Fototapety Miejsca Poradnik luty 15, 2022

Imitacja kafelków w formie fototapety - Fototapety do kuchni

Fototapety do kuchni, to dekoracje, które znakomicie zastępują kafelki.

Imitacja kafelkow w formie fototapety fototapety do kuchni

Fototapety do kuchni, to dekoracje, które znakomicie zastępują kafelki.

Imitacja kafelków w formie fototapety - Fototapety do kuchni

Przez dziesięciolecia urządzanie kuchni skupiało się głównie na stworzeniu ładnego, ale przede wszystkim praktycznego miejsca do przygotowywania posiłków. Ta droga praktycznie zawsze wiodła do położenia płytek ceramicznych na ścianach i podłodze, przy czym niestety wymagało to dość zasobnego portfela i nie każdy mógł sobie na to pozwolić.

Dziś rozwój przeróżnych technologii ułatwia nam nieco tą sprawę, a rynek artykułów dekoracyjnych podsuwa łatwe, niedrogie, a bardzo efektowne rozwiązania. Fototapety do kuchni, to dekoracje, które znakomicie zastępują kafelki.

Cała masa wzorów i inne zalety

W całej ogromnej ofercie fototapet znajdziecie także wzory, które są dedykowane do wybitnie do kuchni. Można wybierać spośród przeróżnych grafik, ale zdecydowanie najliczniejsza jest grupa fototapet imitujących kafelki. Natomiast dzięki temu, że nasze produkty cechują się wykonaniem w super jakości oraz wysoką rozdzielczością, imitacja glazury jest bardzo autentyczna. A jakie jeszcze zalety mają fototapety do kuchni?

Morski akcent zatrzymany w kaflach fototapeta fixar

Niskie koszty. Zakup płytek ceramicznych, kleju do płytek, fugi i listew wykończeniowych to spory koszt. Fototapety nie generują takich kosztów, ba, nawet nie zbliżają się do cen płytek. Do tego można je na ścianach układać samodzielnie, a więc nie wydajemy kroci na usługi fachowca.

Możliwość szybkiej wymiany. Każdy wie, że kafelki kładzie się na lata, bo po pierwsze bardzo dużo kosztują, a po drugie, są niezwykle trwałe. Fototapety do kuchni dają większą wolność dekoracyjną, bo można je wymieniać np. co roku. Kiedy zmieni się moda, albo w twojej głowie powstanie nowa estetyczna koncepcja, możesz kupić nową grafię i całkowicie odmienić swoje wnętrze.

Atrakcyjne zastępstwo. Są sytuacje, kiedy trzeba zamieszkać w tymczasowym lokum, gdzie nie można lub nie opłaca się wprowadzać żadnych poważnych i kosztownych modyfikacji dekoracyjnych. Tyle, że każdy chce przecież mieszkać w ładnym otoczeniu. Wtedy z pomocą przychodzą właśnie fototapety, które imitują kuchenne kafelki.

Wielki wybór. W sklepie budowlanym znajdziecie spory wybór płytek ceramicznych do kuchni w różnym stylu, ale to zaledwie niewielki ułamek tego, w czym można wybierać na stronie Fixar, w zakładce fototapety do kuchni. Taka masa wzorów sprawia, że można zrealizować praktycznie każdą swoją estetyczną wizję tego wnętrza.

Kafle w ziemistych kolorach fototapeta0fixar

Wybieramy fototapety do kuchni

Podczas wybierania wzoru fototapety imitującej płytki, która ozdobi waszą kuchnię, możecie mieć pewien komfort i luz, bo wiadomo, że za krótki czas można będzie spokojnie wymienić wzór, który się akurat nie sprawdził. Zakładamy jednak, że od razu chcecie stworzyć fajne wnętrze ze spójnym stylem, dlatego radzimy, aby uważnie przejrzeć ofertę grafik, ale także zapoznać się z gotowymi aranżacjami, których pełno na naszej stronie. Z pewnością staną się dla was znaczącą inspiracją.

Jednak poza wyglądem i stylem fototapety do kuchni, musimy zwrócić waszą uwagę na jeszcze jedno, bardzo ważne kryterium wyboru. Chodzi o materiał, z którego będzie wykonana dekoracja. Pamiętajcie, że kuchnia to wnętrze trudne. Pełno tu wilgoci, tłustych oparów oraz możliwości stworzenia paskudnych zabrudzeń. Przed tym wszystkim doskonale chronią ścianę kafelki, ale to nie oznacza jednocześnie, że fototapety są zupełnie bezbronne.

Efektownie postarzane kafle fototapeta fixar

Wszystkie wzory sprzedawane są w kilku wariantach, jako okładzina fizelinowa, winylowa oraz laminowana i samoprzylepna. W kuchniach, a także w łazienkach najlepiej sprawdzają się fototapety laminowane. Mają większą gramaturę, są nieco droższe niż fizelina i winyl, ale za to doskonale bronią się przed tymi niesprzyjającymi warunkami. Pokryte są specjalnym laminatem, który doskonale chroni dekorację przed wilgocią i zabrudzeniami oraz pozwala na przecieranie ściany szmatką z detergentem, a tym samym na utrzymanie powierzchni w higienicznej czystości. Sam laminat nie sprawia natomiast, że tapeta jest sztucznie błyszcząca i nie przekłamuje wzoru.

Wiadomo, że płytki na kuchennych ścianach to wygoda i ładny wygląd, ale fototapety do kuchni sprawiają, że możesz całkowicie puścić wodze twojej dekoracyjnej fantazji. Dzięki nim stworzysz kuchnię odporną na warunki, ale za to niebanalnie udekorowaną.