Fototapety Motywy Poradnik październik 28, 2021

Dodaj swoim ścianom trochę faktury – fototapety z teksturami

Fototapety z teksturami to świetny patent na udekorowanie każdego wnętrza.

Dodaj swoim scianom troche faktury fototapety z teksturami

Fototapety z teksturami to świetny patent na udekorowanie każdego wnętrza.

Dodaj swoim ścianom trochę faktury – fototapety z teksturami

Nie można zakładać, że każdy chce mieć na ścianie efektowną, odważną grafikę, ponieważ wiele osób najlepiej czuje się pośród jednokolorowych ścian. Jednak to nie oznacza, że nie powinni oni wcale zaglądać na strony sklepów, które oferują fototapety.

Wręcz przeciwnie, można tu znaleźć sporo ciekawych propozycji, które będą sprytnym kompromisem pomiędzy modnymi trendami wnętrzarskimi, a zachowawczym podejściem do dekorowania swojej przestrzeni, np. fototapety z teksturami. Dzięki doskonałej rozdzielczości i nowoczesnej technologii wydruku, takie dekoracje doskonale imitują delikatny trójwymiar przeróżnych tekstur.

Uniwersalne, neutralne, ale efektowne

Fototapety z teksturami mają w zasadzie same zalety, więc nie trzeba ich szczególnie reklamować ani polecać. Chcemy jednak przybliżyć wam ich potencjał dekoracyjny, a konkretnie 5 najważniejszych cech.

-Doskonałe zastępstwo. Wszędzie tam, gdzie z jakiegoś powodu nie chcecie lub nie możecie sobie pozwolić na wyłożenie ściany kamieniem, betonem, cegłą, ozdobnym tynkiem czy drewnem, wystarczy postawić właśnie na nasze fototapety z teksturami. Nie generują wysokich kosztów, nie stanowią znacznej ingerencji w substancję lokalu, który na przykład wynajmujecie. W każdej chwili można usunąć taką dekorację, ale zanim to nastąpi można cieszyć się efektowną aranżacją.

Wielki powrot lastryko fototapeta fixar

-Doskonała imitacja.To zaleta wiążąca się w poprzednią, ale koniecznie trzeba o niej wspomnieć. Dzięki świetnej rozdzielczości zdjęć, a także nowoczesnej technologii wydruku najwyższej jakości, efekt iluzji jest bardzo silny. Z pewnej odległości tapeta imitująca kamień czy cegłę może zmylić nawet najwprawniejsze oko.

-Uniwersalność. Fototapety z teksturamimają spory potencjał dekoracyjny, bowiem pasują do większości rodzajów pomieszczeń oraz do większości stylów wnętrzarskich. Od ultranowoczesnych pomieszczeń, gdzie pasują abstrakcyjne struktury 3D, poprzez modne lofty, które często zdobi cegła oraz beton, do skandynawskich pełnych drewnianych paneli i całkiem tradycyjnych, ozdabianych kamieniem, cegłą oraz innymi fakturami.

-Neutralność. Nie mylić z nudą dekoracyjną, chodzi o to, że te grafiki pasują do każdego gabarytu wnętrza. Można z ich pomocą udekorować zarówno wielki salon czy hol firmowy, jak i maleńką kuchnię albo łazienkę. A dodatkowo, pasują praktycznie do wszystkiego.

-Ponadczasowość. Niezależnie od zmieniających się trendów modowych,fototapety z teksturami będą zawsze na czasie. Większość z tych wzorów, jak np. deski drewniane, kamień czy cegła to okładziny, które zawsze chętnie stosujemy i zawsze pasują do przyjętej aranżacji.

Jak pociagniecia pedzlem fototapeta fixar

Najciekawsze fototapety z teksturami

Wzorów w tej kategorii jest cała masa, więc nic dziwnego, że niektórzy z was gubią się w tym natłoku. Dlatego zrobiliśmy małą listę grup graficznych, które budzą największe zainteresowanie.

Nowoczesne 3D.Do wnętrz designerskich, ultranowoczesnych albo futurystycznych. Przeróżne kompozycje z elementów geometrycznych i uporządkowanych albo zupełnie nieregularnych, które tworzą efekt trójwymiaru. Dekoracje niebanalne, które zmieniają optyczny odbiór wnętrza.

Tradycja, czyli cegła i kamień.Wiele osób ceni sobie tradycyjne aranżacje, które są przytulne i klimatyczne. A przecież cegła i kamień doskonale tworzą taką energię we wnętrzu, pasują do każdych mebli i nie wychodzą z mody praktycznie nigdy.

Surowy beton. Najnowsze trendy wnętrzarskie sprawiły, że beton stał się topową okładziną w nowoczesnych aranżacjach. Stąd też szeroka oferta fototapet imitujących ten właśnie materiał

Drewno zawsze modne. Ponadczasowe, uniwersalne i bardzo lubiane grafiki imitujące surowe deski, modne boazerie, parkiety i mozaiki drewniane. Pasują dosłownie wszędzie i sprytnie tworzą miły klimat we wnętrzu.

Nowoczesny zebrowy wzor fototapeta fixar

Mozaiki roślinne i inne. To jedna z nowości, grafiki, które zdobią dywany z drobnych kwiatków, mozaiki z rozsypanych liści, małych kamyków, kory itd. Bardzo efektowne i klimatyczne.

Pikowane ściany. W kategorii, gdzie umieszczono fototapety z teksturami znajdą coś dla siebie także zwolenniczki stylu glamour. Największą popularnością cieszą się tutaj wszelkie wzory imitujące pikowane ściany, z błyszczącymi materiałami i wykończeniami.

Fototapety z teksturami to świetny patent na udekorowanie każdego wnętrza. Nie trzeba się przejmować wielkością detali i łączeniem ich z resztą aranżacji. Łatwo je wkomponować w wystrój i stworzyć niezwykły klimat.