Fototapety Miejsca wrzesień 21, 2018

Mapy świata na ścianę do pokoju małego odkrywcy

Pomóż swojemu dziecku rozwijać jego pasje

Mapy swiata na sciane do pokoju malego odkrywcy

Pomóż swojemu dziecku rozwijać jego pasje

Mapy świata na ścianę do pokoju małego odkrywcy

Wybierając fototapetę do pokoju naszego dziecka, możemy postawić na kolorowe, zabawne obrazy, które urozmaicą wnętrze i nadają mu wesołego charakteru. Jeżeli jednak nasz maluch uwielbia poznawać nowe miejsca i jest zainteresowany geografią oraz tym, co dzieje się na świecie, warto postawić na fototapetę, która będzie nie tylko ciekawą ozdobą, ale również materiałem edukacyjnym.

Obrazy z mapą świata świetnie sprawdzają się w pokojach dziecięcych i młodzieżowych, dodając im dynamiki i wzbudzając w dzieciach chęć poznawania nowych kontynentów. Z taką dekoracją żaden pokój nie będzie nudny. Zobaczmy, jak fototapeta, przedstawiająca mapę świata wpłynie na wnętrze pokoju małego odkrywcy.

Względy wizualne

Fototapeta z mapą świata ładnie skomponuje się zarówno z jasnym, jak i ciemniejszym wnętrzem. Jest to obraz praktycznie uniwersalny, świetnie sprawdzający się w otoczeniu nowoczesnych mebli młodzieżowych.

Fototapeta swiat zwierzat fixar

Obrazy z mapą świata dostępne są w różnych formatach i rodzajach. W zależności od tego, jaki efekt wizualny chcemy uzyskać, możemy wybrać:

- standardową mapę świata – kontynenty zaznaczone różnymi kolorami, wody wykonane na niebiesko. Taki obraz wpłynie na atrakcyjność wnętrza, dodając mu wyrazistości, ożywiając wystrój i wprowadzając miłą, ciekawą atmosferę.

- mapę w kolorach szarości – kontury kontynentów wykonane w kolorach czarno-białych. Jest to obraz idealny do wnętrza, w którym panuje minimalizm i harmonia. Fototapeta z mapą świata w takich barwach może też stworzyć ciekawy kontrast z żywymi dodatkami.

- mapa w abstrakcyjnych barwach – na niektórych fototapetach producent postawił na różnorodność, stosując efekty kolorystyczne, które zaskoczą nas wyrazistością i oryginalnością. Taki obraz na ścianę to czysta ozdoba, wpływająca na jakość wnętrza i dodająca mu uroku.

Względy edukacyjne

Fototapeta z mapą świata ma również wiele zalet edukacyjnych. Jeżeli nasze dziecko uwielbia geografię, na pewno chętnie zobaczy u siebie taką właśnie ozdobę. Mapa świata nadaje się także dla tych, którzy mają problemy z zapamiętaniem państw i stolic.

Fototapeta mapa swiata fixar

W programie szkolnym znajomość mapy świata nadal jest obowiązkiem, jeżeli zapewnimy naszemu dziecku fototapetę, z dokładną mapą świata, nawet podświadomie będzie ono uczyło się nazw stolic i ich położenia.

Warto wiedzieć, gdzie znajduje się jakie państwo, a młody odkrywca nie poprzestanie na tym, będzie chciał zgłębiać najciekawsze miejsca na świecie, chętniej sięgnie o geograficzne książki oraz odkryje w sobie zew przygody.

Dla względów edukacyjnych mniej nadaje się mapa konturowa, na której nie widać nazw poszczególnych państw. Mapa, która będzie dobrze oznaczona, pomoże każdemu zapoznać się z rozmieszczeniem kontynentów na Kuli Ziemskiej.

Fototapeta mapa zabytkow fixar

Jak widać fototapety, przedstawiające mapę świata niosą ze sobą wiele korzyści. Stawiając na taką ozdobę pokoju naszego dziecka, zapewniamy mu nie tylko ciekawy styl we wnętrzu, ale również wpływamy na stymulację jego komórek mózgowych.

Jeżeli nasze dziecko interesuje się geografią, fototapeta z mapą będzie dla niego najlepszą formą dekoracji. Nie jest to jednak tylko i wyłącznie opcja do pokoju dzieci, które mają już rozwinięte zainteresowania. Urządzając w taki sposób pokój malucha, możemy wzbudzić w nim chęć podróżowania i odkrywania nowych miejsc, a tym samym i zainteresowanie różnymi regionami świata.