Rabat -50% Znalazłeś taniej? Napisz lub zadzwoń! Zweryfikujemy i wyślemy kontrofertę
Fototapety Motywy grudzień 27, 2018

Zimowe fototapety do salonu

Otaczaj się ulubionymi motywami

Zimowe fototapety do salonu

Otaczaj się ulubionymi motywami

Zimowe fototapety do salonu

Starannie udekorowanie pokoju dziennego (zwanego innymi słowy pokojem gościnnym czy też salonem) to kwestia niezwykle istotna. W tej przestrzeni przychodzi nam spędzać naprawdę sporo czasu, ona też służy zwykle przyjmowaniu gości. Warto więc byłoby zadbać o to, by prezentowała bez zarzutu i by przebywanie w niej stało się prawdziwą przyjemnością. Okazuje się, że jednym z najprostszych, najtańszych i najciekawszych pod względem estetycznym sposobów na udekorowanie pokoju dziennego jest zamontowanie w nim fototapety.

Ale jakiej konkretnie, gdy do wyboru jest ich tak wiele? Zimowa fototapeta przy trwającej obecnie porze roku będzie idealna!

Dla wszystkich wielbicieli zimy!

Ośnieżone szczyty gór, zamarznięte jeziora, różowe niebo zwiastujące rozpoczęcie nowego dnia – tak, trzeba przyznać, że ten typ naściennych dekoracji przynosi z sobą to, co najlepsze. Bardzo dużą zaletą takich ozdób jest ich jasna kolorystyka, która, jak doskonale wiemy, słynie z możliwości optycznego powiększenia przestrzeni.

Fototapeta zimowa sciezka lesna fixar

Zimowe pejzaże mają to do siebie, że wprowadzają nas w znakomity nastrój, podziwiamy pokryty warstwą śniegu i lodu świat z wielkim zaciekawieniem. Warto zatem takie właśnie naścienne dekoracje sobie zafundować i cieszyć się ich pięknem. Ich wielkim plusem jest także to, że wpisują się świetnie w różne klimaty salonu. Duży pokój urządzony klasycznie, nowocześnie, rustykalnie czy tez w klimacie skandynawskim albo vintage – w każdym z tych przypadków znajdzie się dokładnie taka zimowa fototapeta, która będzie pasowała idealnie.

Zimowa fototapeta, czyli 100% mroźnego, surowego piękna

Ludzie czekający przez cały rok na pierwsze opady śniegu i na mróz skrzypiący pod stoami poszukują dla siebie takich dekoracji, które by ten fakt podkreślały. Zimowe pejzaże nadają się do tego idealnie! Niejako mimochodem powiększamy dzięki nim optycznie przestrzeń, wszak połacie białego śniegu sprawiają, że nawet nieduży salon będzie się jawił naszym oczom jako całkiem spory.

Fototapeta domek w gorach fixar

Gdyby komuś wydawało, się, że zimowa fototapeta nie należy do tych egzemplarzy, które wniosą do wnętrza mnóstwo przytulności, ciepła i rodzinnej atmosfery – jest w błędzie. Wszak jeśli komuś bardzo zależy na takim właśnie efekcie, jak najbardziej pójść może w nieco innym kierunku i zamiast wybrać pejzaż zimowy, zakupić dla siebie choćby model przedstawiający górską chatkę lub też wnętrze domu drewnianego z kominkiem. Takie egzemplarze również prezentują się na powierzchni ściany zachwycająco!

Jest jeszcze jeden pomysł na zimowe fototapety. Bardzo cenią go wszyscy ci, którzy uwielbiają mroźne miesiące spędzać aktywnie, to znaczy na stoku. Piękne widoki z narciarzami to także niebanalny pomysł na to, by salon został ciekawie i niebanalnie udekorowany.

Fototapeta kolorowe platki sniegu fixar

Wielbiciele skrajnej formy minimalizmu we wnętrzach niechże postawią na monochromatyczne egzemplarze zimowe. Biel śniegu bez jakichkolwiek dodatkowych elementów będzie na pewno dobrym rozwiązaniem!

A może trójwymiar?

Jeśli ktoś ma nieduży salon i bardzo zależy mu na tym, by optycznie go powiększyć, prócz jasnej barwy śniegu charakteryzującej zimowe fototapety wykorzystać może jeszcze jeden patent. Tak, oczywiście – chodzi tutaj o modele trójwymiarowe. Iluzja optyczna na pewno sprawdzi się z powodzeniem, a przestrzeń jawiła się będzie naszym oczom jako obszerna. To będzie salon niczym ze snów, zimowych snów!