Fototapety Motywy Poradnik październik 13, 2020

Powiększ małe pomieszczenie – Fototapety optycznie powiększające

Idealny sposób na powiększenie małych pomieszczeń!

Powieksz male pomieszczenie fototapety optycznie powiekszajace

Idealny sposób na powiększenie małych pomieszczeń!

Powiększ małe pomieszczenie – Fototapety optycznie powiększające

Fototapety to okładziny, dzięki którym można mieć na swojej ścianie praktycznie każdy fragment otaczającego nas świata, każdą artystyczną wizę i każdy istniejący wzór. To wielki potencjał dekoracyjny, ale na tym nie koniec ciekawych możliwości, bo są jeszcze fototapety optycznie powiększające. Co to takiego?

To dekoracje ścienne, które nie dość, że efektownie zdobią wnętrze to jeszcze wpływają na jego optyczny odbiór. Mogą sprawiać, że postrzegamy pomieszczenie jako kubaturę większą niż dotychczas. To oczywiście iluzja wykorzystująca możliwości ludzkiego wzroku i umysłu, ale jakże przydatna i wyjątkowa.

Wpuść naturę, powiększ przestrzeń życiową

Jedną z większych grup fototapet, które powiększają wnętrza stanowią różnego rodzaju krajobrazy. Nie są to jednak zwykłe widoki, które po prostu wydrukowano na wielkim formacie. To specjalne ujęcia, wykonane z takiej pespektywy, aby potem dawały widzowi poczucie, że faktycznie za oknem tarasu ma dodatkową i wyjątkową przestrzeń. Krajobraz jest pokazany z poziomu pieszego albo lekko z góry, niczym widok z okna. Pełno tu zawsze wolnej przestrzeni i światła, bo te dwa elementy powodują, że wnętrze staje się optycznie większe. Decydując się na taką dekorację warto przemyśleć, który wariant będzie dawał najskuteczniejszą iluzję. Jeśli mieszkasz na wyższym piętrze być może lepiej wybrać ujęcie wykonane z góry? Pamiętaj także, aby zapewnić dekoracji odpowiednią ekspozycję na światło dzienne, wtedy odwdzięczy ci się świetnym efektem. Wchodząc do takiego pomieszczenia z wielkim widokiem na świat odruchowo nabiera się więcej powietrza w płuca i uśmiecha pod nosem.

Londynski zachod slonca fototapeta fixar

Fototapety optycznie powiększające z perspektywą 3D

Inna, równie atrakcyjna grupa fototapet, które potrafią optycznie powiększyć każde wnętrze są wszelkie warianty z wydłużoną perspektywą. Nie dość, że świetnie prezentują się na ścianie i przy dobrym dopasowaniu do stylu, stanowią dekoracyjną klamrę dla aranżacji, to jeszcze tworzą ciekawą iluzję, która wciąga, intryguje i inspiruje. Wybór spory, dzięki czemu można stworzyć wiele niebanalnych koncepcji dekoracyjnych.

Tunel betonowy. Doskonały motyw dekoracyjny do wszelkich wnętrz o charakterze industrialnym. Modny beton stworzy we wnętrzu ciekawy styl, a długi, mroczny tunel wprowadzi tu intrygujący klimat. Kluczową rolę powinno pełnić punktowe oświetlenie, które rozjaśni ścianę, a zarazem podkreśli głębię.

Futurystyczne korytarze. Nierzeczywiste, abstrakcyjne i nieco filmowe, ale bardzo modne i bardzo nowoczesne. Wciągają widza, który chciałby wiedzieć, co kryją. Te fototapety optycznie powiększające często bazują na detalach świetlnych, które warto podkreślić oświetleniem LED w postaci specjalnej listwy.

Kwiecista wloska uliczka fototapeta fixar

Schody. Tajemnicze schody, które nie wiadomo dokąd prowadzą. Dostępne są w różnych stylach, więc z łatwością można je wkomponować w każdym wnętrzu. Jeśli na ich tle postawisz komodę lub kanapę i lekko zamaskujesz łączenie, zyskasz silną iluzję, że na te schody naprawdę można wejść.

Leśne ścieżki. Tęsknimy za bliskością natury, więc coraz bardziej popularne stają się dekoracje, które są choćby jej namiastką. Leśna ścieżka pomiędzy wielkimi drzewami w rozmiarach zbliżonych do naturalnych to fototapeta optycznie powiększająca, a przy okazji piękna i klimatyczna.

Biale kostki 3d fototapeta fixar

Mosty. Most zawsze symbolizuje łączenie, porozumienie i zgodę. Ale widziany oczami pieszego to po prostu droga i bardzo wydłużona perspektywa. Jeśli chcesz wnętrze ozdobić takim ujęciem, powiększenie optyczne dostaniesz gratis.

Klimatyczne uliczki. Zabytkowe uliczki w śródziemnomorskich miasteczkach to jedna z bardziej lubianych dekoracji. Wybierają je zwolennicy wnętrz tradycyjnych, ale też nowoczesnych loftów. Taka perspektywa w kuchni albo jadalni przy porannej kawie to wrażenie, że przestrzeń życiowa nie kończy się na prawdziwym metrażu i jednocześnie miłe estetyczne doznanie.

Żeby w pełni skorzystać z atutów i właściwości fototapety optycznie powiększającej należy przede wszystkim zadbać o właściwą ekspozycję. Warto umieścić ją na ścianie, która jest oddalona od wejścia na tyle, że może skutecznie wciągnąć widza w złudzenie, jakie oferuje. Wtedy wydłużona perspektywy i rozległe krajobrazy będą płatać waszym umysłom psikusy i optycznie powiększać wnętrza.