Fototapety Motywy czerwiec 01, 2018

Niebieskie fototapety

Odrobina nastrojowego koloru w Twoim wnętrzu

Niebieskie fototapety

Odrobina nastrojowego koloru w Twoim wnętrzu

Niebieskie fototapety

Z czym kojarzy nam się kolor niebieski? Z odprężeniem, spokojem, harmonią, wakacjami, latem, plażowaniem, niebem, marzeniami, obłokami itd. Można wymieniać bez końca, ale z pewnością jest wspólny tu mianownik. To pozytywne odczucia. Dlatego też chętnie otaczamy się tym kolorem w postaci materiałów i dodatków. Chętnie też malujemy ściany w błękitnych odcieniach.

Ciekawym sposobem na wprowadzenie błękitu do swojej przestrzeni życiowej jest niebieska fototapeta. Zamiast malować banalnie ścianę, można zdecydować się na wyjątkowy błękit z głębią i charakterem, którego nie zapewni żadna farba.

Tapeta niebieska i jej różne odmiany

Producenci fototapet prześcigają się w pomysłach, aby umożliwić nam dekorację ścian w opcji blue. Możliwości mają sporo, bo sama natura podsuwa ciekawe pomysły.

Troszeczkę nieba. Wyobraźmy sobie, że leżymy na kocu, a nad nami rozpościera się bezkresne, pogodne niebo z pojedynczymi małymi obłoczkami. Nic tylko się rozpłynąć i rozmarzyć. Dlaczego więc nie przenieść tej sielanki na swoją ścianę w salonie czy sypialni? Dzięki takiej fototapecie można będzie wprawiać się codziennie rano w dobry nastrój i ładować baterie na cały dzień. Tapeta niebieska z obłoczkami i promykami słońca to zresztą doskonała dekoracja ścian również w pokoju niemowlaka. Pozwala stworzyć tam nastrój pełen spokoju, a do tego po prostu pasuje do każdej aranżacji takiego dziecięcego wnętrza.

Fototapeta blekitne niebo fixar

Troszeczkę wody. Fototapety niebieskie to, poza niebem, przeróżne ujęcia wody. Wybór jest spory. Dostępne są krajobrazy nadmorskie, gdzie błękit nieba łączy się lazurem wody i na odwrót. Jeśli dołożyć do tego skrawek plaży i delikatne trawy albo palmy kołyszące się na wietrze, to mamy kwintesencję relaksu. Inna, bardziej szalona wersja niebieskiej dekoracji na ścianę to zdjęcie morskiej toni ozdobionej rafą koralową i bajecznie barwnymi rybami. Sprawdzi się w salonie, pokoju dziecka albo jako nietypowa ozdoba łazienki.

Fototapeta przejrzysta tafla wody fixar

Trójwymiar, grafika, abstrakcja. To modna ostatnio koncepcja, czyli wszelkie nowoczesne desenie, trójwymiarowe kompozycje i nowoczesne grafiki, a wszystko w chłodnym i imponującym błękicie. Takie niebieskie tapety doskonale zdobią nowoczesne wnętrza, sterylne kuchnie w białej zabudowie i wnętrza firmowe. To wariant, który świetnie połączy się z metalem, surowym betonem oraz szkłem.

Fototapeta krystaliczna abstrakcja fixar

Bardzo modna deska, deska niebieska. Wymyślając swoje aranżacje często szukamy rozwiązań niebanalnych, nieoczywistych, takich, które nie będą katalogowym szablonem i zaskoczą każdego. Producenci starają się wychodzić naprzeciw tym pragnieniom i jednym ze skutków tych działań jest fototapeta przedstawiająca deski pomalowane na niebiesko. Może to być kolor jednolity albo przecierany, dający efekt lekkiego postarzania, każda z tych opcji cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością.

Tapeta niebieska łączy się z wieloma stylami

Niebieski, oprócz swoich dobroczynnych właściwości wpływających na nasz nastrój, jest także dość neutralną barwą. Dzięki temu w płynny sposób łączy się z wieloma kolorami oraz stylami. Pasuje do drewna, szkła, metalu, betonu, cegły, słowem do każdego materiału. Doskonale współgra z bielą, szarością, beżem, brązem, ale też innymi barwami.

A jaki styl kocha niebieski? To przede wszystkim marynistyczny, gdzie niebieski spotyka się z bielą i czerwienią, ale nie tylko. Tapeta niebieska doskonale wkomponuje się również w styl skandynawski, ekologiczny, modernistyczny i futurystyczny.