Miejsca Obrazy Poradnik marzec 23, 2018

Jakie obrazy do kuchni?

Zachwyć się ozdobami do kuchennych wnętrz

Jakie obrazy do kuchni

Zachwyć się ozdobami do kuchennych wnętrz

Jakie obrazy do kuchni?

Kuchnia jest często pomijanym lub zapomnianym pomieszczeniem, jeżeli chodzi o dekorację. Wbrew pozorom to nie miejsce, w którym powinny się znaleźć tylko i wyłącznie urządzenia oraz szafki kuchenne, ewentualnie niewielki stół z krzesłami. To pomieszczenie ma spory potencjał, jeżeli chodzi o ozdoby i dekoracje, zwłaszcza te naścienne.

Aranżacja wnętrza w przypadku kuchni najczęściej opiera się o maksymalne wykorzystanie przestrzeni – co w praktyce oznacza dosyć zwartą zabudowę blatów, ale także rozlokowanie podwieszanych szafek na ścianach. Nietrudno w takiej sytuacji o przytłoczenie wizualne, jednak z drugiej strony w kuchni walczymy o każdy metr i centymetr powierzchni do wykorzystania, gdyż zazwyczaj nam jej brakuje, a zastawa, sprzęt i garnki zajmują sporo miejsca.

Obraz do kuchni poranna kawa fixar

Warto pomimo wszystko wygospodarować chociaż trochę miejsca na dekoracje, które nadadzą indywidualnego charakteru kuchni. Pamiętajmy również o tym, aby nie zagracić tej przestrzeni różnego rodzaju bibelotami – wiele osób chętnie ustawia ozdobne misy, dzbanki czy naczynia na szafkach kuchenny, co powoduje optyczne pomniejszenie pomieszczenia i zdecydowanie nie służy jego aranżacji.

Jak w takim razie udekorować kuchnię, aby nie przesadzić z nadmiarem ozdób?

Chcąc osiągnąć estetyczny, jednak nienachalny efekt, można sięgnąć po obrazy malowane lub nadrukowywane na płótnie. Te drugie charakteryzują się dosyć dużą trwałością, a także szeroką gama wzorów, grafik i zdjęć, spośród których bez najmniejszego problemu dopasujemy motyw do istniejącej lub planowanej aranżacji.

Obraz do kuchni bukiet tulipanow fixar

Wybierając obraz do kuchni, pamiętajmy o tym, że w tym pomieszczeniu nie może on stanowić dominanty kompozycyjnej, a jedynie dopełnienie całego wystroju. Dlatego w tym konkretnym przypadku dobrze sprawdzą się niewielkich obrazów obrazki, które można układać w pionowe albo poziome tryptyki.

Jaki motyw na obrazie wybrać do kuchni?

W tym pomieszczeniu z cała pewnością dobrze będą wyglądać obrazy przedstawiające kwiaty oraz różnego rodzaju motywy botaniczne, np. zielarskie. Podkreślą one charakter kuchni, a także wprowadzą bardzo ciekawy akcent aranżacyjny.

Obraz do kuchni miedziana kompozycja fixar

Inną, również szybko nasuwającą się na myśl opcją, mogą być obrazy przedstawiające kłosy zbóż, owoce, warzywa albo świeżo zaparzoną kawę. Wchodząc do kuchni udekorowanej obrazami z motywami żywieniowymi, szybko poczujemy kuchenną, ciepłą atmosferę związaną z pysznym jedzeniem.

Jeśli posiadamy nowocześnie urządzoną kuchnię, to możemy pokusić się o wzory geometryczne na obrazach lub kolorowe abstrakcje, gdy całość umeblowania i ścian utrzymana jest w stonowanych barwach. To niezwykle istotne, aby kolorystyka obrazów pasowała tonalnie do mebli i sprzętów w kuchni. Dbając o to, będziemy w stanie urządzić spójnie pomieszczenie, tak aby stanowiło ono przyjemną dla oka całość.

Obraz do kuchni odrobina natury fixar

Obraz w kuchni to doskonała alternatywa do tradycyjnych dekoracji, zwłaszcza że możemy dobrać jego charakter do wystroju. Inną ozdobą, która może pomóc stworzyć przytulny i estetyczny klimat, mogą być rośliny w doniczkach kolorystycznie pasujących do całości. Żywe kwiaty świetnie będą komponowały się z motywami botanicznymi na obrazach, tworząc spójną i zachwycającą całość.