Fototapety Miejsca maj 21, 2018

Styl i finezja w miejscu publicznym

Udekoruj swój lokal fototapetą

Styl i finezja w miejscu publicznym

Udekoruj swój lokal fototapetą

Styl i finezja w miejscu publicznym

Wnętrza domowe dekorujemy niejako z automatu. Kiedy zabieramy się za remont, od początku w naszej głowie rodzi się już jakiś projekt. Chcemy, aby aranżacja cieszyła oczy, zaskakiwała, a przede wszystkim, żeby był po prostu ładna. To przecież dom.

Ale, jeżeli oprócz przestrzeni mieszkalnej, masz jeszcze wpływ na wnętrza firmowe, to pamiętaj o ich udekorowaniu. Tym bardziej, jeśli jest to przestrzeń publiczna i miejsce, które musi się dobrze kojarzyć twoim klientom lub kontrahentom. Tu ważne są kolory, styl, gust i dobre dopasowanie do rodzaju działalności.

Fototapeta do biura krystaliczne rozpikselowanie fixar

Oczywiście największe wrażenie robi użycie drogich i efektownych materiałów, ale nie tylko. Diabeł tkwi w szczegółach i zdecydowanie większy efekt „wow” wywrzemy na klientach niebanalną fototapetą do firmy umieszczoną na ścianie. Poza tym, te ozdobne okładziny mają ogromną zaletę, możemy dzięki nim mieć na ścianie tak naprawdę wszystko. Nic innego nie daje nam takich możliwości dekoracyjnych.

Fototapeta do restauracji

Udekorowanie ściany w restauracji fototapetą to tak naprawdę dość dosadny przekaz. Może w ten sposób pokazać klimat lokalu. Jeśli klient od progu zobaczy np. zdjęcie naszego lasu, pole maków lub bałtycką plażę, będzie wiedział, że czekają tu na niego polskie specjały. Analogicznie można akcentować kuchnię azjatycką, śródziemnomorską, meksykańską itd. Dzięki fototapecie do restauracji można też nadać lokalowi odpowiedni charakter.

Fototapeta do restauracji miejski zgielk fixar

Wiadomo, że inaczej będzie wyglądał pub czy kawiarnia nastawiona na młodych gości, inaczej codzienne bistro, a jeszcze inaczej sala bankietowa. W jednym przypadku sprawdzą się wyraziste kolory, np. plastry cytrusów czy zdjęcie kolorowych drinków, w innym piękne widoki na Tatry. Czasami strzałem w dziesiątkę będzie wielkie zbliżenie na snopek siana, a czasami wytworne welurowe wzory z diamencikami. Jedno jest pewne dobrze dobrana fototapeta do restauracji zachęci klientów do ponownych odwiedzin.

Fototapeta do sekretariatu i recepcji

Sekretariat czy recepcja to zwykle miejsce pierwszego kontaktu klienta z firmą, dlatego jego wygląd ma niebagatelne znaczenie. Tu także fototapeta sprawdzi się doskonale, ważne jednak, by została dobrze dobrana do profilu działalności.

- Tematycznie. Fototapeta do firmy może wprost sugerować tematykę działania. To może być zdjęcie samochodu, pięknie uśmiechniętych ludzi z białymi zębami, ogromne zdjęcie pociesznego psiaka, piramidka z okrągłych kamieni ozdobiona lilią itd. Od razu wiadomo, gdzie się znajdujemy.

- Elegancko i reprezentacyjnie. Można też zdecydować się na nadanie recepcji bardziej wytwornego i eleganckiego tonu. Wtedy sprawdzą się wszelkie pałacowe wzory, koronkowe mandale, piękne artystyczne abstrakcje przetykane złotem lub lekki trójwymiar.

- Ultra nowocześnie. To bardzo modny styl, który pasuje do nowoczesnych, prężnie działających firm. Na taką okoliczność również przewidziano odpowiednie fototapety. Popularne są modele mocno dodające głębi 3D, imitacje spękanego szkła, surowego betonu, zdjęcia przestrzeni loftowych z ciekawą, asymetryczną perspektywą itd. To doskonała dekoracja do firm mieszczących się w postindustrialnych wnętrzach lub stylizowanych w ten sposób.

Fototapeta do spa delikatny akcent natury fixar

Jest wiele fototapet, które mogą zdobić przestrzeń firmową i publiczną. Mało tego, że wnoszą do takich wnętrz niebanalną estetykę, to dodatkowo wzmacniają przekaz marketingowy.