Fototapety Motywy lipiec 02, 2018

Nowy Jork na Twojej ścianie

Wielkomiejski klimat na wyciągnięcie ręki

Nowy jork na twojej scianie

Wielkomiejski klimat na wyciągnięcie ręki

Nowy Jork na Twojej ścianie

Nowy Jork to miasto które znają wszyscy, nawet ci, którzy tam nigdy nie byli. Jego imponująca architektura i nagromadzenie ogromnych drapaczy to dziś już kultowy symbol rozwoju gospodarczego, ale też kulturalnego, modowego itd. I choć dziś jest już na świecie cała masa wielkich miast ze szklanymi wieżowcami, a te nowojorskie wcale nie są już największe, to jednak miejsce to wciąż pozostaje niepowtarzalne.

W Nowym Jorku jest coś magicznego, co sprawia, że fototapety z widokiem na Nowy Jork to absolutny hit wnętrzarski.

Różne warianty tapety z Nowym Jorkiem

Fototapeta panorama nowego jorku fixar

Kiedy coś jest modne, zaczyna być dostępne w wielu różnych wersjach, tak, aby zaspokoić gusta jak największej rzeszy klientów. Podobnie jest z fototapetami z widokiem na Nowy Jork:

- Z lotu ptaka. Nowy Jork z tej właśnie perspektywy wygląda niesamowicie. Widać, że nie jest to betonowa pustynia, to miasto pełne ciekawej architektury i zieleni, która jest skoncentrowana w Central Parku. Taki widok na ścianie salonu, sypialni czy gabinetu to ciekawie zakrzywiona perspektywa i spora ilość wizualnej przestrzeni, ale przede wszystkim niebanalna dekoracja.

- Nowy Jork nocą. Nie ma lepszej fototapety do nowoczesnej sypialni niż nocny widok na wielkie miasto. To niby industrialna, ale jednak nastrojowa dekoracja. Ten wariant tapety z Nowym Jorkiem jest pełen światła, co wnosi do wnętrza przytulny klimat. Dekorację warto też podkreślić dodatkowym światłem punktowym lub przy użyciu specjalnej listwy led.

- Miasto o zachodzie słońca. Na dużej ścianie salonu, firmowego holu albo innych wnętrz można umieścić fototapetę z widokiem na Nowy Jork o zachodzie słońca. To bardzo energetyczny widok, który sprawia, że w pomieszczeniu robi się przytulnie i miło.

- Monochromatycznie. To już kultowa wersja zdjęć przedstawiających słynne miasto i w zasadzie najczęściej wybierany wariant przez klientów, którzy chcą mieć na ścianie właśnie tapetę z Nowym Jorkiem. Widok jest imponujący, a dodatkowo pozwala na dużą dowolność w dobieraniu kolorów pozostałych elementów aranżacji.

- Nowy Jork z drugiego brzegu. Czasem warto odejść dalej, na przykład na drugi brzeg, aby zobaczyć więcej, wyraźniej i lepiej. Tak też jest z widokiem na wielkie miasto, z większej perspektywy prezentuje się o wiele bardziej okazale. Ciekawie wyglądają na ścianie zdjęcia Manhattanu, czyli najdroższej dzielnicy Nowego Jorku, wykonane z drugiego brzegu rzeki Hudson. Niektóre z nich mają w kadrze most Washingtona. Takie ujęcie wprowadza do wnętrza asymetryczną perspektywę i zmienia optycznie przestrzeń.

Do jakich wnętrz pasuje tapeta z Nowym Jorkiem

Fototapeta najslynniejszy most fixar

Fototapeta z widokiem na Nowy Jork to dekoracja, która pasuje do określonych stylów urządzania wnętrz. Wiadomo, że nie umieścimy jej w aranżacji pałacowej ani boho czy urban jungle, ale jest kilka wariantów, do których pasuje idealnie:

- Nowocześnie i neutralnie. Fototapetę z widokiem na Nowy Jork można wkomponować do zupełnie neutralnej, ale nowoczesnej aranżacji. Często właśnie tak urządzamy wnętrza, nie chcąc identyfikować się z żadnym radykalnym stylem. A widok tego miasta jest kompatybilny z każdym prostą i oszczędną aranżacją.

- Industrialnie. To także idealna dekoracja do każdego wnętrza loftowego i innych przestrzeni z elementami industrialnymi. Przecież Nowy Jork to epicentrum rozwoju przemysłowego w tamtej części świata, więc klimat będzie jak najbardziej spójny.

- Retro z lat 60. i 70. Między innymi na te dekady przypadał okres największego rozwoju miasta, już wtedy były tam słynne drapacze chmur, w których koncentrował się amerykański biznes, moda i sztuka. Wnętrze wyposażone w stylu z tamtych lat jest świetnym towarzystwem dla fototapety z widokiem na Nowy Jork.

Fototapeta monochromatyczne miasto fixar

Niezależnie do rodzaju wnętrza i stylu, jedno jest pewne. Tapeta z Nowym Jorkiem to dodatkowa przestrzeń wizualna, niebanalna dekoracja i widok, który wciąga.