Fototapety Motywy marzec 03, 2016

Schody donikąd, czyli tapety pełne stopni

Zmiana poziomów pełna niezwykłości

Schody donikad czyli tapety pelne stopni

Zmiana poziomów pełna niezwykłości

Schody donikąd, czyli tapety pełne stopni

Marzy się Tobie mieszkanie z drugim piętrem? A może chcesz w umiejętny sposób powiększyć swoje wnętrze? Nic trudnego – wystarczą schody na ścianie, aby pomieszczenie zyskało zupełnie nowy wymiar i prowadziło użytkowników do zupełnie innej rzeczywistości.

Schody mają wielowymiarowe znaczenie – najczęściej prowadzą nas ku górze i dają nadzieję na lepszą, świetlistą przyszłość. Nic więc dziwnego, że stają się coraz bardziej popularnym motywem na naszych ścianach. Co więcej, potrafią nadać pomieszczeniu głębi i świetnie prezentują się zarówno na dużych przestrzeniach, jak i w niewielkich wnętrzach. Schody to świetny pomysł szczególnie w niewielkich mieszkaniach – tworzą wrażenie, jakby gdzieś za nimi było ukryte kolejne piętro.

Iluzja głębi i większej przestrzeni

Fototapeta schody stone stairs fixar

Jeżeli w naszym salonie czy sypialni powiesimy fototapetę ze schodami, stworzymy niezwykłą iluzje. Przede wszystkim, powiększymy niewielkie pomieszczenie i dodamy mu co najmniej kilkanaście dodatkowych metrów kwadratowych. Schody na ścianie bardzo często wydają się tak realistyczne, że na pierwszy rzut oka użytkownicy pomieszczeń mają ochotę od razu na nie wejść. Granice między pomieszczeniem a ścianą są mocno zatarte i czasem pojawiają się pytania, dlaczego ta kanapa stoi pod schodami i blokuje przejście? Efekt będzie na tyle mocny, że na pewno zachwyci wszystkich gości.

Proste lub kręcone, drewniane lub metalowe – ściana przyjmie wszystko

Fototapeta schody droga do zrodla zycia fixar

Ponieważ stopnie mogą być całkowicie różne, świetnie sprawdzą się na ścianach w różnych typach pomieszczeń. Świetny efekt dają schody kręcone, które mają opływowe kształty i dają wrażenie nieskończoności – chciałoby się po nich iść bez końca. We wnętrzach klasycznych świetnie wyglądają schody klasyczne, które prowadzą do antycznych budowli czy zabytkowych wnętrz. W bardziej nowoczesnych stylizacjach schody są szklane, metalowe, proste w wyglądzie i po prostu wygodne. Zawsze prowadzą gdzieś dalej i głębiej, sprawiając, że w użytkownikach pomieszczenia budzi się wyobraźnia i kreatywność. Ciekawie prezentują się na ścianie także schody zewnętrze, prowadzące gdzieś ku górze pięknych, wąskich uliczek, jakie spotykamy w budownictwie śródziemnomorskim.

Aby był efekt, zadbaj o odpowiednie tło

Fototapeta schody mietowy wir fixar

Aby stopnie na ścianie naprawdę efektownie się prezentowały i zaskakiwały osoby, które po raz pierwszy wchodzą do wnętrza, muszą być idealnie wkomponowane. Po pierwsze, muszą być dopasowane kolorystycznie do pozostałych elementów wystroju pomieszczenia. Im bardziej będą współgrały z meblami, pozostałymi ścianami czy wystrojem okna, tym lepsze stworzą wrażenie. Warto też pamiętać, że tak niezwykła i efektowna fototapeta nie potrzebuje już żadnych dodatkowych ozdób. Zadbajmy więc o to, by meble, podłoga czy dywany były dla niej doskonałym tłem, a nie zaburzały efektu końcowego. Najlepiej, by schody znajdowały się na najbardziej eksponowanej ścianie, a nie takiej, która jest w dużej części zastawiona meblami.