Fototapety Motywy Poradnik grudzień 22, 2020

Jak udekorować ścianę z telewizorem? - Fototapety do salonu

Odmień swoją ścianę za telewizorem dzięki naszym fototapetom!

Jak udekorowac sciane z telewizorem fototapety do salonu

Odmień swoją ścianę za telewizorem dzięki naszym fototapetom!

Jak udekorować ścianę z telewizorem? - Fototapety do salonu

Ściana, na której tle ma stanąć lub zawisnąć telewizor zazwyczaj wybierana jest pod kątem możliwości dogodnego podłączenia do prądu oraz do satelity czy kablówki. Zwracamy też uwagę, żeby lokalizacja nie sprawiała kłopotów z odbijającym się na ekranie światłem padającym z okna. I wtedy często okazuje się, że to miejsce jest jednocześnie jedyną ścianą w pokoju, którą można efektownie udekorować, bo jest najbardziej ekspozycyjna.

W naszych głowach pojawia się wtedy dylemat, bo przeważnie nie łączy się tych dwóch rzeczy. Telewizory w naszych domach stoją i wiszą na dość neutralnym, jednokolorowym tle albo tapecie z dyskretnym deseniem. Chcemy wam jednak pokazać, że nie musicie rezygnować z potencjału dekoracyjnego tej powierzchni. Sprawę załatwią fototapety do salonu, które będą doskonale współgrać nawet z ogromnych rozmiarów telewizorem.

Surowy beton, cegła czy kamień? A może deski?

Zacznijmy od grafik, które są pewnego rodzaju kompromisem w urządzaniu wnętrza. To ciekawe i modne zarazem propozycje dla tych, którzy nie lubią bardzo odważnych dekoracji ściennych.

Surowy beton. Jeden z nowszych trendów w zakresie urządzania wnętrz, który doskonale pasuje do każdego nowoczesnego pomieszczenia. Betonowe fototapety do salonu kapitalnie wyglądają także w połączeniu z elektroniką nowej generacji, w tym z płaskimi telewizorami. Na takim tle twój odbiornik będzie się doskonale prezentował, a sam beton w niczym nie będzie zakłócał ogólnego porządku wizualnego i nie będzie rozpraszał podczas oglądania filmu lub meczu.

Trojwymiarowe heksagony fototapeta fixar

Cegła. W ofercie dostępne są przeróżne wersje ceglanej ściany. Można wybrać uładzony i równiutki klinkier albo imitację starej, nadkruszonej cegły z historią. Są też ściany z cegieł pomalowane na biało, czarno albo szaro. Te wszystkie wzory doskonale wyeksponują każdy telewizor, a pasują do przeróżnych aranżacji. Z cegłą możesz stworzyć nowoczesny loft, ale też przytulny salonik w tradycyjnym stylu.

Kamień. Tu możliwości jest wiele, bo w ofercie czekają na was zarówno imitacje ścian ułożonych ze starego piaskowca lub innego budulca, jak i wytworne odmiany marmuru. Każdy znajdzie tu wzór odpowiedni do przyjętego we wnętrzu stylu. Wszystkie kamienne fototapety prezentują się bardzo efektownie i są dobrym sąsiedztwem dla telewizora.

Deski. To może mniej oczywista grafika na ścianę z telewizorem, ale chcemy was przekonać do tego wariantu, ponieważ daje kapitalne efekty. Duże, lekko postarzane deski na ścianie w połączeniu z super nowoczesnym, płaskim telewizorem to bardzo ciekawy widok. Warto taką ścianę dodatkowo podświetlić np. od góry, ponieważ w ten sposób wydobywa się z desek ich wyjątkowy klimat, nawet jeśli to tylko zdjęcie.

Marmurowa abstrakcja fototapeta fixar

Fototapety do salonu – 3D w harmonii z telewizorem

Natomiast jeśli zaproponowane wzory powodują u was pewien niedosyt i wolicie bardziej wyraziste detale dekoracyjne w swoim otoczeniu, mamy inną propozycję. To szeroki wybór wszelkich grafik z efektem 3D. Można wybrać wzór, który tworzą geometryczne detale ułożone w regularny albo niesymetryczny sposób. Telewizor na takim tle będzie wyglądał nieco abstrakcyjnie i w tym właśnie tkwi urok tak udekorowanej ściany. Tu bardzo ważne będzie oświetlenie, które ładnie podkreśli głębię grafiki i osadzony na niej odbiornik TV.

Drugi, odważniejszy wariant to fototapety do salonu z bardzo głębokim trójwymiarem, który przedstawia wydłużoną perspektywę. To przeróżne korytarze, tunele, pomieszczenia itd. Są stworzone tak, żeby widz odbierał w bardzo realny sposób iluzję dostępności tej dodatkowej przestrzeni. A zwieszenie w niej telewizora zapewnia wręcz niesamowite doznania estetyczne.

Koncept bialej cegly fototapeta fixar

Można także postawić na inne połączenie, tj. panoramiczny krajobraz z dużą ilością wolnej przestrzeni. Wystarczy wybrać ujęcie, które daje efekt okna i powiesić telewizor na tym tle. Będzie wyglądał jak zawieszony w powietrzu, co nada dekoracji dodatkowego pazura, a całemu wnętrzu bardzo interesujący klimat.

Jaki widać można w bardzo efektowny sposób połączyć efektowną dekorację na ścianie z koniecznością umieszczenia a niej telewizora. Wystarczy tylko przejrzeć fototapety do salonu i wybrać coś na bazie naszych podpowiedzi albo wymyślić swoją, może jeszcze ciekawszą koncepcję.