Fototapety grudzień 16, 2019

Fototapety winylowe czy flizelinowe – które rozwiązanie wybrać do swoich wnętrz?

Estetyczne i praktyczne ozdoby naścienne dla wymagających!

Fototapety winylowe czy flizelinowe ktore rozwiazanie wybrac do swoich wnetrz

Estetyczne i praktyczne ozdoby naścienne dla wymagających!

Fototapety winylowe czy flizelinowe – które rozwiązanie wybrać do swoich wnętrz?

Popularność fototapet jako elementu dekoracji wnętrz jest ostatnimi czasy ponadprzeciętnie wysoka. I bardzo dobrze, bowiem są one w stanie zmienić zwyczajną, sztampową przestrzeń w tę pełną stylu i klasy.

Producenci proponują jednak różne ich rodzaje, co potrafi przyprawić kupujących o istny zawrót głowy. Bo które z nich właściwie okażą się być tymi najlepszymi? Czy lepszym wyborem będą fototapety winylowe czy flizelinowe?

W jakiego typu wnętrzach sprawdzą się tego typu naścienne dekoracje?

Warto podkreślić, że każdy z typów fototapet ma swoje charakterystyczne cechy, to zaś, który z nich zostanie przez nas ostatecznie wybrany, w dużej mierze uzależnione jest od tego, jakie są nasze oczekiwania, wymagania oraz indywidualne preferencje.

Toskanskie gospodarstwo fototapety fixar

Fototapety winylowe charakteryzują się podwyższonym stopniem trwałości, co ma niebagatelne znaczenie zwłaszcza w tych domach i mieszkaniach, które zamieszkiwane są przez małe dzieci i zwierzęta. Gładkie i wytrzymałe, a prócz tego relatywnie grube, zatem ich montaż nie należy do najłatwiejszych. Jednak solidność wykonania tego naściennego dzieła zdecydowanie powinna wszystkim wynagrodzić wysiłek podczas ich montowania na powierzchni ściany.

Fototapety winylowe sprawdzają się w przypadku różnego typu podłoża. Są odpowiednie tam, gdzie zastosowano gładzie, tradycyjny tynk czy też niezwykle popularne ostatnimi czasy w naszym kraju płyty kartonowo-gipsowe. Tego typu egzemplarze znajdują dla siebie miejsce w takich pomieszczeniach, jak:

-salon

-pokój dziecięcy

-przedpokój

-kuchnia

-łazienka

Kwiatowa tekstura fototapety fixar

W przeważającej większości przypadków ich montaż nie wymaga laminowania. Co natomiast warto wiedzieć na temat fototapet flizelinowych (zdobywających ostatnimi czasy coraz większą popularność w naszym kraju)? Ich materiał dzięki specjalnemu podkładowi jest gruby, zatem jest w stanie zakryć nawet ewentualne nierówności czy pęknięcia znajdujące się na powierzchni ściany. Jest to sporą ich zaletą i powodem, dla którego coraz więcej wymagających klientów je właśnie wybiera.

Cechują je również solidność, trwałość i wytrzymałość na zniszczenia czy zabrudzenie. Mogą być więc używane w dość wymagających wnętrzach. Ponadto łatwo jest umieścić je na powierzchni ściany, zatem z jej montażem nikt nie powinien mieć problemów. W dużej mierze poprawiają izolację akustyczną oraz cieplną ściany, co także stanowi ich sporą zaletę. Używanie tego typu elementu dekoracyjnego nawet w kuchniach czy łazienkach albo przestrzeniach restauracyjnych (czyli tych o zwiększonych wymaganiach) to zdecydowanie dobre rozwiązanie.

Turkusowe jagody fototapety fixar

Fototapeta winylowa czy flizelinowa – wybór należy do Ciebie!

Tak naprawdę nie jest łatwo rozstrzygnąć jednoznacznie, czy lepszym rozwiązaniem będzie fototapeta winylowa czy flizelinowa. Te dwa typy mają bowiem dość podobne właściwości, a ich trwałość i wytrzymałość uważana jest za porównywalną. Wydaje się, że ostatnimi czasy nieco szersze grono klientów wybiera modele flizelinowe (być może ze względu na ich łatwy montaż), jednak popularność tych winylowych także utrzymuje się na relatywnie wysokim poziomie. Niezależnie od tego, który z typów fototapety wybierzemy, pamiętajmy o tym, aby ten element stylem i kolorystyką idealnie wpisywał się w styl zastosowany we wnętrzu!