Fototapety Motywy Poradnik sierpień 23, 2020

Dodaj odrobinę zieleni do swojego wnętrza za pomocą fototapety z monsterą!

Dodaj odrobinę zieleni do swojego wnętrza za pomocą fototapety z monsterą!

Tropikalny wzor na twojej scianie fototapeta z monstera

Dodaj odrobinę zieleni do swojego wnętrza za pomocą fototapety z monsterą!

Tropikalny wzór na Twojej ścianie – Fototapeta z monsterą

Lubisz wnętrza, które nie są nudne? Twoja przestrzeń powinna kipieć wyrazistymi kolorami albo zaskakiwać efektownymi detalami. Tu nie może być tylko modnie, tu musi być również interesująco. A może masz dość swoich dotychczasowych aranżacji, które były ładne i modne, ale bez wyrazu?

Chcesz się wyrwać z tej tendencji i nieco zaszaleć podczas kolejnego urządzania salonu lub sypialni? Jest na to jeden, bardzo prosty sposób. Urządź swoje wnętrze jak zwykle, ale na jednej ścianie zastosuj ciekawą dekorację, np. fototapetę z monsterą. Jeśli nie wiesz co to takiego, spieszymy z wyjaśnieniem i sposobami na połączenie tej ozdoby z resztą aranżacji.

Wpuść naturę do swoich wnętrz – trendy monstera

Monstera to roślina egzotyczna, pochodząca z Ameryki Środkowej i Południowej. Tam oczywiście osiąga większe rozmiary, bo sprzyja temu ciepły i wilgotny klimat, jednak udało się ją zaadaptować do naszych warunków w postaci rośliny doniczkowej. Chętnie kupujemy ją do swoich domów, ponieważ dzięki ciekawym liściom jest bardzo dekoracyjna, a co ciekawe, jest także bardzo trendy.

Tropikalne liscie fototapeta fixar

Od jakiegoś czasu bardziej doceniamy moc natury i konieczność bycia bliżej niej. Nie sposób nie zauważyć, że znalazło to odbicie również w podejściu do urządzania wnętrz. Chętniej i częściej ozdabiamy swoje domy i firmy żywymi roślinami w doniczkach i odsłaniamy okna, ale nie tylko. Tam, gdzie nie można mieć bezpośredniego kontaktu z naturą, stosujemy dekoracje z motywami roślinnymi. A fototapety z monsterą to najchętniej wybierany motyw.

Odważne fototapety z monsterą

Najpopularniejsza stała się monstera dziurawa, której efektowne liście są od jakiegoś czasu flagowym symbolem stylu nazywanego urban jungle. Często można je spotkać w postaci nadruku na odzieży i dodatkach, ale nie tylko. Na przykład Fixar ma w swojej ofercie ciekawe fototapety z monsterą. Oczywiście najlepiej prezentują się te grafiki, gdzie efektowne liście są sporych rozmiarów. W ofercie można spotkać dwa warianty takich grafik:

Elegancki szkic monstery fototapeta fixar

-Efektowne fotografie. Piękne ujęcia monastery w jej naturalnych warunkach bądź w palmiarniach, gdzie osiągają duże rozmiary i wyglądają bardzo efektownie. Sporo jest tu ujęć, gdzie gęstwina liści układa się w ciekawym trójwymiar, a powstająca głębia tworzy we wnętrzu interesujący klimat.

-Wersje graficzne. W zdecydowanej większości to zielone liście lub całe rośliny na białym tle. Typowa fototapeta z monsterą do wnętrza we wspomnianym stylu urban jungle. Można wybrać wariant na całą ścianę albo pionowy dekor na jej mały fragment, np. pionową, wąską część przy drzwiach albo oknie.

Obie opcje są dość odważne, ale kiedy już wylądują na ścianie, wtopią w przestrzeń i połączą się w spójną całość z żywymi roślinami i resztą detali, człowiek zaczyna się zastawiać, jak mógł dotąd żyć w innych wnętrzach.

Harmonijne połączenia to klucz

Liść monastery w dużym rozmiarze albo fototapeta z monsterą przedstawiająca całą roślinę to bardzo wyrazisty detal dekoracyjny, który wymaga odpowiedniego podejścia. Decydując się na taką grafikę, najpierw przemyśl kompleksowo swoją aranżację. Zastanów się nad wielkością detali graficznych. Wiemy, że wielkie liście monastery wyglądają fantastycznie, ale do małych wnętrz zwyczajnie się nie nadają. Szybko zdominują przestrzeń i staną się męczące. Do takiego pomieszczenia wybierz fototapetę z mniejszym rozmachem. Może to być liść umieszczony na bocznym fragmencie ściany albo print złożony z drobniejszych listków.

Letnie tropiki fototapeta fixar

Jeśli zdecydujesz się na najpopularniejszą i tradycyjną grafikę, czyli zielone liście monastery na białym tle, zapewnij jej dobre im towarzystwo. Dużo światła, drewniane meble i towarzystwo żywych roślin, może nawet samej monastery. To zestaw doskonały. Jeśli wprowadzisz tu inne kolory niż tzw. barwy ziemi, powinny to być raczej odcienie pastelowe, które nie zakłócą zielonej energii.

Dostępne są także wzory w przeróżnych kolorach, które wykorzystują jedynie graficzny kształt liścia monastery. To doskonała przygrywka do zabawy barwami i stworzenia nowoczesnego wnętrza w stylu pop-art. To też świetna możliwość rozweselenia modnej aranżacji pełnej szarości w każdej odmianie.

Monstera swym wyglądem podbiła świat dekorowania wnętrz i stała się symbolem stylu urban jungle. Nawet jeśli ktoś nie zna nazwy rośliny, z pewnością kojarzy ten specyficzny wygląd.