Rabat -40% Znalazłeś taniej? Napisz lub zadzwoń! Zweryfikujemy i wyślemy kontrofertę
Fototapety Motywy czerwiec 22, 2018

Fototapeta biała cegła

Delikatny motyw na ścianie

Fototapeta biala cegla

Delikatny motyw na ścianie

Fototapeta biała cegła

Po latach urządzania wnętrz pełnych pstrych barw, poczuliśmy chęć do większej świeżości i lekkości przestrzeni, w których przebywamy i na salony weszła biel. Oprócz niej pojawiły się też szarości i przeróżne delikatne pastele, ale biały jest zwykle bazą i występuje w przewadze.

Jednakże biel, którą teraz stosujemy to już nie tylko zwykła ściana pociągnięta farbą. Teraz modne są wszelkie białe dodatki, meble oraz dekoracje ścian, które nadają im ciekawego stylu. Najlepszym sposobem, aby uzyskać na ścianie ciekawą biel jest fototapeta, a już szczególnie modna jest zdobiąca taką fototapetę cegła biała.

Tapeta cegła biała 3d

Ceglane ściany są modne już od dawna, jednakże cegła pomalowana na biało to hit ostatnich lat. Problem w tym, że ozdobienie ściany prawdziwą cegłą to spory koszt, a nie zawsze mamy do dyspozycji ścianę, z której można po prostu usunąć tynk i ukazać jej ceglane wnętrze. Często też zajmujemy lokale przejściowe, wynajmowane i nie możemy wprowadzać tam takich modyfikacji albo zwyczajnie nie chcemy na to wydawać.

Świetnym rozwiązaniem w takich i innych przypadkach jest fototapeta 3D cegła biała. Koszt dekoracji zdecydowanie mniejszy, można położyć ją samodzielnie bez opłacania usługi, a efekt doskonały. Poza tym, taka tapeta daje nam większe możliwości niż zwykła cegła, ponieważ dostępne są wzory w wariantach, których fizycznie nie da się ułożyć na ścianie.

Fototapeta zblizenie na cegle fixar

Makro cegła. Kiedy decydujemy się na prawdziwą cegłę na ścianie pomalowaną na biało, nie mamy zbyt wielkiego wyboru w kwestii rozmiarów. A zdjęcie na fototapecie to możliwość dużego zbliżenia i uzyskania cegły w nieco abstrakcyjnych rozmiarach. Nietypowa dekoracja, która sprawdzi się w dużym salonie lub holu, na ścianie słusznych rozmiarów.

Zniszczony mur. Kiedy mamy do dyspozycji stary budynek lub mieszkanie we wnętrzach poindustrialnych, często mamy też gotową dekorację ceglaną. Ma naturalne ubytki, resztki tynku i przebarwienia. Wystarczy pomalować ją na biało i gotowe, stylowa ściana bez wysiłku. Ale efekt tego typu można też uzyskać dzięki fototapecie przedstawiającej stary ceglany mur pociągnięty białą farbą, najlepiej z efektem 3D.

Fototapeta artystycznie odslonieta cegla fixar

Gruzowisko. To już wariant całkowicie możliwy do uzyskania wyłącznie dzięki fotografii. Ceglane składowisko i bałagan, pomalowany na biało, z przebłyskami ceglanych odcieni to niebanalna ozdoba, która wnosi do wnętrza ciepły i nieco artystyczny klimat.

Ceglana perspektywa. Efekt 3D z użyciem białej cegły może wyglądać różnie. Może stanowić zakamarki ściany lub budynku, może być długim korytarzem albo pomieszczeniem widzianym pod odpowiednim kątem. Fototapeta 3D białą cegłę uwypukli, a do wnętrza wniesie dodatkową przestrzeń optyczną. To modna i zarazem sprytna dekoracja.

Fototapeta ceglany naroznik fixar

Z czym połączyć białą cegłę na tapecie?

Ceglana ściana w bieli najlepiej łączy się z wyrazistymi dodatkami. Sprawdzą się tu drewniane meble w ciemniejszych odcieniach, mocne wzorzyste tkaniny, dodatki czarne, czerwone i złote. Oczywiście biel można łączyć z każdym dowolnym kolorem, jednakże bez wyrazistych przełamań wnętrze może stać się zbyt sterylne i bez wyrazu. Warto też pamiętać, że doskonałym towarzystwem dla takiej fototapety będzie również zieleń i to w czystej postaci, czyli po prostu rośliny doniczkowe. To połączenie zdecydowanie najbardziej ożywia przestrzeń i nadaje jej ciekawy charakter. Nie bez powodu biel jest obowiązkowym tłem dla stylu wykorzystującego motywy roślinne, czyli urban jungle. Biała cegła na fototapecie wpisuje się w tą konwencję doskonale.