Fototapety Motywy Poradnik wrzesień 29, 2021

Lekkie i delikatne motywy na ścianę, czyli fototapety z dmuchawcami

Przegląd najpopularniejszych wzorów fototapet z dmuchawcami.

Lekkie i delikatne motywy na sciane czyli fototapety z dmuchawcami

Przegląd najpopularniejszych wzorów fototapet z dmuchawcami.

Lekkie i delikatne motywy na ścianę, czyli fototapety z dmuchawcami

Kiedy przekwitnie mniszek pospolity, przez niektórych zwany mleczem, pojawia się zamiast kwiatka szara, puchata kulka. Jest tak niepozorna, a jednak budzi zaciekawienie wszystkich dzieci. Kto z nas nie rozdmuchiwał w dzieciństwie tych dziwnych nasionek po łące? To jednak bardzo ulotne, krótkie chwile i szybko było po zabawie.

Na szczęście przyjrzano się dmuchawcom bliżej i bardziej wnikliwie, dzięki czemu okazało się, że te niepozorne puchate kulki mają wiele do zaoferowania pod względem estetycznym i dekoracyjnym. I tak powstały fototapety z dmuchawcami, najlżejszy i jednocześnie bardzo popularny gatunek nowoczesnych dekoracji ściennych.

Delikatne, efektowne i zupełnie uniwersalne

Odkąd odkryto, że niepozorny dmuchawiec kryje w sobie wielki potencjał dekoracyjny, wciąż powstają coraz to nowe warianty graficzne przedstawiające całą roślinę bądź jej pojedyncze cząstki. Kategoria fototapety z dmuchawcami to jedna z częściej odwiedzanych zakładek, widać spore zainteresowanie. Nic w tym dziwnego, delikatność i minimalizm wyglądu dmuchawca doskonale wpisuje się w obecnie obowiązujące trendy wnętrzarskie.

Romantyczny widok na dmuchawiec fototapeta fixar

Dmuchawce są jednocześnie bardzo efektowne i eteryczne, dzięki czemu każda z tych grafik potrafi pięknie ozdobić aranżację, stworzyć miły klimat, ale nie zdominować przestrzeni i nie przyćmić wyglądu innych detali wystroju wnętrza. To rzadkość i być może dlatego dmuchawce cieszą się taką popularnością.

Niebywałym atutem tych grafik jest także ich uniwersalność. Fototapety z dmuchawcami pasują do każdego rodzaju pomieszczenia domowego, biurowego, a także do wielu miejsc przestrzeni publicznej. Wpisują się także w dużą ilość stylów dekoratorskich, od tych nawiązujących ściśle do natury do takich zupełnie od niej oddalonych. Dmuchawiec doskonale przełamie np. surowość loftu, a odpowiednio przedstawiony może nawet nawiązywać do klimatów futurystycznych.

Fototapety z dmuchawcami – 5 najpopularniejszych grup

Podobnie jak w innych popularnych kategoriach graficznych, tak i tutaj można zauważyć grupy wzorów, które są najczęściej oglądane oraz najczęściej zamawiane. Tu przedstawiamy wam piątkę takich liderów sprzedaży.

Nasiona rozsiane przez wiatr fotoatpeta fixar

Makro zbliżenie.Współczesna technika fotograficzna oraz programy służące do obróbki zdjęć pozwalają na tworzenie niezwykłych ujęć. Jednym z takich wyjątkowych rodzajów są niewątpliwie makro zbliżenia. W przypadku dmuchawca można w ten sposób pokazać strukturę rośliny bądź wykonać ujęcie jednej lotki w ogromnych rozmiarach. Taka fototapeta, jeśli będzie główną dekoracją np. nowoczesnego salonu, zawsze wywoła efekt „wow”. Przykład na to, że minimalizm w rozmiarze XXL robi duże wrażenie.

Świetlne wariacje. Idąc dalej za ciosem i wykorzystując techniczne możliwości, stworzono także całą masę ujęć z użyciem światła słonecznego o różnych porach dnia. Dzięki temu powstały fototapety z dmuchawcami, na których delikatną roślinę podświetla zachód albo wschód słońca. Są też warianty, gdzie uchwycono migoczące krople deszczu. Grafiki doskonałe do wnętrz artystycznych oraz romantycznych sypialni.

Podmuch wiatru. Wystarczy uchwycić tą ulotną chwilę, kiedy to wiatr podrywa cząstki dmuchawca do lotu i powstaje niesamowite zdjęcie. Wydrukowane na wielkim formacie w formie fototapety może z powodzeniem zdobić każde, nawet najbardziej wysublimowane wnętrze. Akt naturalnego piękna na twoją ścianę.

Laka pelna dmuchawcow fototapeta fixar

Drobne wzorki. Wygląd tej rośliny inspiruje nie tylko fotografów, to także wielkie natchnienie dla rysowników, grafików, malarzy. Dlatego też można w ofercie Fixar znaleźć fototapety z dmuchawcami w formie rysunków wykonanych przeróżnymi technikami . Są warianty z ogromnymi roślinami na całą ścianę oraz powtarzalne drobne, dmuchawcowe desenie. Doskonałe do wszystkich wnętrz, także tych o skromnych wymiarach.

Jeśli nie wiesz, jak udekorować swój salon czy sypialnię zajrzyj do tej kategorii. Fototapety z dmuchawcami są uniwersalne, neutralne, delikatne, a jednocześnie piękne i efektowne. Łatwo dopasujesz je do swojej aranżacji.