Fototapety Motywy Poradnik marzec 24, 2022

Odrobina kosmosu w twoim wnętrzu - Fototapety kosmos

Przejrzyj fototapety kosmos i zafunduj sobie aranżację nie z tej ziemi.

Odrobina kosmosu w twoim wnetrzu fototapety kosmos

Przejrzyj fototapety kosmos i zafunduj sobie aranżację nie z tej ziemi.

Odrobina kosmosu w twoim wnętrzu - Fototapety kosmos

Czasami chcemy oderwać się od tej naszej ziemskiej prozy, nawet tej najładniejszej, i marzymy o przestworzach. Jedynie nieliczni z nas mają tą możliwość, żeby rzucić okiem na kosmiczne krajobrazy, ale na szczęście przywożą z tych wypraw wyjątkowe zdjęcia.

Dzięki nim potem powstają kapitalne fototapety kosmos, które z jednej strony ciekawie i efektownie zdobią wasze wnętrza, a z drugiej pozwalają właśnie na chwilowe oderwanie się od rzeczywistości. Czy chcesz poczuć kosmiczną energię i na chwilę przenieść się w inny wymiar w swoim dizajnerskim wnętrzu?

Do jakich wnętrz pasuje kosmos na ścianie?

Kosmiczne krajobrazy to wciąż symbol nowoczesności. Nic w tym dziwnego, żeby je podziwiać potrzebne są najnowocześniejsze technologie i wysoko wyspecjalizowany sprzęt. A wszystko, co ludzkość odkrywa podczas kosmicznych wypraw jest nowe i unikatowe i często przekłada się także na kolejny skok w rozwoju nauki. Skoro więc klimat silnego postępu otacza zdobywanie przestworzy to i fototapety kosmos będą miały mocno nowoczesny charakter.

Gdzie pasują takie dekoracje? Kapitalnie będą wyglądać zarówno w domowych salonach, sypialniach czy pokojach nastolatków, jak i w przestrzeniach firmowych i bardziej oficjalnych. Kosmos jest dość uniwersalny w swojej estetyce więc nigdzie nie będzie raził, ważne jednak, żeby został dobrze zgrany z pozostałymi elementami aranżacji.

Kosmonauta na orbicie fototapeta fixar

Fototapety kosmos najlepiej komponują się z prostymi, dizajnerskimi meblami i modnym obecnie minimalizmem. Dość istotne jest także umiejętne skomponowanie kolorów sąsiadujących płaszczyzn, deseni i bibelotów. Kosmiczne grafiki są przeważnie dość mocno nasycone drobnymi i większymi detalami, a także kolorami. Skoro więc na ścianie tyle się dzieje, to wokół niej powinien panować spokój dekoracyjny, bo inaczej we wnętrzu powstanie chaos. Sąsiadujące płaszczyzny powinny być więc raczej jednokolorowe i w neutralnych barwach. Jeśli chcecie zastosować we wnętrzu wzorzyste tekstylia, to nie powinny znajdować się w pobliżu kosmicznego krajobrazu. Świetnie natomiast będą się prezentować drobne nawiązania do kolorystyki fototapety, np. fioletowy czy granatowy dywanik lub wazon.

Zdjęcia, grafiki i kosmiczne abstrakcje

Kosmos jest bardzo inspirujący, rozpala wyobraźnię małych i dużych. Dlatego też fototapety kosmos to bardzo liczna grupa graficzna. Wiemy, że lubicie mieć wybór, ale czasami można się pogubić, jeśli jest bardzo duży, dlatego chcemy to trochę usystematyzować. Oto mały przewodnik po tym, co możecie znaleźć w kosmicznej kategorii graficznej. Wzory można zasadniczo podzielić na trzy grupy.

Zdjęcia z natury. Jest ich cała masa, bowiem każda wyprawa w kosmos dokłada swoją kolekcję uchwyconych kadrów. Zdjęcia powstają dla celów badawczych, ale także ze zwykłej ludzkiej fascynacji. Dzięki nim możemy poznawać kosmos, ale także korzystać z jego piękna i tworzyć niesamowite aranżacje we wnętrzach.

Droga mleczna posrod gorskich pasm fototapeta fixar

Grafiki komputerowe. To wybitny dowód na inspirujący charakter kosmicznych pejzaży. Graficy komputerowi stworzyli chyba już tysiące wariantów z udziałem gwiazd, planet, mgławic i innych obiektów. Fototapety kosmos w tej odsłonie szczególnie podobają się naszym nastoletnim klientom.

Artystyczne abstrakcje. Kosmos bywa też wielkim natchnieniem dla osób z zacięciem artystycznym i ogromną wyobraźnią. Dzięki temu możecie wybierać także spośród grafik niebanalnych i bardzo oderwanych od rzeczywistości. Są wypadkową artystycznych wizji, interpretacji i wyobrażenia o wyglądzie kosmicznych przestworzy. Te fototapety kosmos emanują wyjątkową energią i zawsze są główną dekoracją mocno dizajnerskich przestrzeni.

Fototapety kosmos, które rozwijają wyobraźnię

Skoro kosmiczne dekoracje tak mocno stymulują wyobraźnię dorosłych, to przecież nie można zapomnieć o zapewnianiu takiej inspiracji naszym dzieciakom. One są na etapie poznawania świata, więc tym bardziej będzie je interesował wielki wszechświat. W ofercie można znaleźć różne fototapety kosmos, także grafiki stworzone z myślą o najmłodszych. To bajkowe wizje kosmicznych krajobrazów, dzięki którym dzieci zyskują fajnie urządzone pokoje, ale także bawią się bardziej kreatywnie. Dzięki takiej dekoracji w dziecięcej głowie powstają nowe, ciekawe historie, budzi się jeszcze większa ciekawość świata i powstają nowe marzenia.

Ekslorujemy galaktyke fototapeta fixar

Kto powiedział, że wnętrza w domu albo firmie muszą wpisywać się w jakieś ramy? A może właśnie masz ochotę na coś zupełnie odmiennego? Przejrzyj fototapety kosmos i zafunduj sobie aranżację nie z tej ziemi.