Fototapety Motywy grudzień 21, 2017

Dekoracje ścienne dla pasjonatów motoryzacji

Coś dla miłośników dwóch i czterech kółek

Dekoracje scienne dla pasjonatow motoryzacji

Coś dla miłośników dwóch i czterech kółek

Dekoracje ścienne dla pasjonatów motoryzacji

Własne cztery ściany to miejsce, gdzie można wyrazić sobie, również poprzez dekorację wnętrza. Jak sprawić, aby mieszkanie lub dom nabrały indywidualnego charakteru, który jest zbieżny z Twoimi zainteresowaniami? Proste triki znajdziesz w tym artykule.

Pasjonaci motoryzacji uwielbiają rozmawiać o wszystkim, co związane z samochodami bądź motocyklami. Często też chcą otaczać się przedmiotami, które im przypominają o własnej pasji. Posiadając własny garaż, spędzają tam długie godziny na remontowaniu swoich pojazdów. Chcąc sprawić, aby mieszkanie lub dom nabrały charakteru miłośnika samochodów czy motocykli, można się pokusić o kilka sprawdzonych, stylowych sposobów na aranżację wnętrza domu pasjonata motoryzacji.

Drobiazgi motoryzacyjne we wnętrzu

Pierwszym z nich jest zastosowanie dodatków, które na myśl przywiodą samochody czy motocykle. Z pewnością taki efekt osiągniesz poprzez zastosowanie poduszek z motywami motoryzacyjnymi, samochodzików do poskładania lub kolekcjonerskich miniaturowych modeli, które ustawisz w dobrze widocznym miejscu, na przykład w salonie na półce lub komodzie.

Jeśli chodzi o aranżację sypialni, można pokusić się o zakupienie pościeli z odpowiednim wzorem. Wystarczy jeden tego typu dodatek, aby całość nabrała motoryzacyjnego charakteru.

Dekoracje ścienne dla pasjonatów motoryzacji

Jeszcze lepszym pomysłem będzie pokuszenie się o fototapetę z motywem motoryzacyjnym, która całkowicie odmieni wybrane przez Ciebie pomieszczenie – nie sposób będzie się nie domyślić, że w danym domu lub mieszkaniu mieszka prawdziwy fan motoryzacji.

Fototapeta motoryzacja predkosc swiatla fixar

Jak odpowiednio dobrać fototapetę oraz jej wzór?

Tutaj już wiele zależy od tego, jakim pomieszczeniem dysponujesz. Jeżeli urządzone jest w nowoczesnym stylu, a dodatkowo jest całkiem przestronne, to śmiało możesz pokusić się o szeroką fototapetę z widokiem motoru lub samochodu na tle miasta. To tak silna dominanta kompozycyjna i kolorystyczna, że pozostałe dodatki oraz dekoracje powinny zostać w okrojonej formie, dobrze jeżeli meble będą również w stonowanych barwach. Wtedy też będziesz miał pewność, że nie stworzysz wizualnego efektu przytłoczenia we wnętrzu, a jednocześnie dobrze skomponujesz wszystkie elementy w jedną, spójną całość, która z pewnością przypadnie do gustu zarówno domownikom, jak i gościom.

Fototapeta motoryzacja z klasyka mi do twarzy fixar

Innym, równie interesującym sposobem na zastosowanie fototapety z motywem motoryzacyjnym we wnętrzu jest zdecydowanie się na pokrycie węższej ściany tapetą z wizerunkiem samochodu lub motocyklu w przybliżeniu na detal, na przykład zderzak, światła itp. Tak zaaranżowane wnętrze będzie współgrało z umeblowaniem, a sama fototapeta na wąskim fragmencie ściany będzie odbierana bardziej jako wielkopowierzchniowy obraz.

Fototapeta motoryzacja motoryzacyjna gratka wnetrzarska fixar

Oczywiście, zbliżenie na detal na tapecie sprawdzi się również na szerszej ścianie, jednak pod warunkiem, że pomieszczenie jest wystarczająco przestronne. Wtedy też taka dekoracja będzie głównym elementem kompozycyjnym w pomieszczeniu, od razu przyciągnie wzrok każdego. Z tego względu dobrze, jeżeli jest ona dopasowana kolorystycznie do odcienia ścian, mebli oraz pozostałych dodatków.

Fani motoryzacji również mogą się pokusić o wprowadzenie motoryzacyjnych akcentów do swoich czterech ścian, które będą wyglądały dobrze i skomponują się z resztą aranżacji. Wystarczy odpowiednio dobrana fototapeta, a pomieszczenie nabierze zupełnie innego charakteru!