Czytaj dalej, a dowiesz się, w jaki sposób możesz przemycić odrobinę Italii do Polski.

Włochy kojarzą się zazwyczaj z doskonałą, słoneczną pogodą, wspaniałym jedzeniem, otwartymi ludźmi i przepiękną architekturą, zwłaszcza tą starożytną. Nic dziwnego, że wiele osób pragnie odrobinę wakacyjnego klimatu wprowadzić również do swoich czterech ścian.

Jak zacząć dekorować dom w stylu włoskim?

Generalnie aranżacja nawiązująca do stylistyki Włoch powinna być bogata w dekoracje i ozdoby, raczej utrzymana w stonowanej kolorystyce, jak szarości, beże czy gdzieniegdzie odrobina bieli. Pomimo dosyć oszczędnych barw we włoskim stylu możemy pokusić się o zastosowanie wielu dodatków, które dodadzą szyku i elegancji, takich jak na przykład bogato zdobione żyrandole, piękna zastawa oraz drogie dywany.

Fototapeta uliczka klimatyczny zaulek fixar

A może zamiast tego fototapeta?

Jeżeli jednak ta estetyka to zupełnie nie Twój klimat, a chciałbyś nadal wprowadzić powiew Włoch do własnych czterech ścian, to z pewnością powinieneś przetestować fototapety z wizerunkiem włoskich uliczek. Taki motyw już na pierwszy rzut oka przyniesie ogrom skojarzeń związanych z Rzymem czy innymi miejscowościami we Włoszech, które tak lubisz lub planujesz odwiedzić.

Fototapeta uliczka pastelowe otoczenie fixar

Widok słonecznej, wąskiej uliczki, która oddziela murowane kamienice z obu stron potrafi chwycić za serce i przypomnieć wakacyjny klimat Włoch. Kwiaty wylewające się wręcz z pięknie kutych balkoników dodają tylko uroku takiej fototapecie. Zdjęcie tego typu z pewnością przypadnie Ci do gustu. Większy problem możesz mieć z wpisaniem takiej dekoracji do istniejącej aranżacji domu lub mieszkania.

Jak sobie z tym skutecznie poradzić?

Jest kilka prostych zasad, które pozwolą Ci na bezproblemowe wpisanie tak bogatej w detale fototapety. Przede wszystkim unikaj oklejania ścian z drobiazgowymi zdjęciami w pomieszczeniach niewielkich rozmiarów, ponieważ w ten sposób ryzykujesz uzyskaniem efektu przytłoczenia wizualnego - jest to dosyć istotne, ponieważ może to znacznie obniżyć jakość przebywania w takim miejscu.

Fototapeta uliczka droga pelna kwiatow fixar

Generalnie tego typu dekoracje najlepiej wyglądają w przestronnych pomieszczeniach ze stonowaną kolorystyką mebli - wtedy też jedną ścianę można w całości przeznaczyć pod włoską fototapetę. Dzięki temu nie tylko będzie prezentowała się bardzo okazale, ale będzie również stanowiła dominantę kompozycyjną i zarazem jeden z najbardziej atrakcyjnych elementów danego pomieszczenia.

Jeśli jednak nie dysponujesz przestronnym pokojem, a chciałbyś wprowadzić klimat Włoch do swoich czterech ścian, to nic straconego! Rozwiązaniem tej kwestii w pomieszczeniach o mniejszej powierzchni jest zaklejenie jedynie fragmentu ściany tapetą z danym motywem. Dzięki temu pokój nie straci wizualnie na przestronności, a Ty zyskasz ciekawy element dekoracyjny.

Fototapeta uliczka kamienista sciezka fixar

Na tle fototapety z motywem włoskich uliczek najlepiej będzie prezentowało się biurko z pojedynczym fotelem, stół jadalniany z krzesłami lub zestaw wypoczynkowy. Innym rozwiązaniem jest też po prostu pozostawienie tej przestrzeni niezasłoniętej niczym. Pamiętaj o tym, aby unikać na jej tle mebli takich jak szafki, półki czy meblościanki. W ten sposób podkreślisz tylko urok fototapety, a także jej odpowiednie zaaranżowanie w kontekście pozostałych mebli i dekoracji.

Fototapeta z motywem włoskich uliczek to idealne rozwiązanie dla każdego miłośnika Włoch, który pragnie wprowadzić taki klimat do swoich czterech ścian. Dzięki tego rodzaju dekoracji naściennej i mnogości wzorów jest to banalnie proste!