Fototapety Motywy Poradnik czerwiec 04, 2022

Nadmorski klimat w Twoim domu - Fototapety w stylu marynistycznym

Idealnie fototapety dla każdego, kto kocha nadmorski klimat!

Nadmorski klimat w twoim domu fototapety w stylu marynistycznym

Idealnie fototapety dla każdego, kto kocha nadmorski klimat!

Nadmorski klimat w Twoim domu - Fototapety w stylu marynistycznym

Zasadniczo zdania są podzielone. Część osób bardziej lubi góry, a część morze, są i tacy, którzy po prostu lubią podróżować i wszędzie im się podoba.

Jeśli jednak należysz do osób, które w sercu zawsze mają sentyment do nadmorskich krajobrazów to możesz w łatwy sposób stworzyć sobie w domu namiastkę takiego klimatu. Nie trzeba się bardzo wysilać, bo fototapety w stylu marynistycznym to doskonały, bardzo skuteczny, a do tego bardzo efektowny sposób.

Fototapety prosto z natury

Zakładka na stronie Fixar, w której znajdują się fototapety w stylu marynistycznym jest dość przepastna. Można tam znaleźć grafiki w przeróżnym stylu, reprezentujące ten temat na rozmaite sposoby. Jeśli jednak zależy ci na stworzeniu wnętrza, które będzie ci przypominało nadmorskie wakacje to szczególnie warte polecenia będą wszelkie ujęcia fotograficzne. Wybór jest ogromny, a i zróżnicowanie spore.

Delikatna turkusowa fala fototapeta fixar

W tej ofercie znajdziesz piękne kadry znad Bałtyku, ale także znad innych, czasami bardzo egzotycznych miejsc. Dzięki temu możesz tworzyć aranżacje o przeróżnym klimacie i bawić się dodatkami czy kolorami.

Inna cecha zróżnicowania tych wzorów to technika wykonania zdjęcia. Znajdziecie tutaj ujęcia o różnym planie:

Szerokokątna panorama.To zawsze będą kadry, które jako turyści widzimy najczęściej czyli widok na bezkres morza aż po widnokrąg. Załamujące się fale, promienie słońca, chmury i np. piękne żaglówki. Taki widok jest efektowny, energetyczny, a dodatkowo mocno powiększa wnętrze optycznie.

Wzdłuż plaży.Nadmorskie fotografie, których trzon wyznacza plaża ciągnąca się w nieskończoność pozwalają na jednoczesne podziwianie morza i graniczącej z nim przyrody. Te fototapety w stylu marynistycznym zawsze są asymetryczne, dzięki czemu udekorowane wnętrze staje się ciekawsze dla oka.

Zbliżenie na wodę.Sporo grafik, które są niezmiernie popularne to zbliżenie na morskie fale, które wypełnia cały kadr. Fototapeta podziwiana z daleka wygląda jak marmur, a potem okazuje się, że to morze lub ocean. Doskonała dekoracja do ultra nowoczesnego wnętrza.

Z perspektywą pomostu.Jeżeli chcesz jednocześnie ozdobić pomieszczenie marynistyczną fototapetą i nieco je wydłużyć, nie ma lepszego sposobu niż grafika z molo lub chociaż małym pomostem. Jego perspektywa wgryzająca się w morze daje zawsze efekt optycznego wydłużenia przestrzeni.

Morskie opowiesci fototapeta fixar

Znane motywy graficzne i morskie symbole

Zupełnie inne, ale równie interesujące fototapety w stylu marynistycznym znajdziecie w grupie grafik, które przywołują go za pomocą odpowiednich symboli i znaków. Mamy więc fale, kotwice, mewy, stery, węzły żeglarskie, statki i inne detale z tego zakresu. Można tu znaleźć wzory, które mogą zdobić sypialnię, salon albo restaurację, a jest także dużo grafik dedykowanych do dziecięcych pokojów. Tematyka marynistyczna jest bardzo lubiana przez nasze pociechy, bo przecież które dziecko nie marzy o nadmorskich wakacjach, kąpieli w morzu, kopaniu w piachu i rejsie prawdziwym statkiem?

Niewątpliwą zaletą tych fototapet jest fakt, że wiele z nich może zdobić nawet niewielkie pomieszczenia. Część z nich to drobne, powtarzalne printy albo pasy w marynistycznych kolorach.

Fototapety w stylu marynistycznym – tworzymy aranżację

Żeby wnętrze zyskało naprawdę marynistyczny styl, warto dopasować do siebie wszystkie elementy i nie poprzestawać wyłącznie na wyglądzie fototapety. Ważne będą przede wszystkim kolory, przy czym nie musicie się teraz obawiać, że możliwości kończą się na świętej trójce czyli czerwieni, bieli i granacie. To już przeszłość, teraz do kompletu można także dołożyć wszelkiego rodzaju turkusy, beże, szarości oraz dodać płomienne barwy kojarzone z zachodem słońca. Ważne są proporcje i pewnego rodzaju czytelność w ich wykorzystaniu, która będzie korespondowała w wybraną fototapetą.

Mozaika w kształcie lusek fototapeta fixar

Aby dopełnić ten klimat, jaki zapewniają nam fototapety w stylu marynistycznym ważne są jeszcze dwie sprawy. Pomieszczenie powinno być bardzo dobrze doświetlone i nie powinno być zagracone. Przecież nadmorskie krajobrazy to dużo słońca i cały ogrom wolnej przestrzeni.

Każdy, kto kocha nadmorski klimat, a nie ma możliwości przebywać w nimna co dzień, może sobie w łatwy sposób stworzyć atrakcyjną namiastkę takich okoliczności we własnym domu. To nie zastąpi urlopu, ale z pewnością będzie ładować wasze baterie pozytywną energią i zapewniać dobry, słoneczny nastrój.