Fototapety luty 09, 2016

Fototapeta w łazience? Czemu nie?

Zafunduj sobie relaks w wannie i pod prysznicem

Fototapeta w lazience czemu nie

Zafunduj sobie relaks w wannie i pod prysznicem

Fototapeta w łazience? Czemu nie?

Tapety i fototapety najczęściej kojarzą nam się z salonem, pokojem dziennym czy sypialnia. Nadal jeszcze w pomieszczeniach użytkowych, jak kuchnia i łazienka, pojawiają się one stosunkowo rzadko. Czas to zmienić. Łazienka to idealne miejsce na dobrze dobraną fototapetę.

Na początku zerwijmy ze stereotypami. Dzisiejsze nowoczesne tapety są zupełnie inne niż te, które znajdowały się w naszych domach i mieszkaniach kilkadziesiąt lat temu. Wykonane są z wysokiej jakości, odpornych materiałów, którym niestraszne światło słoneczne ani wilgoć. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań, aby tapeta pojawiła się w pomieszczeniu narażonym na działanie wilgoci. A takim miejscem jest każda łazienka, bez względu na wielkość czy położenie w domu.

Wilgoć niestraszna fototapecie

Dobrej jakości, profesjonalnie położona tapeta nie ma prawa odkształcać się, niszczyć pod wpływem wilgoci czy z czasem tracić intensywność koloru. Dzięki temu może służyć mieszkańcom przez wiele lat. Tapeta w łazience jest świetną alternatywą dla trudnych do położenia płytek. Nie wymaga wielu nakładów pracy, nie trzeba tez przeprowadzać generalnego remontu łazienki, gdy obraz na ścianie nam się znudzi. Wystarczy zdjąć starą tapetę, położyć nową, a nie rozkuwać kilkanaście metrów kwadratowych ściśle przylegających płytek. Jak widać, to idealna oszczędność nie tylko czasu i pieniędzy, ale też nerwów.

Fototapeta do lazienki male kropelki porannej rosy fixar

Płytki, które można zdjąć, a nie skuć

Ciekawym rozwiązaniem w łazience są tapety imitujące płytki łazienkowe. Dzięki temu osoby, które nie wyobrażają sobie łazienki bez płytek, mają do wyboru proste i mniej skomplikowane rozwiązanie. Imitacja jest na tyle udana, że na pierwszy rzut oka trudno rozróżnić, czy na ścianie znajduje się cały szereg płytek, czy jedna dobrze położona tapeta. Do wyboru jest nieskończona ilość wzorów i wersji kolorystycznych. Można zdecydować się na drobną mozaikę z kolorowych kwadracików lub na duże, stylowe płytki z nowoczesnym wzornictwem. Dzięki tapecie nie musimy też martwić się, ze płytki nie będą ze sobą współgrały czy będą nierówno ułożone. Nic nie trzeba dopasowywać, bo wszystko znajduje się na jednej płachcie tapety.

Fototapeta do lazienki teksturalne mozaikowanie w rozu fixar

Salon kąpielowy w Twoim domu

Jeszcze większe możliwości, jeśli chodzi o tapety, dają duże, przestronne i pełne światła łazienki. Aż się proszą, by urządzić w nich stylowe salony kąpielowe. Dzięki temu zwykłemu pomieszczeniu użytkowemu można nadać nowy wymiar i stworzyć w nim przestrzeń do odprężenia i relaksu. Tapeta na ścianie na pewno pomoże nam wykreować salon kąpielowy naszych marzeń. We wnętrzach stylizowanych na klasyczne na pewno sprawdzi się wanna na stylowych nóżkach oraz fototapeta z ciekawym krajobrazem, przywołującym na myśl włoskie czy greckie łaźnie. W nowoczesnej łazience ciekawym rozwiązaniem będzie wanna o nietypowym, kanciastym kształcie oraz fototapeta ze stylowymi zdjęciami kwiatów, kamieni do masażu, kropel wody, a nawet świec i elementów dekoracyjnych.

Fototapeta do lazienki swietlisty salon domowej pieknosci fixar

Dzięki fototapecie, ściana w łazience spełni kilka funkcji naraz – ozdobi pomieszczenie i zbuduje wyjątkowy klimat. Zatem odłóż na bok obawy i przekonaj się, że fototapeta potrafi zdziałać cuda. Zapomnij o nudzie panującej we wnętrzu i stwórz atmosferę w łazience, która da Ci wiele wspaniałych doznań.