Fototapety Miejsca maj 02, 2018

Fototapeta dla niemowlaka

Niech Twoje dziecko rozwija się w przyjaznym otoczeniu

Fototapeta dla niemowlaka

Niech Twoje dziecko rozwija się w przyjaznym otoczeniu

Fototapeta dla niemowlaka

Kiedy pojawia się mały członek rodziny, chcemy zapewnić mu jak najlepsze warunki do rozwoju. Ważnym elementem, który tworzy sprzyjające temu okoliczności jest pokój lub kącik maluszka. Wiadomo, że wszystko zależy od warunków mieszkaniowych i finansowych świeżo upieczonych rodziców, niemniej przy odrobinie chęci zawsze można stworzyć przyjazne dla dziecka miejsce.

Najważniejsze kryterium, jakim się kierujemy urządzając takie miejsce to bezpieczeństwo i wygoda, ale nie bez znaczenia jest także jego estetyka. I błędne jest twierdzenie, jakoby wygląd otoczenia był obojętny takiemu maluszkowi. Być może nie rozróżnia kolorów ani kształtów, nie ma też preferencji kolorystycznych, ale z pewnością intuicyjnie wyczuwa klimat panujący w jego pokoju lub kąciku.

Fototapeta dla niemowlaka urocze chmurki fixar

Aby więc zapewnić mu pozytywne odczucia, ważny jest wystrój tego miejsca. Na szczęście obecnie dostępne są materiały dekoracyjne w szerokim wyborze, więc nie jest to trudne. Jedną z możliwości, która pozwala na wykreowanie pięknego dziecięcego wnętrza jest fototapeta do pokoju niemowlaka. Z nią można stworzyć naprawdę cuda.

Jak niemowlak postrzega swoje otoczenie?

Kiedy dziecko przestaje być noworodkiem, zaczyna pomału rozróżniać otaczające je osoby, przedmioty i barwy. Nie umie niczego nazwać, ale zaczyna je odbierać i odczuwać na różne sposoby. Z całą pewnością wpływ na jego nastrój ma ilość światła, hałas, kolor i jego natężenie oraz wielkość otaczających go elementów. Na tym etapie dziecko nie potrzebuje stymulacji i dużej ilość bodźców, a raczej spokoju i stałości. To okres, kiedy adoptuje się do świata poza łonem matki, wszystko jest dla niego nowe i należy wprowadzać go te nowe warunki delikatnie i spokojnie.

Fototapeta dla niemowlaka slodkie kroliczki fixar

Dlatego dla dziecka w tym wieku należy wybierać dekoracje w dość neutralnych i przyjaznych kolorach. Naprzeciw takiej potrzebie wychodzą producencki elementów dekoracyjnych, w tym fototapet. Rozumiejąc potrzeby dzieci i chęć rodziców do stworzenia uroczego, dziecięcego pokoju, oferują całą gamę fototapet do pokoju niemowlaka.

Jak dobrać fototapetę do pokoju niemowlaka?

Biorąc pod uwagę wspomniany sposób postrzegania otoczenia na tym etapie życia, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim dwa aspekty:

- Kolor. Fototapeta dla niemowlaka nie powinna być utrzymana w ostrych ani też nasyconych barwach. Tu sprawdza się biel, jasne odcienie szarości i pastele. Niezmiennie od lat stosuje się, w zależności od płci dziecka, jasne warianty różowego i niebieskiego, ale hitem niemowlęcych przestrzeni jest także delikatny kolor miętowy.

- Wielkość elementów. W pokoju czy kąciku niemowlaka nie należy umieszczać dużych motywów, takich np. jak ogromne postacie, rośliny czy przedmioty. Mogą one budzić lęk w tam małym dziecku i powodować niepotrzebny stres. Tu sprawdzą się raczej drobne wzorki i małe, zabawne elementy, które nie dominują wnętrza i nie męczą wzroku.

Fototapeta dla niemowlaka pastelowe gwiazdki fixar

Fototapeta do pokoju niemowlaka może być w bajkowe chmurki, owieczki, samochodziki, kwiatki i wiele innych, bajkowych elementów. Wybór jest duży, więc bez problemu można wybrać coś dla dziewczynki i dla chłopczyka, jednocześnie dla siebie. Przecież taka dekoracja jest w też dla rodziców, którzy kreując dziecięcą przestrzeni chcą też nacieszyć oko efektami.