Fototapety Motywy Miejsca lipiec 27, 2020

Najlepsze wzory fototapet dla dzieci oraz nastolatków!

Najlepsze wzory fototapet dla dzieci oraz nastolatków!

Fototapeta do pokoju nastolatka przeglad najciekawszych wzorow

Najlepsze wzory fototapet dla dzieci oraz nastolatków!

Fototapeta do pokoju nastolatka – przegląd najciekawszych wzorów

Zmiana wyglądu pokoju dorastającego dziecka to nie lada wyzwanie. Czasami ciężko jest wypracować kompromis pomiędzy wizją nastolatka, a estetyką, która mieści się w granicach dopuszczalnych dla dorosłego. Młody człowiek bardzo często chce przelać na wystrój pokoju swoje fascynacje, upodobania, a niekiedy również poglądy.

A my chcemy, żeby pokój wyglądał po prostu ładnie. Modnie, w nastoletnim stylu, ale schludnie. Czy da się to pogodzić? Oczywiście. Wystarczy zainteresować latorośl dekoracjami ściennymi z ogromnym potencjałem, czyli fototapetami do pokoju nastolatka. Idealny przepis na zakończenie remontowego konfliktu pokoleń.

Fototapeta dla nastolatka zgodna z pasją

Mądry rodzic wie, że nastolatek miewa różne pasje. Jedne są chwilowe, inne trwają nieco dłużej, ale wciąż są przelotną przygodą. Jednak czasami zdarza się, że któraś z nich zostaje na zawsze, a nawet staje się całkiem dochodowym zawodem i sposobem na życie. I nawet jeśli każda będzie przelotna, to warto go wspierać w tych poszukiwaniach, bo dzięki nim jego świat staje się bogatszy w doznania i doświadczenia.

Na kolorowej chmurce fototapeta fixar

Więc jeśli właśnie fascynuje go kosmos, sport, motoryzacja lub inne zagadnienie, poszukajcie wspólnie dekoracji, które będą zgodne z jego pasją i fajnie ozdobią jego przestrzeń. W tej roli doskonale sprawdza się fototapeta dla nastolatka, nowoczesna okładzina ścienna. Na stronach firm takich jak Fixar, które specjalizują się w wydrukach na zamówienie, czeka mnóstwo ciekawych inspiracji.

Modna fototapeta dla nastolatka

Dla młodych ludzi moda jest bardzo ważna. Chcą się ubierać zgodnie z obowiązującymi trendami i używać modnych gadżetów, słuchają najnowszych hitów muzycznych i rywalizują w grach, które właśnie są na topie. Dlaczego więc ta pogoń za modą nie miałaby mieć odwzorowania w wyglądzie pokoju dziecka?

Przyjrzyjmy się najmodniejszym fototapetom dla nastolatka, które jakiegoś czasu są bardzo trendy bo pozwalają mieć na ścianie dosłownie wszystko, czego nastoletnia dusza zapragnie. Zawsze istnieją grupy wzorów, która są w modowej czołówce, to kilka z nich:

Graffiti i komiks. To dwie dziedziny graficzne, które się mocno przenikają i od lat cieszą się dużą sympatią dzieciaków. Dlatego wszelkie wzory z muralami, czy komiksami z super bohaterami to wciąż ścisła czołówka fototapet dla nastolatka.

Abstrakcyjna geometria fototapeta fixar

Wycinek z gry. Pochłaniają młodzież do reszty i nawet jeśli nałożymy rodzicielskie ograniczenia, to jednak gry są ważną częścią ich świata. O ile nie powinno się pozwalać na nieograniczoną ilość wirtualnych zabaw, to jednak fototapeta rodem z gry komputerowej wygląda na ścianie bardzo efektownie.

Mapa w wielu odsłonach. Młodzież jest ciekawa świata, a my powinniśmy podsycać tą fascynację, także za pomocą dekoracji ściennej. Tym bardziej, że ilość ciekawych i bardzo nowoczesnych wzorów z użyciem mapy świata jest spora.

Jak chaos zamienić w harmonię i styl?

Jeśli osiągnęliście już kompromis, wybraliście wspólnie efektowną fototapetę dla nastolatka zgodną z jego upodobaniami i kurz bitewny właśnie opada, to znak, że czas wybrać resztę elementów aranżacji. Bardzo ważna jest przede wszystkim odpowiednia ekspozycja wybranej fototapet. Liczy się jej lokalizacja, balans pomiędzy wielkością detali na ścianie i gabarytu wnętrza, najbliższe i dalsze otoczenie oraz światło. Kluczowa sprawa to także nawiązania, zarówno kolorystyczne, jak i pod postacią charakterystycznych detali.

Kaktusowe pole fototapeta fixar

Przyjrzyj się wybranej dekoracji ściennej i poszukaj w swojej głowie koncepcji. Możesz również skorzystać z licznych inspiracji, które znajdziesz m.in. na stronie firmy Fixar. Ważne, aby wyciągnąć z dekoracji to, co w niej najważniejsze. Czasami wystarczy pufa i dywanik w kolorze korespondującym z wzorem albo kilka tematycznych gadżetów, a dekoracja wtopi się w harmonijną całość Każdy chaos można ogarnąć, nawet taki, który ma kilkanaście lat i nieco niesprecyzowany albo zbyt radykalny gust. A pomagają w tym sprytne patenty, jak na przykład modna fototapeta dla nastolatka.