Fototapety Motywy Poradnik styczeń 25, 2021

Połączenie idealne – Fototapety do salonu w odcieniach roku 2021

Najmodniejsze wzory z kolorem roku 2021!

Polaczenie idealne fototapety do salonu w odcieniach roku 2021

Najmodniejsze wzory z kolorem roku 2021!

Połączenie idealne – Fototapety do salonu w odcieniach roku 2021

Otacza nas cała masa barw, przy czym jedne występują w naturze, a inne są dziełem człowieka. Nie każdy o tym wie, ale zbiór kolorów stale się powiększa, a fakt, że któraś z barw staje się nagle modniejsza od innych to nie przypadek. Zastanawialiście się kiedyś, skąd się to bierze? Czemu nagle w sklepach odzieżowych albo z dekoracjami do wnętrz pojawia się jakaś barwa wiodąca?

To dzieło firm, które zawodowo zajmują się tworzeniem kolorów, takich jak np. Pantone. Ta marka od lat ogłasza kolor roku, który potem staje się hitem modowym. Na rok 2021 opracowali dwie barwy, ciekawy odcień żółtego o nazwie Illuminating i szary Ultimate Grey. W ślad za tym pojawiło się ofercie Fixar wiele efektownych wzorów fototapet do salonu i innych wnętrz.

Ułożona geometria czy szalona abstrakcja

Po każdym ogłoszeniu koloru roku zostaje niewiele czasu na reakcję i zmianę oferty, ale tym razem nie było z tym żadnego problemu. To zestawienie dwóch barw jest bardzo inspirujące, więc do razu w Fixar zaroiło się od pomysłów. Wiadomo przecież, że wielu klientów czeka na nowinki, które potem mogą wprowadzać w swoich przestrzeniach domowych albo firmowych.

Zolto szare tropiki fototapeta fixar

Oczywiście, przede wszystkim zajęliśmy się fototapetami do salonu, bo to najbardziej reprezentacyjna część każdego domu i tam właśnie chcecie mieć najmodniejsze aranżacje. W propozycji znalazło się mnóstwo wzorów geometrycznych, które w tym zestawieniu kolorystycznym prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. Są także artystycznie abstrakcje, do wnętrz w mniej formalnym stylu oraz interesujące grafiki w 3D. Jednak najciekawszym odkryciem są wzory roślinne, które pozbawiliśmy zieleni, a w zamian wypełniliśmy połączeniami Illuminating i Ultimate Grey.

Fototapety do salonu w odcieniach roku 2021 – dopasowanie

Przez ostatnie lata, na uroczystej gali w hotelu w Las Vegas, firma Pantone przedstawiała światu jeden nowy kolor, który potem rządził całym rynkiem modowym w wielu dziedzinach. Teraz wyjątkowo są to dwie barwy, które zaleca się stosować łącznie. To daje większy potencjał w ich wykorzystaniu, bo ten duet cechuje wyjątkowa harmonia i magnetyczne przyciąganie. Dzięki temu połączeniu dwa kolory są także niesamowicie uniwersalne, a tym samym fototapety w tej odsłonie mają szerokie zastosowanie. Nie dość, że pasują praktycznie do każdego rodzaju wnętrz to można je również z powodzeniem dopasować do większości modnych stylów.

Szara laka pe na zoltych dmuchawcow fototapeta fixar

Doskonałym przykładem będą fototapety do salonu w odcieniach roku 2021. To wciąż kolorystyka nawiązująca do modnych szarości, które zagościły w naszych domach chyba na dłużej. Jednak w tej odsłonie widać wyraźne ocieplenie tego trendu, bo szary jest mniej surowy, a żółty wtłacza do wnętrz dodatkową dawkę ciepła i pozytywnej energii. Taki zestaw kolorystyczny doskonale pasuje praktycznie do każdej aranżacji w nowoczesnym stylu, ale też chyba po raz pierwszy zgrywa się z zupełnie neutralnych sposobem urządzania salonów.

W wielu wzorach ten ciepły duet jest rozbijany bielą, która ożywia taką grafikę i daje ciekawy balans. Wtedy fototapeta do salonu w kolorach Pantone 20121 doskonale prezentuje się w towarzystwie białych mebli albo w sąsiedztwie ścian w tym kolorze. Jest też ewidentną zachętą do zabawy wszelkiego rodzaju dodatkami. Dywaniki, tekstylia, poduszki, drobne bibeloty albo lampy w żółtym Illuminating, umiejętnie rozstawione i dopasowane, sprawią, że wnętrze stanie się bardzo efektowne. Całość można dodatkowo podkręcić dodatkami ze srebrnym połyskiem. Będą odskocznią od dość matowej kolorystyki, przyciągną wzrok i nadadzą aranżacji błyszczącego pazura.

Modne zolte piora fototapeta fixar

Oczywiście, nie należy wpadać w pułapkę dekoracyjnych kanonów i ograniczać się wyłącznie do tego wąskiego katalogu barw. Fototapety do salonu w odcieniach roku 2021 mają być jedynie inspiracją i podstawą tworzenia wnętrza wpasowanego w najmodniejsze trendy. Są jeszcze inne kolory, które absolutnie nie zakłócą tej harmonii, a wręcz przeciwnie, sprawią, że aranżacja zyska na atrakcyjności. Jeśli więc masz ochotę na dużą ilość roślin doniczkowych, nie ma problemu. Podobnie wygląda sprawa z ładną, drewnianą podłogą w salonie. Nie trzeba jej całkowicie zasłaniać wykładziną dywanową w szarościach albo przemalowywać. Drewno w każdej postaci będzie doskonale pasować do zestawu najnowszych barw Pantone. Potraktuj to jak możliwość, a nie narzucony, sztywny szablon.