Rabat -50% Znalazłeś taniej? Napisz lub zadzwoń! Zweryfikujemy i wyślemy kontrofertę
Fototapety Motywy maj 17, 2016

Zachód słońca o każdej porze? To możliwe

Najbardziej romantyczna pora dnia tylko dla Ciebie

Zachod slonca o kazdej porze to mozliwe

Najbardziej romantyczna pora dnia tylko dla Ciebie

Zachód słońca o każdej porze? To możliwe

Gdy słońce zachodzi, na niebie pojawia się niezwykła kompozycja barw. Wielką sztuką jest uchwycenie tego efektu na zdjęciu. Dzięki nowoczesnym fototapetom niezwykły zachód słońca z każdego zakątku świata można mieć na ścianie.

Fototapety przedstawiające zachód słońca to niezwykły pomysł na aranżację ściany. Zyskamy dzięki temu nie tylko piękny widok, ale też świetny efekt kolorystyczny. Szczególnie wtedy, gdy fototapeta będzie głównym elementem dekoracyjnym w danym wnętrzu. Co nam da zachód słońca we wnętrzu? Przede wszystkim rozświetli je i ociepli. Taka panorama na ścianie świetnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach, które chcemy optycznie powiększyć, a także w przestronnych salonach, które wymagają potężnej dawki pomysłowości i kreacji. Barwy związane z zachodem słońca to odcienie żółci, czerwieni i pomarańczy, które sprawią, że atmosfera we wnętrzu stanie się przytulna i klimatyczna. W ten sposób możemy złamać surowość nowoczesnego, minimalistycznego pomieszczenia. Jeśli pozostawimy pozostałe ściany białe, zdecydujemy się na jasne meble i minimalistyczną aranżację okienną, efekt zachodu na ścianie będzie doskonały.

Słońce za każdym razem zachodzi inaczej

Fototapeta zachod slonca gorskie zwienczenie dnia fixar

Zachód słońca nigdy nie jest taki sam. Nawet w jednym i tym samym miejscu słońce może każdego dnia zachodzić inaczej – to zależy od pogody, rodzaju chmur na niebie, czy wilgoci powietrza. Nic więc dziwnego, ze fototapet z zachodem słońca jest naprawdę mnóstwo i trudno zdecydować się na jeden, konkretny widok. Oprócz tej gry świateł i chmur, trzeba zwrócić też uwagę na miejsce. Zupełnie inaczej zachodzi słońce w górach, nad morzem czy na przestronnej polanie w środku lasu. Inne jest światło, gra słońca i cienia, zupełnie inne jest też ułożenie kolorów.

Zachód w górach czy nad morzem?

Fototapeta zachod slonca niebawem zmrok zawita do raju fixar

Warto więc wybrać taki widok, który kojarzy nam się najbardziej z relaksem, odprężeniem czy wakacjami. Miłośnicy górskich wędrówek mogą wybrać zachód w wysokich górach, a wielbicielom plażowania na pewno spodoba się fototapeta, na której zachodzące słońce chowa się za morskim horyzontem. Bez względu na to, jaki konkretnie widok wybierzemy, możemy być jednak pewni, że za pomocą tylko jednej fototapety całkowicie odmienimy pomieszczenie i nadamy mu głębi i trójwymiarowości. Bo słońce zawsze zachodzi gdzieś daleko, za horyzontem – i właśnie aż po ten horyzont możemy wydłużyć nasz salon czy sypialnię.

Nie zasłaniaj widoku meblami!

Fototapeta zachod slonca morskie opowiesci na dobry sen fixar

Aby zachód słońca prezentował się na naszej ścianie jak najlepiej, warto go odpowiednio umieścić. Najlepiej, by była to dobrze oświetlona ściana, dzięki czemu widok na zdjęciu będzie potęgowany przez wpadające do wnętrza naturalne światło słoneczne. Nie zastawiajmy też wybranej ściany nadmiarem mebli. To nie sztuka powiesić świetną fototapetę, która później będzie w pełni ukryta za wysokimi półkami czy regałem z telewizorem. Świetnie natomiast sprawdzi się ściana, o którą opiera się niewysoki zestaw wypoczynkowy – meble nie zasłaniają widoku, a jednocześnie idealnie komponują się ze zdjęciem.