Fototapety Poradnik czerwiec 10, 2020

Doradzamy jak udekorować łazienkę!

Doradzamy jak udekorować łazienkę!

Fototapeta w lazience doradzamy najlepsza opcje przy wymagajacej powierzchni

Doradzamy jak udekorować łazienkę!

Fototapeta w łazience? Doradzamy najlepszą opcję przy wymagającej powierzchni.

Dzisiejsze fototapety nowej generacji nie mają nic wspólnego z tymi sprzed dwudziestu lat, które były symbolem tandety. Dziś to modne okładziny ścienne z ogromnym potencjałem dekoracyjnym. Dzięki fototapecie można mieć na swojej ścianie dosłownie wszystko, od zwykłych kwiecistych wzorków do zupełnie niesamowitych makro zbliżeń ze świata natury czy artystyczne abstrakcje.

I to wszystko w doskonałej jakości, zarówno materiałów, jak i wydruków. Co ciekawe, technologia pozwala nam także na stosowanie takich dekoracji również w miejscach pozornie do tego nieodpowiednich. Co powiecie na fototapetę do łazienki? Chcemy udowodnić wam, że w tym miejscu można również mieć taką okładzinę.

Wzory fototapet do łazienki

Fakt, że właśnie urządzasz łazienkę, nie oznacza, że musisz się w jakoś ograniczać w kwestii doboru elementów aranżacji. Kto powiedział, że dekoracja ścian łazienkowych musi jakoś nawiązywać do klimatów wodnych albo przypominać glazurę? Spośród całej ogromnej oferty fototapet od Fixar możesz do swojej koncepcji wybrać co tylko chcesz. Tak naprawdę każdy wzór będzie dobry jeśli będzie pasował do całości i stanie się elementem spójnej aranżacji. My wskażemy ci jedynie te kategorie wzorów fototapet do łazienki, które są najchętniej wybierane. Możesz skorzystać z tej inspiracji albo stworzyć swoją.

Geometryczny platek kwiatu fototapeta fixar

Morskie klimaty. Widok na morze w każdej opcji będzie dobry do tego wnętrza. Może być nasz rodzimy bałtycki albo zupełnie egzotyczny, można wybrać zachód albo wschód słońca, zdjęcie albo symboliczną grafikę. Styl marynistyczny zawsze będzie w modzie łazienkowej.

Domowe spa. Piękne lilie, wiotki bambus, stosy kamieni do masażu, drzewka bonsai i inne symbole, które wykorzystuje branża spa&beauty sprawdzą się także w twojej domowej łazience. W końcu to nie tylko miejsce na zwykłe czynności higieniczne, tutaj także odbywa się bioodnowa i zabiegi upiększające.

Orientalne mozaiki. Stare, zabytkowe łaźnie były ozdabiane pięknymi mozaikami, których wygląd nawiązywał do orientu. Dziś można się przenieść w ten klimat także dzięki fototapetom do łazienki.

Wenecki zachod slonca fototapeta fixar

Kamień, cegła. Kamienna lub ceglana ściana w łazience wymagałaby specjalnego zabezpieczenia w postaci impregnatu, żeby nie chłonęła wilgoci. Można też zastosować prostsze i tańsze rozwiązanie czyli fototapetę. Wysoka rozdzielczość sprawi, że imitacja będzie bardzo wiarygodna.

Trójwymiar. To może być geometryczny wzór ze złudzeniem trójwymiaru albo zdjęcie zabytkowej uliczki, tunelu, drogi, korytarza itp. wykonane z perspektywy pieszego. Każdy z tych wzorów na niebagatelną zaletę, powiększa wnętrze optycznie. Nasze łazienki są zazwyczaj maleńkie, więc warto spróbować tego patentu.

Jaka fototapeta sprawdzi się w tym trudnym pomieszczeniu?

Wiadomo, że w łazience panuje wilgoć. Oczywiście dobrze wentylowane pomieszczenie dobrze ją odprowadza, więc ten stan nie trwa całą dobę, jednakże każdorazowa kąpiel czy inne czynności zawsze są zagrożeniem dla elementów wyposażenia. Dlatego też od lat chętnie stosujemy w swoich łazienkach terakotę i glazurę, które to są chyba najbardziej odporne na wilgoć. Co jednak zrobić kiedy nie chcemy płytek bądź nie przewiduje ich nasz budżet remontowy, albo wynajmujemy mieszkanie i nie możemy ingerować tak mocno w wystrój wnętrz?

Bialy spekany marmur fototapeta fixar

Doskonałym pomysłem będą właśnie opisywane fototapety. Ich potencjał dekoracyjny już poznaliście, ale pozostaje kwestia nieco bardziej techniczna. Wiadomo, że nikt nie ma ochoty wymieniać okładziny ściennej co parę miesięcy, więc powinno się zadbać o jakiś solidny produkt. W ofercie firmy Fixar można wybrać każdy z dostępnych wzorów, a potem dobrać sobie rodzaj materiału. Dostępne są fototapety do łazienki w opcji winylowej albo laminowanej. Są odporne na wilgoć i zachlapania. Zabrudzenia można zmywać mokrą szmatką z detergentem, dzięki temu ściany prezentują się z dobrze przez bardzo długi czas.

Czy przekonaliśmy cię do tej opcji dekorowania ścian w łazience? Musisz przyznać, że połączenie ciekawej i modnej grafiki z niską ceną i wysoką jakością i odpornością na wilgoć to kusząca propozycja. Stwórz niebanalną aranżację w swoim domowym spa.