Fototapety Motywy Poradnik styczeń 20, 2022

Industrialny wygląd Twojego domu za pomocą fototapety z motywem betonu

Fototapety z motywem betonu to prosty patent na stworzenie industrialnego wnętrza!

Industrialny wyglad twojego domu za pomoca fototapety z motywem betonu

Fototapety z motywem betonu to prosty patent na stworzenie industrialnego wnętrza!

Industrialny wygląd Twojego domu za pomocą fototapety z motywem betonu

Wśród najmodniejszych trendów w zakresie urządzania wnętrz można spotkać różne style. Jedne skłaniają się w stronę natury, o której ludzkość zaczyna sobie ostatnio przypominać, inne oferują nam powiew luksusu w postaci dekoracji glamour, ale są też i takie, które stawiają na surowość, minimalizm i niedopuszczalne wcześniej elementy.

To styl industrialny, który wprowadził na salony dizajn rodem z hal produkcyjnych. W nim osadzone są przede wszystkim mieszkania typu loft, ale namiastkę tego stylu można też stworzyć i w zwykłym mieszkaniu, za pomocą fototapety z motywem betonu.

Jak stosować beton dekoracyjny i nie przesadzić?

Są takie trendy modowe, które podsuwają nam motywy dekoracyjne pozornie łatwe w zastosowaniu. Podobnie było w przypadku mody na surowy beton. Każdy spoglądał na pojawiające się na rynku płytki, panele oraz fototapety z motywem betonu i od razu myślał, że sprawa wyglądu ścian będzie automatycznie modna i efektowna. Wystarczy dobrze wymierzyć pomieszczenie i zakupić odpowiednią ilość wybranej okładziny imitującej beton. W ten sposób powstanie nowoczesny klimat loftu bez wydawania kroci na lokal w takim stylu.

Ciekawa kompozycja z betonu fototapeta fixar

Takie skojarzenie zapewne powodowała kolorystyka opisywanych dekoracji ściennych, bo przecież przeważa tam szarość, która od zawsze uważana była za bardzo neutralny i uniwersalny kolor. Z czasem jednak okazywało się, że i betonowe szarości trzeba stosować umiejętnie, bo można wpaść w dekoracyjną pułapkę. Okazywało się bowiem, że obłożenie całego wnętrza surowym betonem w jakiejkolwiek wersji sprawiało, że wnętrze stawało się nudne i męczące, a nawet przygnębiające.

Aby więc uchronić was przed taką wpadką i jednocześnie pomóc w wyborze fototapety z motywem betonu, na naszej stronie umieściliśmy sporą ilość gotowych aranżacji w tym motywem, które z pewnością posłużą wam za przydatną inspirację. Oprócz tego warto zachować umiar i na ekspozycję wybranej wersji imitującej beton wybrać jedną, najbardziej widoczną ścianę. Umieścić na niej wybrany wzór, efektownie go podświetlić, a w pozostałych detalach aranżacji sprytnie do niego nawiązać. Świetnie sprawdzają się tutaj industrialne lampy, metalowe regały lub inne drobne meble i to „coś”, co dodaje takiej aranżacji pazura. Chodzi tu o dyskretne lub nieco bardziej odważne przełamania kolorystyczne. Wybierz jakąś barwę, np. złoto, turkus czy żółty i zastosuj we wnętrzu takie dodatki. To może być mała pufa i dywanik, barwne listwy na brzegach fototapety albo obraz na betonowej ścianie, w którym przeważa ten wybrany kolor. To świetnie przełamie szarości i doskonale podkreśli walory estetyczne betonu.

Fototapety z motywem betonu – przegląd wzorów

Moda na betonowe fototapety tak szybko nabrała rozpędu, że i oferta Fixar w tej kategorii musiała się mocno poszerzyć. Obecnie to cała masa wzorów, co czasami niektórym z was utrudnia wybór, dlatego zebraliśmy je w wygodne grupy. To powinno ułatwić sprecyzowanie waszych preferencji i ułatwić znalezienie wymarzonego wzoru.

Beton w marmurowym stylu fototapeta fixar

Zniszczona ściana. W oryginalnych loftach zniszczony beton występuje niejako naturalnie. Wygląda bardzo efektownie i klimatycznie. Nasze fototapety z motywem betonu pełne pęknięć, odprysków i przetarć doskonale imitują takie ściany i dają niesamowite efekty dekoracyjne.

Betonowe 3D.Kiedy myślisz o betonie na myśli przychodzi nie tylko płaska, zwykła ściana. To także schody, bloki, płyty i inne formy, które mogą tworzyć ciekawą głębię, urozmaiconą światłem i cieniem. I takie wzory u nas znajdziecie czyli betonowe 3D.

Beton w stylu lekkiego glamour? Tak to jest w ostatnim czasie, że moda polubiła pozornie niedorzeczne połączenia. Dzięki temu okazało się, że fototapety z motywem betonu i dodatkiem efektownych błyskotek wyglądają bardzo atrakcyjnie i zdobywają wasze serca.

Zabytkowa sciana z betonu fototapeta fixar

Abstrakcje artystyczne z betonem.To taki nietypowy, ale także bardzo atrakcyjny wizualnie, sposób na rozbicie betonowej nudy. Połączenia imitacji surowych ścian z grafikami roślinnymi, zwierzęcymi albo artystycznymi abstrakcjami.

Fototapety z motywem betonu to prosty patent na stworzenie industrialnego wnętrza z charakterem praktycznie we wnętrzu o każdych wymiarach, każdym zastosowaniu i każdej lokalizacji. Wykorzystajcie tą możliwość i podarujcie sobie trendy przestrzeń.