Fototapety Miejsca Poradnik maj 13, 2021

Pomysły na wnętrze w stylu Bali - Fototapety do salonu

Fototapety do salonu w stylu balijskim w Twoim mieszkaniu!

Pomysly na wnetrze w stylu bali fototapety do salonu

Fototapety do salonu w stylu balijskim w Twoim mieszkaniu!

Pomysły na wnętrze w stylu Bali - Fototapety do salonu

Decyzja zapadła, będzie remont salonu. Teraz kolej na zaplanowanie robót i zaprojektowanie nowej aranżacji. Wiadomo, że każdy remont to zmiany i szansa na stworzenie nowej, atrakcyjnej przestrzeni. Tylko na co się zdecydować? Możliwości jest wiele, ale potrzebujesz jakiejś konkretnej inspiracji, która cię zachwyci i ułatwi decyzję.

Aby powstała nowa koncepcja wnętrza najlepiej zajrzeć do sklepu internetowego Fixar, gdzie czekają fototapety do salonu w bardzo szerokim wyborze. Są także gotowe aranżacje, które ułatwiają wizualizację poszczególnych wzorów oraz stylów. Może tym razem urządzisz modne wnętrze w stylu Bali?

Energia wprost z egzotycznej plaży

Wszelkie egzotyczne krajobrazy z rajskimi plażami, palmami i błękitnym morzem to obrazki, które u jednych przywołują wspomnienia z wakacji, a u innych rozbudzają marzenia o urlopie w podobnym miejscu. Zdjęcia takich miejsc to energia sama w sobie, a wielki format na całą ścianę ma niesamowitą moc tworzenia wakacyjnego klimatu w całym wnętrzu. Takie fototapety do salonu to dekoracja obowiązkowa jeśli chcecie swoją strefę relaksu urządzić z stylu balijskim. Od niedawna to kolejny modny trend w urządzaniu wnętrz i trzeba przyznać, że to aranżacje wyjątkowe.

Pampasowy wzor fototapeta fixar

Kiedy nie można wyjechać na urlop w egzotyczne kraje i naładować się pozytywną energią, wnętrze w stylu Bali może być namiastką tego klimatu, która pozwala zachować równowagę i poczuć się odrobinę urlopowo. Najwięcej wzorów balijskich to oczywiście piękne ujęcia nadmorskie, z palmami, jasnym piaskiem, lazurową wodą i ogromną ilością słońca. Nie mają nic wspólnego z kiczowatymi widoczkami jakie pamiętamy sprzed dekady. Teraz to nowoczesne ujęcia wykonane dobrym sprzętem fotograficznym, zamienione następnie w fototapety wydrukowane na maszynach najnowszej generacji. Nie ma tu dziwnie podkręconych barw, nie ma także szpecącej pikselozy. Dzięki temu można z powodzeniem zastosować taką dekorację ścienną w nawet najbardziej reprezentacyjnym miejscu.

Fototapety do salonu w stylu Bali to także ujęcia urokliwych wodospadów, klimatycznych zatoczek oraz kaskadowych pól uprawnych. Sporo jest także wzorów, które odwzorowują piękno balijskiej przyrody w postaci graficznych liści oraz kwiatów.

Fototapety do salonu w stylu balijskim – dopasuj wszystkie detale

Dekorację na ścianę salonu można wybrać na dwa sposoby. Można mieć już gotową koncepcję w głowie, wybrane dodatki i sprecyzowany wygląd pozostałych powierzchni, a na koniec przejrzeć fototapety do salonu w stylu Bali i wybrać tą, która najlepiej pasuje do całości. Ale można też najpierw obejrzeć proponowane warianty graficzne oraz gotowe inspiracje i wybrać swój ulubiony wzór, a potem do niego dopasować całą resztę. Wybór należy do ciebie.

Rozmyte piora fototapeta fixar

Niezależnie jednak od wybranej opcji, najważniejsze aby stworzyć aranżację w spójnym stylu, bo tylko tak można odwzorować we wnętrzu ten specyficzny klimat. Dlatego mamy dla ciebie kilka rad.

Proporcje. Na początek warto skupić się na dobraniu odpowiedniej grafiki do wielkości salonu. Im większy salon tym odważniejsze wzory można stosować, natomiast w mniejszych gabarytach warto postawić na sprytne zabiegi, np. fototapetę na fragmencie ściany albo drobny deseń z graficznymi, balijskimi roślinami.

Światło. Wyspa Bali kojarzy się z wyłącznie ze słoneczną pogodą, co zdecydowanie przekłada się na dekorowane wnętrze. Jednak nawet najbardziej słoneczną fototapetę do salonu warto zawsze doświetlić. Dlatego zadbaj o bliskość okna, a wieczorną odsłonę aranżacji wyposaż w specjalne, dodatkowe światło.

Niebieska poswiata bali fototapeta fixar

Dodatki i meble. Do wnętrza w stylu balijskim pasują wyłącznie meble drewniane, lekkie, ażurowe, z finezyjnymi rzeźbieniami albo zupełnie proste, minimalistyczne. Warto postawić na naturalne materiały, jasne kolory, drobne wyposażenie itd. Tu powinno królować drewno, bambus, rattan, kolory ziemi, rośliny doniczkowe, słowem wszystko, co podkręci efekt widoczny na ścianie i stworzy we wnętrzu namiastkę wyspiarskiego, egzotycznego klimatu.

Fototapety do salonu w stylu balijskim pozwalają tworzyć wnętrza w wakacyjnym, ale także ekologicznym stylu. Sprawiają, że powstaje przyjemna dla oka przestrzeń, w której można genialnie wypocząć, nabrać sił albo poczuć zew podróży i zaplanować swój najbliższy urlop. Może przywieziesz jakiś ładny detal, który uświetni twoją egzotyczną aranżację?