Fototapety Motywy październik 09, 2015

Okno na świat na Twojej ścianie - Fototapety z krajobrazem

Niech nieustannie zaskakuje Cię piękno świata

Okno na swiat na twojej scianie fototapety z krajobrazem

Niech nieustannie zaskakuje Cię piękno świata

Okno na świat na Twojej ścianie - Fototapety z krajobrazem

Widok z okna ma ogromne znaczenie dla komfortu i samopoczucia mieszkańców. Niestety, nie każdy ma to szczęście, by mieszkać z widokiem na las, szczyty górskie czy uroki wielkiego miasta. Często to, co za oknem, jest dla nas przytłaczające i wolimy się od tego odgrodzić za pomocą umiejętnie dobranej aranżacji. Warto wtedy poszukać okna w innym miejscu – na ścianie. Jak to zrobić?

Fototapeta krajobraz zimowa gorska przygoda fixar

Brudne, zaniedbane podwórka, ściany znajdujących się obok budynków czy ruchliwe, hałaśliwe ulice – takie widoki to codzienność w przypadku osób, które mieszkają w blokach na osiedlach mieszkaniowych. Piękne krajobrazy możemy podziwiać jedynie z okien hoteli czy pensjonatów podczas wakacji pod palmami czy nad pięknym polskim morzem. We własnym domu widoku z okna nie zmienimy, możemy jednak zadbać o inne, dużo bardziej estetyczne pejzaże na własnej ścianie. Przecież nie musi być biała i bez wyrazu.

Sztuka fotografii na tapecie

Fototapeta krajobraz dolina wsrod drzew fixar

Od kilku lat na rynku wnętrzarskim dostępne są nowoczesne fototapety, które w niczym nie przypominają szarych, grubych płacht, jakimi obklejone były ściany jeszcze 20 czy 30 lat temu. Fototapeta to szansa na niemal nieograniczone zmiany na ścianie – ich źródłem jest fotografia na najwyższym poziomie, przeniesiona z oka obiektywu na dużą powierzchnię materiału wnętrzarskiego. W ten sposób na ścianie możemy wykreować własny świat w rozmiarze XXL – zdjęcia, które zajmują całą ścianę otwierają pole wyobraźni.

Okiem profesjonalnego obiektywu

Fototapeta krajobraz mieszkaniec lasu fixar

A co na zdjęciach? Wszystko wedle gustu. Nowoczesna fototapeta przyjmie praktycznie wszystko. Co więcej, wielu producentów oferuje wykonanie tapety ze zdjęcia dostarczonego do klienta. To dobry pomysł, pod warunkiem, że klient ma smykałkę do fotografii. W przeciwnym razie fototapeta wykonana z kiepskiej jakości zdjęcia, owszem, odmieni ścianę, ale zdecydowanie na gorsze. Dużo lepiej zaufać jest producentom fototapet, którzy korzystają z pomocy najlepszych fotografów, tworzących z każdego zdjęcia indywidualne dzieło sztuki. Nawet zwykły las, poranna rosa na łące czy światła wielkiego miasta, ujęte okiem profesjonalisty, potrafią zamienić się w magiczny, wyjątkowy świat. I właśnie ten świat możemy sobie zainstalować na ścianie jako okno na inną rzeczywistość.

Widok na miasto lub za miasto

Fototapeta krajobraz nocny lot nad miastem fixar

Na to, co mamy za oknem, nie mamy żadnego wpływu, ale to, co znajduje się na ścianie w salonie czy sypialni to tylko i wyłącznie nasz wybór. Świetną ozdobą salonu będzie widok wielkiego miasta o zachodzie słońca lub mała uliczka w zabytkowej dzielnicy. Duża popularnością wśród osób urządzających wnętrza cieszą się też popularne budowle, takie paryska Wieża Eiffla, londyński Big Ben czy nowojorska Statua Wolności. Jednak osoby, którym zależy na unikalności i oryginalności, decydują się na mniej klasyczne rozwiązania. W przypadku sypialni czy pokoju przeznaczonego do pracy najlepiej sprawdzą się widoki pełne zieleni – łąki z kwiatami, leśne ścieżki czy górskie niziny. Im więcej zieleni, tym lepiej nie tylko dla naszych oczu, ale tez dla równowagi i spokoju wewnętrznego. Taki widok uspokaja emocje, wycisza i relaksuje. Warto więc, zamiast spoglądać za okno, utkwić wzrok w pięknie ozdobionej ścianie.