Rabat -40% Znalazłeś taniej? Napisz lub zadzwoń! Zweryfikujemy i wyślemy kontrofertę
Fototapety Miejsca styczeń 10, 2019

Jak dopasować kolorowe fototapety do wnętrza sypialni?

Porady dekoratorskie dla każdego

Jak dopasowac kolorowe fototapety do wnetrza sypialni

Porady dekoratorskie dla każdego

Jak dopasować kolorowe fototapety do wnętrza sypialni?

Jeżeli śpimy średnio osiem godzin na dobę, okazuje się, że trzecią część życia spędzamy w sypialni. To sporo, prawda? A przecież bardzo często zaraz po udaniu się do niej wcale nie śpimy, spędzamy czas na relaksie wieczorem, o poranku także wylegujemy się jeszcze (głównie w weekendy, kiedy pozwala nam na to czas). Warto więc zrobić wszystko, by to wnętrze prezentowało się jak najlepiej.

Dobierzmy z uwaga meble i dodatki, nie zapominając o tym, by ciekawie ozdobić ściany. Kolorowe fototapety do sypialni będą świetną opcją, to pewne!

By sypialnia prezentowała się spektakularnie!

Na szczęście dzisiaj wybór ciekawych modeli jest tak duży, że każdemu uda się na pewno znaleźć wielobarwne modele do tego pomieszczenia, zyskując dzięki temu znakomite efekty wizualne. Jeżeli zaś ktoś ma problem z ich właściwym wyborem, powinien zastanowić się nad pewną kwestią. Istnieją bowiem dwie zasadnicze drogi, którymi można pójść:

- Pierwsza (zdecydowanie bardziej popularna) polega na tym, że dobieramy do siebie kolory powszechnie uchodzące za pasujące do siebie, na przykład pudrowy róż do jasnej szarości, butelkową zieleń do czerni, subtelny błękit do bieli albo też fuksję do jasnej zieleni (to ostatnie połączenie jest dość odważne).

- Zwolennicy drugiej opcji, którzy pragną (kolokwialnie mówiąc) trochę poszaleć, są w mniejszości. Oni starają się dobierać kolorystkę na zasadzie kontrastu. Są to nierzadko mariaże barw niezwykle odważne, nietypowe, niespotykane gdziekolwiek indziej - i trzeba przyznać, że potrafią zwrócić na siebie uwagę!

Jakie fototapety do sypialni warto wybrać?

Skoro już ustaliliśmy, jakie mamy drogi, gdy chodzi o wybór kolorystyki w naszej sypialni, skupmy się na modelach, które uchodzą ostatnimi czasy za najbardziej popularne w tego typu przestrzeni. A jest kilka ciekawych trendów, o których koniecznie warto wspomnieć. Zacznijmy zatem!

Geometryczne wzory

Fototapeta brazawa plecionka fixar

Jeśli zamierzamy wnieść do przestrzeni sporą dawkę nowoczesności i koloru zarazem, nie wahajmy się sięgać po motywy geometryczne. Zważmy jednak na to, by w pomieszczeniu nie było wówczas dużej ilości innych printów, ale aby właśnie fototapeta była tutaj główną dekoracją.

Pejzaże

Fototapeta korony drzew fixar

Zapewne bardzo miło będzie zasypiać i budzić się wypoczętym wtedy, kiedy na ścianie w sypialni pojawi się przepiękny pejzaż. Warto oczywiście wybrać taki, który najbardziej odpowiada indywidualnym gustom domowników. Miłośnicy zieleni niech postawią na piękny las, fani czerwieni, zieleni, koloru niebieskiego oraz fioletu powinni wybrać dla siebie piękną letnią łąkę. Gdy natomiast ktoś preferuje rudości, jesienne drzewa będą strzałem w dziesiątkę. Biel w połączeniu z niewielkim dodatkiem szarości i ewentualnie zieleni będzie pojawiała się na powierzchni ściany wówczas, kiedy wybierzemy typowo zimowy egzemplarz.

Wzory kwiatowe

Fototapeta romantyczne roze fixar

Dodadzą z pewnością naszej przestrzeni bardzo wiele delikatności i subtelności. I dobrze, bowiem one właśnie świetnie się w sypialni sprawdzą. Warto zatem zamontować na ścianie model z przepięknymi różami, kolorowymi tulipanami czy też zachwycającymi frezjami. Na pewno taka przestrzeń zagwarantuje nam świetny nocny wypoczynek!