Fototapety Miejsca Poradnik marzec 21, 2020

Fototapeta na klatce schodowej - Idealne rozwiązanie na zagospodarowanie ścian

Odmień przestrzeń swojej klatki schodowej za pomocą naszych fototapet!

Fototapeta na klatce schodowej idealne rozwiazanie na zagospodarowanie scian

Odmień przestrzeń swojej klatki schodowej za pomocą naszych fototapet!

Fototapeta na klatce schodowej - Idealne rozwiązanie na zagospodarowanie ścian

Może się wydawać, że klatka schodowa w domu to tylko ciąg komunikacyjny. Musi być wyposażony w solidne, ładne schody i balustradę. Ściany natomiast powinny być wyłożone czymś trwałym i zmywalnym, bo przecież brudzą się w tym miejscu bardzo szybko.

No tak, ale czasem warto wyjść z utartych schematów i spróbować czegoś ciekawszego. Propozycja od Fixar to fototapeta na klatkę schodową, sposób na stworzenie modnej i nieszablonowej przestrzeni.

Jakie wzory wyglądają ciekawie na klatce schodowej?

Oczywiście można całą ścianę wzdłuż schodów wyłożyć tapetą w drobny wzorek kwiatowy lub geometryczny. Ale spróbujemy namówić was na większą odwagę aranżacyjną, na tworzenie wnętrz intrygujących i nieszablonowych. Puszczamy więc wodze fantazji i sprawdzamy inne, ciekawsze opcje.

Okno na świat. Taka fototapeta na ścianę klatki schodowej ma wiele zalet. Po pierwsze „fałszywe okno” to dowód twojej odwagi i poczucia humoru w urządzaniu wnętrz. Po drugie fototapeta z efektem okna skutecznie powiększa wnętrze optycznie, co sprawdza się szczególnie z wąskich klatkach schodowych. Warto zadbać o dobrą ekspozycję okna, np. przy podeście pomiędzy częściami schodów albo na zakręcie. Ważne, aby było widoczne.

Zachod s onca seealpsee fototapeten fixar

Dodatkowe schody. Mamy w domu prawdziwe schody, które prowadzą na piętro, więc mamy ciekawą bazę do zabaw z dekoracjami ściennymi. Można postawić na fototapetę z ciekawym ujęciem innych schodów, które tworzą iluzję swoistej odnogi. Taki zabieg daje niebanalny wygląd klatki schodowej, ale jest też zabawą w powiększanie optycznego gabarytu wnętrza. Pamiętaj, te dodatkowe schody nie muszą być w podobnym stylu do prawdziwych.

Tajemne przejście. Była już iluzja okna na klatce schodowej, teraz pora na inny wariant. Kolejna propozycja to fototapeta z drzwiami. Najlepiej wybierać takie ujęcie, które sprawia, że iluzja jest bardzo wiarygodna. Goście będą zaintrygowani, wy z radością spojrzycie na swoją niebanalną dekorację, a dzieciaki będą snuły fantazyjne opowieści na temat tego, co kryje owo tajemne przejście.

Niekonczace sie ulice manhattanu fototapety fixar

Imitacja zamkowa. Dom całkiem współczesny, pełen nowoczesnych materiałów i modnych dodatków. Aż tu nagle wchodzimy po schodach, które znajdują się na zamkowym korytarzu albo w prowadzą do klasztornej, zabytkowej kruchty. Świecą dworskie kandelabry albo średniowieczne pochodnie, a wszystko wprowadza nas w bajkowy klimat. Nie, to nie opowieść babci ani treść książki z baśniami. To twoja fototapeta na klatce schodowej, która wiernie odwzorowuje wnętrza jakiegoś zabytku. Ujęcie wykonane tak, aby powstała iluzja prawdziwego korytarza z innej epoki.

To zaledwie wycinek możliwości, są jeszcze fototapety na klatkę schodową z ciekawym trójwymiarem geometrycznym, panoramą z widokiem na góry czy spacerkiem w koronach drzew lub inne piękne wzory. Wybór zależy od twojej fantazji.

Fototapeta na klatce schodowej powinna być trwała

Wiadomo, że zarówno w przedpokoju, małym holu, jak i na klatce schodowej ściany są narażone na częste zabrudzenia. Choćbyśmy nie wiadomo, jak uważali, zawsze ktoś oprze się o ścianę, pies otrzepie się błota, a dzieciaki zostawią odciski z czekolady. Można jednak zabezpieczyć się przed takimi wypadkami i sprawić, że ściany przy schodach będą dłużej prezentować nienaganny wygląd.

Luksusowy marmur fototapety fixar

Doskonała alternatywa to użycie fototapety na klatce schodowej, którą można czyścić detergentami i która jest odporna za zabrudzenia oraz na zachlapania. Są to wersje winylowe i laminowane. Takie okładziny można stosować nawet w łazienkach i kuchniach, więc tym bardziej spełnią swoją rolę wzdłuż schodów. Można je przecierać szmatką z płynem, a powstałe zabrudzenia są tylko powierzchniowe, nie pozostają na ścianie w postaci trwałej plamy.

Jeśli spodobała ci się któraś z przedstawionych opcji, albo stała się ona inspiracją do innego, ciekawego pomysły na aranżację ściany wzdłuż schodów, to po prostu otwórz się na tą myśl. Udekoruj ściany w tym miejscu nieszablonową fototapetą, a szybko przekonasz się, jak dobry był to pomysł. Twoja klatka schodowa już nigdy nie będzie nudna.