Rabat -40% Znalazłeś taniej? Napisz lub zadzwoń! Zweryfikujemy i wyślemy kontrofertę
Fototapety Motywy luty 27, 2018

Fototapety z motywem architektonicznym

Niech olśni Cię piękno budynków i mostów

Fototapety z motywem architektonicznym

Niech olśni Cię piękno budynków i mostów

Fototapety z motywem architektonicznym

Przyjemna, przytulna a zarazem estetyczna przestrzeń domu to marzenie wielu osób. Nietrudno to osiągnąć wybierając klasyczne, proste i stonowane meble, a także decydując się na pojedyncze akcenty kolorystyczne. Jeśli dla Ciebie taki zabieg to za mało, koniecznie powinieneś zapoznać się z tematem zastosowania fototapety z motywem architektonicznym we własnym wnętrzu.

Na czym polega jej największa zaleta? Ten typ fototapety pozwoli Ci na budowanie głębi pomieszczenia, dzięki zastosowaniu perspektywy w motywach graficznych oraz fotograficznych. To dosyć istotne, zwłaszcza jeżeli dysponujesz pomieszczeniem o niewielkim metrażu i pragniesz je optycznie powiększyć.

Perspektywiczne widoki

Doskonale prezentują się monochromatyczne widoki architektoniczne, takie jak most, schody, kolumnada w perspektywie, które stworzą głębię w pomieszczeniu. Ze względu na bardzo okrojoną kolorystykę nie będą za to dominować przestrzeni, jeżeli chodzi o barwy. W takiej sytuacji możesz bez najmniejszego problemu wprowadzić kolor do pomieszczenia za pomocą intensywnych dodatków i dekoracji lub zdecydować się na jeden mebel w mocnych odcieniach, np. żółtą czy turkusową kanapę. To rozwiązanie pozwoli Ci na zachowanie balansu pomiędzy optycznym powiększeniem pomieszczenia a jego atrakcyjnością wizualną.

Fototapeta architektura sciezka kolumn fixar

Kolorowe panoramy do salonu

Na ścianie salonu bądź gabinetu ciekawie będą prezentowały się narysowane lekko panoramy miasta lub zdjęcia miejskich uliczek w bardzo stonowanych odcieniach. Tego typu motywy na fototapecie pozwolą na osiągnięcie ciekawego efektu we wnętrzu Twojego domu lub mieszkania przy jednoczesnej harmonii estetycznej oraz wizualnej.

Fototapeta architektura niebieskie wiezowce fixar

Jeżeli nie jesteś fanem stonowanych barw, lekkich panoram miasta lub monochromatycznych fototapet, to powinieneś rzucić okiem na wielobarwne motywy geometryczne przypominające już odrobinę abstrakcję, ale jednak nadal opierające się na detalu architektonicznym, np. kolumnach. To nowatorskie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w minimalistycznie lub nowocześnie urządzonych wnętrzach, gdzie stanowić będzie bardzo atrakcyjną dominantę kompozycyjną.

Fototapeta architektura fioletowe miasto fixar

Fani bardzo kolorowych motywów z pewnością wybiorą barwne panoramy miasta, widoki miejskich ogrodów lub budynków zlokalizowanych w otoczeniu zieleni. Decydując się na tego typu motywy, pamiętaj o zachowaniu równowagi podczas aranżacji - niech meble i dodatki będą minimalistyczne oraz stonowane.

Architektura w trójwymiarze

Do motywów architektonicznych zaliczamy również te trójwymiarowe, czyli takie grafiki i wzory, które dają wrażenie trójwymiarowości. Decydując się na motyw trójwymiarowych sześcianów w odcieniach bieli, podczas gdy pozostałe ściany również utrzymane są w tej kolorystyce, możesz zyskać niebanalne wnętrze w stonowanych barwach, które z pewnością od razu przyciągnie wzrok każdego gościa. Takie rozwiązanie to też spore pole do popisu, ponieważ motyw architektoniczny 3D utrzymany w tej samej kolorystyce co ściany pozwala na wiele kombinacji aranżacji, jeżeli chodzi o umeblowanie, dodatki oraz ich kolorystykę. Zdecydowanie warto pokusić się o taki zabieg we własnych czterech ścianach.

Fototapeta architetkura biale kostki fixar

Motyw architektoniczny na fototapecie to spore pole do popisu i ogrom możliwości aranżacyjnych w każdym typie wystroju wnętrz. Dobierając wzór do istniejącej aranżacji, bez najmniejszego problemu stworzysz przytulną, estetyczną i niebanalną przestrzeń.