Rabat -40% Znalazłeś taniej? Napisz lub zadzwoń! Zweryfikujemy i wyślemy kontrofertę
Fototapety lipiec 26, 2018

Fototapeta panoramiczna, jak się za to zabrać?

Wnętrze z dominującym akcentem

Fototapeta panoramiczna jak sie za to zabrac

Wnętrze z dominującym akcentem

Fototapeta panoramiczna, jak się za to zabrać?

Duża i długa ściana w salonie, górna część ściany w przedpokoju, przestrzeń pomiędzy ciągiem szafek z kuchni i inne trudne miejsca można ozdobić fototapetą panoramiczną. To miejsce, na które często nie mamy pomysłu i po prostu pozostawiamy je zwyczajnie pomalowane albo decydujemy się na położenie kafelek. Owszem, jest wtedy estetycznie, ale nieco nudno. A przecież wystarczy dobrać ciekawą tapetę panoramiczną i sprawić, że wnętrze stanie się wyjątkowe.

Zalety fototapet panoramicznych

Ten wariant fototapety służy do ozdabiania wcześniej wspomnianych, trudnych miejsc. Często mamy do zagospodarowania takie ściany w wąskich i długich pomieszczeniach, we wnętrzach o dużych rozmiarach albo przeciwnie, tam, gdzie przestrzeni jest nieco za mało. Największą zaletą takiej okładziny jest to, że potrafi wnieść do wnętrza sporą ilość dodatkowej przestrzeni i optycznie je powiększyć. Szczególnie skuteczne są w tej kwestii tapety panoramiczne przedstawiające pejzaż z dużą ilością otwartej przestrzeni.

Fototapeta domek nad jeziorem fixar

Dzięki takiej dekoracji można otworzyć swój salon na świat. Kiedy na dużej, ekspozycyjnej ścianie umieścimy rozległy widok, uzyskamy efekt okna. Im większych rozmiarów będzie, tym większa perspektywa nam powstanie. Wnętrze z taką panoramą za oknem zawsze jest wyjątkowe, ma dużo światła i świeżości.

Tapeta panoramiczna może objąć całą ścianę, ale dostępne są także liczne warianty w postaci niskich pasów z odpowiednio wpasowanym ujęciem gór, wielkiego miasta czy łanów zboża. To wariant, którym można udekorować przestrzeń pomiędzy górnymi i dolnymi szafkami w kuchni. Co ważne, dostępne są tapety panoramiczne, które są zmywalne, odporne na zaplamienia i zachlapania, w więc kuchenne czy łazienkowe warunki im nie straszne.

Fototapeta swiatla miasta fixar

Panorama na tapecie to nie tylko pejzaże, to także spory wybór innych ciekawych zdjęć. Rzędy kolorowych drinków, owoców czy innych przedmiotów, ciągi figur geometrycznych, barwne fale, grafiki trójwymiarowe i inne ciekawe motywy, ułożone w odpowiedni sposób. Większość z dostępnych wzorów można docinać na wymaganą szerokość bez zakłócania estetyki.

Różne oblicza tapety panoramicznej

Najwięcej wariantów tapety z panoramą to wszelkiego rodzaju krajobrazy. Są pasma górskie, klimaty nadmorskie, polskie łany zbóż, lawendowe pola Prowansji, włoskie winnice oraz wiele innych, uroczych zakątków świata. Dekoracja sprawdza się we wnętrzach nowoczesnych i neutralnych w stylu, dobrze komponuje się z aranżacjami salonowymi, jadalnianymi i kuchennymi.

Inny rodzaj panoramy to widok na wielkie miasto, pełne drapaczy chmur. Najlepiej prezentują się w takiej opcji ujęcia wykonane z drugiego brzegu rzeki, która wyznacza linię panoramy. Najczęściej wybierana jest wersja monochromatyczna lub w kolorach sepii. To świetna dekoracja do wnętrz zupełnie nowoczesnych, pełnych prostych mebli i małej liczby kolorów. Wpisuje się w oszczędny styl, a jednocześnie dodaje jej charakteru.

Fototapeta piekny zachod slonca fixar

Panoramiczny trójwymiar to z kolei doskonały wybór do pomieszczeń w całkiem futurystycznym stylu lub ultra nowoczesnych, pełnych szkła, metalu, betonu i jasnych barw. Długa, panoramiczna tapeta z efektem 3D ciekawie zmienia perspektywę, wnosi asymetrię i sprawia, że we wnętrzu powstaje dodatkowa, optyczna przestrzeń. Tak iluzja najlepiej prezentuje się wtedy, kiedy widz może stanąć w odpowiedniej odległości.

Niezależnie od wybranego wariantu, trzeba pamiętać, że tapeta z panoramą lubi światło. Dla wyciągnięcia jak najlepszego efektu należy przeznaczać na taką dekorację ścianę w pobliżu okna albo zapewnić oświetlenie padające pod odpowiednim kątem.