luty 18, 2021

Plakaty do salonu czyli pomysł na szybką metamorfozę!

Stary, dobry plakat w nowej odsłonie

Plakaty do salonu czyli pomysl na szybka metamorfoze

Stary, dobry plakat w nowej odsłonie

Plakaty do salonu czyli pomysł na szybką metamorfozę!

Jakiś czas temu zrobiliście remont salonu, ale teraz jakoś się to wszystko opatrzyło. Wnętrze, które wydawało się wcześniej piękne, modne i interesujące, teraz nudzi i już nie cieszy jak dawniej. Podpowiadamy, jak przeprowadzić szybką i niedrogą metamorfozę, która nie zabierze wam dużo czasu.

Pomogą w tym nasze plakaty do salonu, które wnoszą do wnętrz powiew nowej energii, nowoczesności i najnowszych trendów w modzie. Sprawiają, że przestrzeń nabiera innego kolorytu i stylu. Szybka odmiana, która powoduje, że od razu zaczynacie inaczej postrzegać swój salon.

Stary, dobry plakat w nowej odsłonie

Plakat to w sumie żadna nowość. Od dziesięcioleci jest w naszym życiu, ale zwykle w formie afiszu zapowiadającego jakieś wydarzenie albo w formie reklamy. Czas jednak, aby dostrzec jego potencjał dekoracyjny, który jest jeszcze nieco niedoceniany. Oczywiście nie proponujemy wam, żebyście wieszali na ścianach salonu afisze kinowe bądź teatralne, choć trzeba przyznać, że wiele z nich miewa wyjątkową grafikę. W propozycji na stronie Fixar znajdziecie jednak coś zupełnie innego, to plakaty do salonu w przeróżnych stylach, które mają niesamowity potencjał dekoracyjny. Żeby jednak przekonać was do udekorowania z pomocą plakatu waszego salonu, warto zaznaczyć ich główne zalety:

Jakość. Obecna technologia wydruku sprawia, że nawet wielki format może zostać wykonany w wysokiej jakości, bez przekłamań w barwach, zamazanych elementów czy widocznych pikseli. Oczywiście, jeśli wydruk ma przedstawiać jakieś ujęcie fotograficzne to podstawą jest dobra jakość zdjęcia i jego wysoka rozdzielczość. Resztą zajmie się profesjonalna maszyna i fachowa obsługa.

Romantyczny zachod dla dwojga fototapeta fixar

Nieograniczone możliwości graficzne. Dzięki wspomnianej technologii, można tworzyć dekoracje ścienne zupełnie bez ograniczeń. Można na swojej ścianie umieścić duży, egzotyczny krajobraz, widok na obcą galaktykę, akt kobiecy, imitację dzieła sztuki, graffiti albo makro zbliżenie na fragment liścia. Tak naprawdę ogranicza was tylko wyobraźnia, bo sama oferta graficzna Fixar jest ogromna, a do tego można jeszcze zamawiać plakaty do salonu własnego projektu.

Łatwa ekspozycja. To ważna zaleta, bowiem nasze warunki lokalowe bywają różne i nie zawsze w salonie mamy do dyspozycji wielką ścianę, którą można ozdobić np. fototapetą. Wtedy właśnie sięgamy po plakat na zamówienie, gdzie można dodatkowo wybrać odpowiednie rozmiary dekoracji. I tak dobrany plakat może zawisnąć w każdym wolnym miejscu na ścianie. Mało tego, jego ekspozycja nie musi być stała i w tedy można go przewieszać dowolną ilość razy jeśli np. postanowicie zmienić ustawienie mebli.

Kobieta w pomara czowych odcieniach fototapeta fixar

Jak eksponować plakaty do salonu?

Tak naprawdę plakat nie ma wielkich wymagań w zakresie ekspozycji czy szczególnych umiejętności dekoratorskich. Może zawisnąć na każdym, wolnym fragmencie ściany. Jeśli jednak chcesz trochę podkręcić efekt, zadbaj o takie wyeksponowanie dekoracji, które podkreśli jej walory. Do tego celu można wykorzystać różne środki i sposoby, ważne aby dopasować je do stylu i do tego, co plakat przedstawia. Na przykład wszelkie fotografie, zwłaszcza akty i portrety oraz imitacje dzieł sztuki, zdecydowanie lepiej prezentują się przy użyciu specjalnego światła, wycelowanego w nie punktowo. To może być lampka zamontowana nad górną krawędzią albo jeden z obrotowych kloszy żyrandola, skierowany w stronę plakatu.

W niektórych przypadkach, zwłaszcza w przypadku wzorów typowo graficznych z wyraźną kolorystyką, świetnie sprawdza się ekspozycja na tle w kolorze wiodącym na dekoracji. Wtedy wystarczy wykonać ramkę wokół plakatu, której kolor będzie nawiązywał do grafiki albo powiesić plakat na specjalnie pomalowanym lub wytapetowanym pasku na ścianie, także w tym kolorze.

Delikatny szum traw fototapeta fixar

Generalnie plakaty do salonu należy traktować jak obrazy, czyli na ich tle nie powinno się stawiać żadnych bibelotów, kwiatów czy wysokich lamp, ponieważ będą zasłaniać dekorację i zakłócać jej przekaz. Jedynym wyjątkiem są warianty, kiedy taki przedmiot w jakiś sposób nawiązuje do grafiki i sprawi, że będzie lepiej podkreślona.

I tak oto pokazaliśmy wam, jak skutecznie zmienić wystrój swojego salonu bez specjalnego wysiłku, ale za to efektownie. Jeśli znów poczujecie dziwną nudę dekoracyjną, zmieńcie położenie plakatu albo po prostu zamówcie sobie nowy.