Rabat -40% Znalazłeś taniej? Napisz lub zadzwoń! Zweryfikujemy i wyślemy kontrofertę
Fototapety Motywy sierpień 01, 2017

Florystyczne dekoracje ścienne

Kwiatowe wzory pełne subtelności i piękna

Florystyczne dekoracje scienne

Kwiatowe wzory pełne subtelności i piękna

Florystyczne dekoracje ścienne

Urządzenie harmonijnego, spokojnego wnętrza, gdzie można odpocząć po ciężkim dniu, jest marzeniem wielu osób. Jak osiągnąć ten efekt przy niewielkim nakładzie czasu i pieniędzy? Przeczytaj poniższe wskazówki i zamień swój dom w prawdziwą oazę spokoju.

Stonowane barwy na ścianach oraz dobrana do nich kolorystyka mebli pomoże osiągnąć ten efekt. Jednak zamiast oazy spokoju, będziemy mieć w domu smutną i niczym niewyróżniającą się przestrzeń. Jeżeli to nas nie satysfakcjonuje, to warto przemyśleć ciekawe oraz sprawdzone rozwiązanie jakim jest fototapeta. Jej wzór powinien zależeć od naszych indywidualnych preferencji, jednak warto wziąć pod uwagę motyw kwiatowy, który sprawdzi się świetnie w większości wnętrz.

Kwiaty w domu lub mieszkaniu

Chcąc ożywić jadalnię lub kuchnię, można pokusić się o słoneczną fototapetę z rumiankiem lub stokrotkami. Jasne, białe kwiaty ożywią przestrzeń pomieszczenia, dodadzą mu lekkości i optymizmu. Pięknie będą wyglądały również fototapety z grafikami, na których rośliny narysowane są jedynie lekką kreską. W połączeniu z jasnymi ścianami można stworzyć niepowtarzalną przestrzeń, która na pewno przypadnie do gustu wszystkim domownikom. Jasne fototapety znajdą zastosowanie nawet w niewielkich pomieszczeniach.

Fototapeta kwiaty w kwiecistych aranzacjach fixar

W sypialni pasować będą różowe lub fioletowe kwiaty, które wprawią nas w nastrój relaksu i pomogą odprężyć się po całym dniu pracy.

Jeżeli kochamy żywe kolory lub całe nasze mieszkanie jest urządzone w stonowanych barwach, to można pokusić się o postawienie na jeden zdecydowany akcent kolorystyczny. Może być to motyw czerwonych maków na ścianie, który będzie dominantą kompozycyjną danego pomieszczenia. To dobry pomysł na dekorację ściany salonu lub jadalni. Tego typu fototapetach najlepiej sprawdzi się w przestronnych pokojach.

Fototapeta kwiaty czerwone maki fixar

Klimat zdjęcia

Oczywiście oprócz koloru samych kwiatów liczy się również jasność fototapety, nastrój zdjęcia oraz natężenie promieni słonecznych na nim. Jasne i słoneczne wizerunki kwiatów będą się prezentowały znakomicie w pomieszczeniach dziennych, czyli w salonie, kuchni i sypialni. Oprócz walorów estetycznych uzyskamy w ten sposób efekt wizualnego powiększenia przestrzeni, a także ożywienia wnętrza, co jeszcze szczególnie ważne przy pomieszczeniach dziennych.

Fototapeta kwiaty pod storczykiem  fixar

Bardziej stonowane widoki ze światłem zachodzącego słońca świetnie sprawdzą się za to w sypialni, gdzie liczy się odpoczynek i nastrój relaksu.

Nie przesadź z kwiatami

Kwiaty na ścianie to doskonały pomysł na dekorację wnętrza, który ponadto można uzupełnić dodatkowymi akcesoriami. Ciekawe będą się prezentowały poduszki z motywem roślinnym, całość dopełni również wazon ze świeżo ściętymi kwiatami. Takie wnętrze z pewnością nabierze lekkości i pozytywnego klimatu. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić. Często jeden akcent kompozycyjny w pomieszczeniu pełni wystarczającą rolę i kolejne będą tylko je przytłaczały. Warto znaleźć swój ulubiony motyw kwiatowy, a następnie udekorować nim ścianę. Efekt z pewnością przejdzie wszelkie oczekiwania!