Fototapety Motywy wrzesień 25, 2015

Geometryczny design ścian

Nowoczesność w wydaniu minimalistycznym

Geometryczny design scian

Nowoczesność w wydaniu minimalistycznym

Geometryczny design ścian

Wzory geometryczne w aranżacji wnętrz nie są, wbrew pozorom, wymysłem współczesnych dekoratorów. Już w latach 60-tych na ścianach, zasłonach czy narzutach na łóżko królowały paski czy zygzaki. Dziś geometria triumfuje swój wielki powrót, zwłaszcza we wnętrzach nowoczesnych.

Wnętrza w stylu nowoczesnym to przede wszystkim dużo światła, przestrzeni i kontrastów. Łączą w sobie prostotę, funkcjonalność oraz nowatorskie, niepowtarzalne rozwiązania. Geometria w takich wnętrzach może mieć wiele twarzy. Przede wszystkim meble – te designerskie i na wskroś nowoczesne mają ciekawe, łamane kształty i stanowią nie tylko funkcjonalny element pomieszczenia, ale też jego wyjątkową ozdobę. Są wyrazistym akcentem wnętrza i nadają mu niepowtarzalny klimat.

Aranżacje okienne

Geometryczne wzory doskonale sprawdza się także przy aranżacji okna, szczególnie wtedy, gdy pomieszczenie urządzone jest w nowoczesnym stylu minimalistycznym, a materiałami dominującymi we wnętrzu są szkło, stal i tworzywa sztuczne. Na oknie warto wtedy powiesić rolety rzymskie lub ekrany z dużymi geometrycznymi wzorami. Będą one głównym akcentem aranżacyjnym, przyciągającym spojrzenia i budującym nastrój pomieszczenia.

Fototapeta czy szablony?

Fototapeta abstrakcja 3d florystycznie naturalnie fixar

Duże kwadraty, koła i łamańce to także świetny sposób na zaaranżowanie ściany, która można odmienić na kilka sposobów. Jedną z opcji jest wykorzystanie odpowiednich szablonów i samodzielne narysowanie wzorów na ścianach. Niestety, wymaga to nieco wysiłku, a jednocześnie efekt końcowy może być nieco inny niż ten zaplanowany. Ciężko jest bowiem, nie będąc fachowcem, pomalować ścianę idealnie, bez jakichkolwiek plam czy zacieków. Lepszą i wygodniejszą alternatywą jest wykorzystanie nowoczesnych fototapet. Ich nakładanie jest bezproblemowe i w ciągu jednego dnia ściana nabierze zupełnie nowego wyrazu.

Geometria w wielu wymiarach

Fototapeta abstrakcja 3d drewniana ukladanka fixar

Jakie wzory wybrać? Wszystko zależy od tego, jakie wnętrze chcemy ozdobić i jaka kolorystyka w nim dominuje. Jeśli mamy duże i przestronne pomieszczenie, wzory geometryczne na fototapecie mogą być liczne i drobne. Takie rozwiązanie nie sprawdzi się na niewielkim metrażu – zbyt dużo niewielkich wzorków może przytłaczać i tak niewielkie wnętrze. Dużo lepiej sprawdzą się duże, szerokie wzory, najlepiej asymetryczne, które dadzą wrażenie dynamiki i optycznie powiększą ścianę. Geometria i asymetria na ścianach mogą pojawiać się w wersji czarno-białej lub kolorowej. Czarno-białe wzory podkreślą elegancję wnętrza, nadadzą my stylowy charakter. Natomiast kolorowa, soczysta geometria doda wnętrzu ekspresji i da ogromne pole do wyobraźni.

Wzory pełne głębi

Fototapeta abstrakcja 3d stylistyka oszlifowana fixar

Świetnym rozwiązaniem będą też fototapety, w których geometria z płaskiej zamienia się w przestrzenną. Wzory w trójwymiarze sprawią, że każda ściana nabierze głębi i zupełnie nowego wyrazu. Wybór jest naprawdę spory – ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia użytkowników oraz ich potrzeby. Chodzi przecież o to, by we własnym domu czuć się wygodnie i komfortowo.