Fototapety Motywy Poradnik lipiec 15, 2022

Fototapety z motywem architektury - dobra architektura nigdy się nie nudzi!

Jeśli fascynują cię miejskie klimaty, interesujące obiekty to fototapety z motywem architektury są dla Ciebie!

Fototapety z motywem architektury dobra architektura nigdy sie nie nudzi

Jeśli fascynują cię miejskie klimaty, interesujące obiekty to fototapety z motywem architektury są dla Ciebie!

Fototapety z motywem architektury - dobra architektura nigdy się nie nudzi!

Można powiedzieć, że obecnie modą w zakresie fototapet rządzą dwa silne trendy. Jeden to powrót do natury i wszelkie wzory z roślinami, zwierzętami oraz przepięknymi krajobrazami.

Drugi to natomiast wybitny boom na dekoracje w miejskim stylu, które pełne są wielkich miast, pojedynczych budynków albo ciekawych elementów architektury będących częścią miejskiej infrastruktury. Doceniliśmy ich urodę, a pomogła w tym moda na nowoczesne wnętrza w industrialnym stylu. Dzisiaj fototapety z motywem architektury cieszą się niebywałym powodzeniem, są głównymi gwiazdami wielu wysmakowanych, modnych aranżacji.

Fototapety z architekturą – ranking popularnych wzorów

Odkąd tak bardzo doceniliśmy walory estetyczne otaczających nas elementów infrastruktury, zapotrzebowanie na takie grafiki wyraźnie wzrosło. Dlatego ta kategoria fototapet mocno się rozszerzyła, a w zasadzie wciąż znajduje się w tym procesie. Żeby ułatwić ci poruszanie się w tej gęstwinie grafik oraz wybór, przedstawiamy mały ranking najbardziej popularnych grup wzorów.

Niecodzienna architektura fototapeta fixar

Monumentalne mosty. Fascynują wszystkich od wieków, bo są dowodem na wielką siłę ludzkiej myśli technicznej. Poza tym mosty łączą, ułatwiają komunikację, a tym samym tworzą nowe możliwości. Mogą więc śmiało symbolizować rozwój, marzenia, podróże itd. A do tego świetnie wyglądają, dlatego fototapety z mostami to po prostu hit. Długa perspektywa wyznaczona przez most sprawia, że wnętrze staje się większe i dłuższe optycznie.

Dworce kolejowe. W zasadzie mają podobny klimat co mosty i tą samą symbolikę. Ich perspektywę wyznaczają tory, czasami puste, a czasami zajęte przez długi skład pociągu. To świetne dekoracje do loftów i innych wnętrz nowoczesnych o niebanalnym dizajnie.

Ciekawe budynki. Interesującej architektury nie brakuje na świecie ani wokół nas, w rodzimych miastach. To czasami znane budowle, a czasami zupełnie niepozorne, zapomniane miejsca. Ważne jest dobre ujęcie, które wydobędzie walory obiektu i wykorzysta dobre światło. Fototapety z budynkami to dekoracje często bardzo kreatywne, które pasują zarówno do mieszkań, jak i do wszelkich przestrzeni firmowych czy publicznych.

Tajemnicze uliczki. To bardzo popularne fototapety z motywem architektury, które wydłużają wnętrza optycznie, nadają im wyjątkowy klimat, a często wręcz przenoszą nas myślami do wakacyjnych okoliczności. Największy wybór jest wśród zabytkowych uliczek z śródziemnomorskich, które stwarzają okazję do kreowania aranżacji bardziej swojskich i przytulnych.

Betonowe slupy fototapeta fixar

Spojrzenie w górę. To miejskie kadry wykonywane z pozycji pieszego stojącego na chodniku po środku wielkiego miasta pełnego ogromnych wieżowców. Gra światła i kształtów odbijających się w szklanych taflach oraz ciekawa perspektywa, dzięki tym elementom fototapety z architekturą w takim wydaniu mają wyjątkowy, niebanalny charakter.

Jak stworzyć spójne wnętrze z taką grafiką?

Jeśli twoja nowa koncepcja urządzenia jakiegoś wnętrza opiera się na fototapecie z motywem architektury, to warto ją dopracować także pod kątem innych detali. Zacznijmy od kolorystyki, która powinna współgrać z grafiką i sprytnie do niej nawiązywać. Wybierz wzór, który ci się najbardziej spodoba, a potem pomyśl nad barwami innych ścian i dodatków. Możesz też skorzystać z pomysłów aranżacyjnych, które znajdziesz na stronie Fixar. Wiele wzorów skomponowano w takie koncepcje, które mogą inspirować. Na tej podstawie łatwiej jest sobie wyobrazić wnętrze z konkretną dekoracją, a tym samym dobrać do niej kolory.

Druga ważna sprawa to styl całego wnętrza. Fototapety z architekturą w zdecydowanej większości są dekoracjami bardzo nowoczesnymi. Powinny więc znaleźć się w przestrzeni loftowej, dizajnerskiej, minimalistycznej, słowem w klimacie mocno osadzonym w szeroko pojętej nowoczesności. Wyłamują się z tego schematu jedynie grafiki z zabytkowymi uliczkami, które doskonale pasują do wnętrz bardziej tradycyjnych, rustykalnych albo w stylu śródziemnomorskim.

Slonce nad wiezowcami fototapeta fixar

Nie można także zapomnieć o świetle. W rzeczywistej przestrzeni każdy z elementów architektury jest zawsze oświetlony, zarówno światłem dziennym, jak sztucznym. I bardzo często to właśnie światło wyciąga z niego swoisty urok, który najpierw zachwycił fotografa, potem nas w Fixar, a na końcu sprawił, że ktoś postanowił mieć taki kadr na całej ścianie. Dobrze doświetlone fototapety z motywem architektury zawsze wyglądają świetnie, więc warto o to zadbać.

Jeśli fascynują cię miejskie klimaty, interesujące obiekty, przestrzeń postindustrialna i wszelkie efekty myśli technicznej i architektonicznej, z pewnością zachwycą cię grafiki proponowane w tej grupie.