Fototapety Motywy Poradnik czerwiec 16, 2021

Fototapety Vintage w Twoim wnętrzu – Przegląd najpopularniejszych wzorów

Idealne rozwiązanie na wyjątkowe, modne i bardzo efektowne wnętrza

Fototapety vintage w twoim wnetrzu przeglad najpopularniejszych wzorow

Idealne rozwiązanie na wyjątkowe, modne i bardzo efektowne wnętrza

Fototapety Vintage w Twoim wnętrzu – Przegląd najpopularniejszych wzorów

Styl vintage trzyma się dzielnie od kilku lat w czołówce najmodniejszych trendów wnętrzarskich. Powodem jest na pewno klimatyczny wygląd wnętrz tworzonych w tej tendencji oraz wyjątkowy charakter pojedynczych detali dekoracyjnych, które do niego pasują. Vintage daje duże pole dla dekoracyjnej fantazji, bo pozwala na użycie nowoczesnych mebli w przestrzeniach retro oraz starszych.

Jest to również możliwość wprowadzania starych mebli i bibelotów do nowoczesnych wnętrz, w których ściany są całkiem współczesne albo ciekawie stylizowane na stare powierzchnie z duszą i historią. Stworzenie obu tych opcji znacznie ułatwiają fototapety vintage, dzięki którym możesz wystylizować w swoim domu wyjątkowe, modne i bardzo efektowne wnętrza.

Najmodniejsze fototapety vintage

Łatwo jest powiedzieć, że wnętrze po remoncie będzie urządzone w trendzie vintage, trudniej jednak zrealizować ten plan. Dobieranie dodatków, mebli, a przed wszystkim nadanie ścianom odpowiedniego stylu i klimatu, to wszystko nie są łatwe zadania. Nie każdy ma też w sobie zdolność łączenia takich detali w jedną, spójna aranżację. Dlatego chcemy ułatwić wam chociażby kreowanie wyglądu ścian i podsuwamy ranking grup graficznych, w których czekają na was najmodniejsze obecnie fototapety vintage.

Retro kwiaty fototapeta fixar

-Stara gazeta, zabytkowa mapa. Stara pożółkła gazeta albo mapa to jeden z popularniejszych wzorów stosowanych we wnętrzach vintage. Sepia, która stanowi zawsze tło takich grafik sprawia, że pomieszczeniu robi się przytulnie i powstaje iluzja, jakby czas się zatrzymał. To doskonałe środowisko do wymieszania nowoczesnych mebli z retro dodatkami albo odwrotnie.

-Kwiatowe kobierce. Tapeta pełna kwiatów wszystkim kojarzy się z salonikiem babci albo sędziwej cioci co to jeszcze pamięta dwudziestolecie międzywojenne. Grafiki z tej grupy są wdzięcznym materiałem dekoracyjnym, bo tak naprawdę nie definiują szczegółowo stylu całej aranżacji i nie narzucają żadnych ram w doborze detali. Ma być po prostu przytulnie i miło, wystarczy więc np. wstawić nowoczesne, ale puchate kanapy i przełamać prostymi lampami. Intensywność kwiecistych fototapet daje dodatkowo możliwość zrezygnowania z dużej ilości bibelotów.

Mapa w stylu vintage fototapeta fixar

-Fotografie w sepii. Klimat retro można także stworzyć za pomocą fototapety vintage w postaci ogromnego zdjęcia na całą ścianę. Może przedstawiać panoramę miasta sprzed lat albo ludzi pozujących u dawnego fotografa. Sepia, która pokrywa stare zdjęcia będzie miała takie samo działanie jak stara gazeta lub mapa, ale zdjęcie daje dodatkowo iluzję cofania się w czasie. Jeśli na tym tle postawisz nowoczesne meble, efekt będzie kapitalny.

-Pałacowe ornamenty. To opcja, która doskonale ułatwia wykreowanie wytwornego wnętrza, pełnego elegancji w dawnym wydaniu. W tej kategorii znajdziesz przede wszystkim dwa rodzaje grafik. Pierwsza to fototapety vintage z powtarzalnymi wzorami w kształcie pałacowych ornamentów. Wprowadzają do przestrzeni klimat rodem z zabytkowych wnętrz i sprawiają, że automatycznie pojawia się przepych dawnych komnat oraz odrobinę artystyczny klimat. Druga grupa to imitacje wszelkich sztukaterii w stylu angielskim albo francuskim. Zestawione są zwykle z kontrastującym tłem w szlachetnym odcieniu i doskonale inspirują do tworzenia stylowych aranżacji.

Strona wyrwana z gazety fototapeta fixar

-Stare złoto. Wszędzie tam, gdzie brakuje wam odwagi na zastosowanie fototapet vintage z dużymi detalami albo dysponujecie po prostu małymi wnętrzami, sprawdzą się grafiki z powtarzalnymi, drobnymi wzorami, które zdobi stare złoto. Tak poprzetykane i delikatnie błyszczące desenie retro pozwalają na stworzenie opisywanego klimatu nawet w niewielkim saloniku.

Fototapety vintage to świetny patent dekoracyjny, pozwalający stworzyć stylowe wnętrze, w którym umiejętnie spotyka się stare z nowym. Na stronie Fixar znajdziecie dodatkowo gotowe inspiracje, które ułatwią wam skomponowanie swojej przestrzeni w tym stylu. Być może uda się wykorzystać elementy wyposażenia, które już macie, a brakuje im jedynie klimatycznego tła.