Fototapety Motywy Obrazy Poradnik wrzesień 11, 2020

Ciekawe warianty fototapet ze zwierzętami

Ciekawe warianty fototapet ze zwierzętami

Wnetrze z pazurem fototapety i obrazy z motywem zwierzecym

Ciekawe warianty fototapet ze zwierzętami

Wnętrze z pazurem – Fototapety i obrazy z motywem zwierzęcym

Kochamy zwierzaki i fascynuje nas ich świat. To one, obok roślinności, tworzą na naszej planecie ten niesamowity koloryt. Rozczulają, rozbawiają, budzą respekt, czasami strach, ale przede wszystkim po prostu pięknie wyglądają. Dlatego też chętnie sięgamy po zwierzęce wizerunki i ozdabiamy nimi różne rzeczy w swoim otoczeniu.

Co chwilę wraca moda na ubrania w cętki tygrysie czy paski zebry, a na naszych ścianach niezmiennie pojawiają się obrazy ze zwierzętami. Teraz nadszedł czas na większy rozmach. Co powiesz na fototapety z motywami zwierzęcymi?

Ciekawe warianty fototapet ze zwierzętami

Świat zwierząt jest tak rozległy, że siłą rzeczy kategoria z fototapetami, które czerpią z niego inspiracje graficzne musi być bardzo rozbudowana. Żeby jednak ułatwić wam nieco zbudowanie swojej koncepcji i zdobycie inspiracji, przybliżamy trzy główne grupy grafik w tej kategorii.

Zwierzęce desenie. Jeszcze niedawno stosowaliśmy desenie pochodzące ze zwierzęcych umaszczeń jedynie na odzieży, dodatkach czy obuwiu. Ale jakiś czas temu pojawił się też podobny trend w zakresie ozdabiania wnętrze. Na początku nieśmiało, w postaci zasłonek albo kocyków, ale w końcu nadszedł czas na duży format czyli zwierzęce wzory na ściany. I tu oczywiście najlepszym sposobem na wprowadzenie cętek czy wężowej skóry do wnętrza są fototapety z motywem zwierzęcym. Może to być wersja graficzna, albo piękne ujęcie fotograficzne z dużym zbliżeniem. Obie wersje są bardzo efektowne i podkręcają każdą nowoczesną i tradycyjną aranżację.

Konie w galopie fototapeta fixar

Wielki zwierz na całą ścianę. Jedni stawiają na drapieżne desenie zwierzęce, ale wielu chce urządzić swoje salony albo firmowe gabinety z większym rozmachem. Nic lepiej nie zapewni wam takiego efektu niż wielki, piękny zwierz na całą ścianę. Fototapety ze zwierzętami w ogromnym rozmiarze cieszą się od lat niezmienną, ogromną popularnością. Najczęściej goszczą na nich konie, słonie, zebry, wilki oraz nasze domowe pupile czyli psy i koty. Żeby jednak zapewnić im właściwą ekspozycję, konieczna jest centralnie położona, duża ściana. Przyda się także specjalne, punktowe oświetlenie, które ładnie podkreśli urodę wybranego osobnika.

Komputerowe wariacje. Wszystko się zmienia, również moda dotycząca dekorowania wnętrz. Dlatego Fixar stale powiększa swoją ofertę graficzną o nowoczesne warianty. W przypadku fototapet ze zwierzętami są to ciekawe i efektowne przeróbki komputerowe, dzięki którym konie czy słonie można pokazać na zupełnie innym tle lub w interesującym 3D. Jedne wbiegają do pokoju przez dziurę w ścianie, inne brykają w kosmicznym pyle. Tu wszystko jest możliwe.

Spacer flamingow fototapeta fixar

Obrazy ze zwierzętami – alternatywa dla fototapet

Jeśli nie możesz przeznaczyć całej ściany na dekorację z wielkim zwierzem, bo wszędzie rozstawione są meble, warto zastanowić się nad innym wariantem. Każdą z dostępnych grafik możesz zamówić w postaci obrazu o wskazanym wymiarze. Będzie zdobił wnętrze równie efektownie, jak wielka fototapeta, a dodatkowo będzie można zmieniać jego położenie przy każdej zmianie ustawienia mebli.

Wymiary obrazu oraz wielkość motywu dekoracyjnego dostosuj do gabarytów wnętrza, bo tylko dobrze zachowane proporcje pozwalają na stworzenie harmonijnej i ciekawej aranżacji.

Posrod wysokich traw fototapeta fixar

Zwierzaki dla dzieciaków

Przy całej tej modzie na fototapety i obrazy ze zwierzętami, które zdobią już wiele domowych salonów oraz firmowe przestrzenie, nie zapomnieliśmy o tym, że to dzieciaki najmocniej kochają zwierzaki. Dla nich opracowano całą masę grafik z wersjami rysunkowymi, mniej lub bardziej bajkowymi. Są też zwierzęce maluchy, czyli szczeniaczki, małe słoniki, tygryski czy źrebaki, które w dziecięcym pokoju prezentują się zdecydowanie najlepiej.

Kiedy już zdecydujesz się na konkretną fototapetę z motywem zwierzęcym albo obraz z tej kategorii, zadbaj o odpowiednie nawiązania. Może jakiś afrykański bibelot albo chociaż pufa imitująca umaszczenie tygrysa, a do tego egzotyczne rośliny? To podkręci efekt i pokaże, że twoja aranżacja jest przemyślana.