Fototapety Motywy Poradnik lipiec 22, 2021

Klimat Prowansji w twoim domu - fototapety z lawendą

Nic tak nie odmieni twojego wnętrza jak piękny krajobraz Prowansji.

Klimat prowansji w twoim domu fototapety z lawenda

Nic tak nie odmieni twojego wnętrza jak piękny krajobraz Prowansji.

Klimat Prowansji w twoim domu - fototapety z lawendą

Nic tak nie odmieni twojego wnętrza jak piękny krajobraz w wielkim formacie na całą ścianę. Jedyne co trzeba zrobić to wybrać zakątek świata, który chcesz oglądać codziennie przez dłuższy czas. To nie jest łatwy wybór, bowiem na naszym globie jest wiele pięknych miejsc.

Dlatego tym razem chcemy wam przedstawić i przybliżyć jeden ciekawy region i zarazić was miłością do tej estetyki. Mowa o Prowansji, którą ukazują nasze urokliwe fototapety z lawendą. Region słynie z upraw tej rośliny i krajobrazu zdominowanego przez fioletowe pola, a wszelkie ujęcia pochodzące stamtąd cieszą się niezwykłą popularnością.

Szeroki kadr czy duże zbliżenie na lawendę

Wybór fototapet z lawendą jest duży, dzięki czemu każdy może wybrać wariant, który pasuje do określonej koncepcji. Można przebierać w panoramicznych krajobrazach, które ukazują pola lawendy aż po horyzont, a przy okazji pięknie otwierają wnętrza i powiększają je optycznie. Można także zdecydować się na wariant, który jest dużym zbliżeniem na same rośliny albo graficzną abstrakcją z lawendą w roli główniej. Do wyboru są fotografie oraz ciekawe rysunki z użyciem rozmaitych technik.

Motyl wsrod lawendy fototapeta fixar

To, co powinno determinować twój wybór to na pewno wielkość pomieszczenia, które zamierzasz udekorować za pomocą fototapety z lawendą. Jeśli dysponujesz dużym salonem możesz zaszaleć z rozległą panoramą przedstawiającą prowansalskie uprawy. Krajobraz może także zawierać duże detale w postaci stylowych budynków lub dużych drzew na pierwszym planie. W dużym pomieszczeniu możesz także ozdobić ścianę lawendą w ogromnych rozmiarach, na wielkim zbliżeniu.

Kiedy gabaryt wnętrza jest mniejszy, wcale nie trzeba rezygnować z fototapety z lawendą, bowiem wiele wzorów proponowanych przez Fixar to grafiki wręcz skrojone na taką okoliczność. Drobne desenie pełne uroczej lawendy, krajobrazy z dalszym planem, kadry przystosowane do zdobienia fragmentów ścian, to wszystko sprawia, że praktycznie każdy może sobie pozwolić na prowansalską dekorację.

Zachod slonca w prowansji fototapeta fixar

Fototapety z lawendą umiejętnie wkomponowane

Jeśli zaraziliśmy cię miłością do lawendowych klimatów to z pewnością zastanawiasz się teraz czy grafiki z tej kategorii będą pasowały do charakteru wybranego wnętrza. Jeżeli sądzisz, że ta grupa zawiera wyłącznie wzory pasujące do domku na wsi albo do rustykalnej kuchni, spieszymy z wyjaśnieniem. Tak naprawdę nasze lawendowe wariacje można dopasować nawet do mocno designerskiego, nowoczesnego salonu albo firmowej przestrzeni. Trzeba tylko wybrać odpowiedni styl grafiki.

Inna sprawa to umiejętne dobranie pozostałych elementów aranżacji. Warto zacząć od kolorystyki, bowiem to ona będzie miała kluczowy wpływ na podkreślenie urody lawendowej dekoracji. Z tym pięknym odcieniem fioletu najlepiej komponują się szarości, zielenie, brązy, beże i oczywiście biel. Ta grupa barw zawsze będzie wyglądać dobrze w połączeniu z lawendowym odcieniem. Dla odważnych są też mniej zachowawcze wersje, które można obserwować na ujęciach zachodu słońca nad polami lawendy. Powstaje wtedy naturalny mariaż fioletu z barwami żółtymi i pomarańczowymi.

Zastanawiasz się nad wyposażeniem pomieszczenia ozdobionego za pomocą fototapety z lawendą? Zawsze sprawdzi się tutaj drewno, w każdym odcieniu i stylu, ale nie tylko. Można do takiego wnętrza wstawić również proste, nowoczesne meble tapicerowane w jednym z wymienionych wcześniej kolorów i efekt będzie kapitalny. Do tego proste dodatki, miękkie tekstylia i parę roślin. Im bardziej intensywna grafika na ścianie, tym skromniejsze powinno być jej bezpośrednie otoczenie. Ważne, aby zachować w końcowym efekcie tą harmonię, którą dają nam prowansalskie klimaty z lawendą w roli głównej.

Na polu kwitnacej lawendy fototapeta fixar

Obowiązkowy element każdej aranżacji z prowansalską fototapetą, o którym nie można zapomnieć to duża ilość światła dziennego. Bliskość okna pięknie podkreśli walory lawendowego uroku i sprawi, że całość będzie wyglądała bardzo naturalnie.

Jeśli zachwyciły cię prowansalskie klimaty, bo wciąż w pamięci masz podróż do tego regionu albo zwyczajnie przekonał cię nasz poradnik, zajrzyj jak najszybciej do kategorii pełnej fototapet z lawendą. Tam odnajdziesz grafiki, które będą cię przenosić na lawendowe pola każdego dnia.