Rabat -50% Znalazłeś taniej? Napisz lub zadzwoń! Zweryfikujemy i wyślemy kontrofertę
Fototapety Poradnik czerwiec 01, 2017

Powiększenie optyczne wnętrza za pomocą fototapety

Niech na ścianach rozgości się niezwykła iluzja

Powiekszenie optyczne wnetrza za pomoca fototapety

Niech na ścianach rozgości się niezwykła iluzja

Powiększenie optyczne wnętrza za pomocą fototapety

Niewielkich rozmiarów pomieszczenia w domu czy mieszkaniu to utrapienie wielu osób. Chcąc wykorzystać ich pełne możliwości powierzchniowe, łatwo przesadzić i uzyskać efekt zagraconego pokoju, który nie jest estetyczny, a dodatkowo przytłacza wizualnie. Jak tego uniknąć? Jakie są niedrogie, a zarazem skuteczne sposoby na efektywne powiększenie  optyczne wnętrza?

Powiększamy pokój bez wyburzania ścian

Dekorując niewielkich rozmiarów pomieszczenie, musimy sobie wziąć do serca kilka podstawowych zasad. Przede wszystkim kolor ścian nie może być zbyt ciemny, ponieważ w ten sposób pokój będzie sprawiał wrażenie mniejszego niż jest w rzeczywistości. Świetnie sprawdzą się za to wszelkiego rodzaju odcienie beżu, szarości, błękitu czy jasnej zieleni.

Często popełnianym błędem przy wystroju niewielkich pomieszczeń jest nieodpowiedni dobór mebli - w ciemnej tonacji lub o cięższej konstrukcji. To również powody optycznego pomniejszenie wnętrza, a dodatkowo efektu przytłoczenia. Zdecydowanie lepiej jest unikać takich zabiegów.

Fototapeta optycznie powiekszajaca w glab kamiennej nicosci fixar

Chcąc optycznie powiększyć pokój, warto się przyjrzeć oknom. Wbrew pozorom ich dekoracja ma kolosalny wpływ na to, jak dane pomieszczenie wygląda. Znacznie bardziej przytłaczający efekt dadzą długie firany z ciemnymi zasłonami z ciężkiego materiału. Najbardziej lekką wizualnie opcją są po prostu okna wyposażone w rolety lub zazdrostki. Jeżeli nie umiemy zrezygnować z firanek, to wybierajmy modele krótsze o lżejszej fakturze. Zasłonki również powinny być z lekkiego materiału, aby dodawały przestronności wnętrzu.

Kiedy poprzednie sposoby to za mało

Co jeśli ściany pomalowane są jasnym kolorem, do tego zostały dobrane jasne i lekkie w konstrukcji meble? Co można jeszcze zrobić, aby powiększyć optycznie pomieszczenie?

Doskonale do tego nadają się fototapety. Martwisz się, że pokrycie całej ściany kolorową tapetą nie doda przestronności wnętrzu? Nic bardziej mylnego!

Fototapeta optycznie powiekszajaca idac po tafli przezrocza fixar

Odpowiednio dobrany wzór fototapety może zdziałać prawdziwe cuda. Jakie typy warto wybrać? Świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju tapety z jasnym, dużym motywem. Możemy zdecydować się na przestronne krajobrazy, takie jak widok na jezioro czy morze. Takie zdjęcia na ścianie sprawią, że pomieszczenie uzyska głębię i będzie się wydawało znacznie większe niż jest naprawdę. To prosty i skuteczny sposób na osiągnięcie pożądanego efektu.

Pokój z lepszej perspektywy

Jeszcze lepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju fototapety z motywem architektonicznym, czyli elementami zbiegającymi się w perspektywie na wysokości oczu człowieka. Takie widoki, nawet ciemniejsze, jeżeli chodzi o gamę kolorystyczną, nie tylko pomogą uzyskać głębię, ale dodatkowo urozmaicą stylistycznie pomieszczenie.

Pięknie będą wyglądały wnętrza, w których wykorzystany zostanie efekt perspektywy wraz z odpowiednim doborem mebli. Taki rezultat da fototapeta zbiegająca się w perspektywie na wysokości ludzkich oczu, jeżeli do ściany, na której jest naklejona, dostawimy stół. Mebel będzie przedłużał perspektywę i dawał złudzenie znacznie większego pomieszczenia niż jest ono w rzeczywistości.

Fototapeta optycznie powiekszajaca w podrozy do glebi nicosci fixar

Mały pokój nie będzie problemem, jeżeli zostanie urządzony z głową. Jasne ściany, mało dekoracji, lekkie wizualnie meble to podstawa sukcesu. Wisienką na torcie będzie fototapeta, która nie tylko podkreśli indywidualny charakter wnętrza, ale również optycznie je powiększy i doda mu głębi. Warto przetestować to rozwiązanie w swoim domu!