Fototapety Motywy Poradnik styczeń 13, 2020

Fototapety z oknem - realistyczna dekoracja dla odważnych

Zmień nawet najtrudniejsze pomieszczenie w pokój z widokiem na świat!

Fototapety z oknem realistyczna dekoracja dla odwaznych

Zmień nawet najtrudniejsze pomieszczenie w pokój z widokiem na świat!

Fototapety z oknem - realistyczna dekoracja dla odważnych

Możliwości w zakresie aranżowania wnętrz, jakie dają nam współczesne fototapety są naprawdę imponujące. Jednym z wariantów, który pozwala na stworzenie niebanalnej i efektownej przestrzeni są fototapety z oknem.

Zamienią każde, nawet najnudniejsze, ponure wnętrze w pokój z widokiem na świat i przeniosą was w dowolnie wybrany, malowniczy zakątek. A wysoka jakość wydruku i rozdzielczość sprawiają, że efekt jest bardzo realistyczny.

Jaki widok taki klimat – wybieramy fototapetę z krajobrazem

Ilość dostępnych wzorów fototapet jest praktycznie nieograniczona. Można wybierać z spośród gotowych propozycji albo przesłać zdjęcie ze swojej kolekcji. Ważne, aby było wykonane w dobrej rozdzielczości. Dzięki temu można zamieścić na swojej ścianie dowolny widok, egzotyczną plażę z palmami, górskie pasmo zimą, lodowiec, francuskie pola lawendy czy zwykłą polską wieś.

Fototapeta wie owce z wysokosci fixar

A co wybrać? To zależy od przyjętej koncepcji aranżacyjnej, a same fototapety z widokiem można podzielić na kilka klimatycznych grup:

Zimne, minimalistyczne krajobrazy. To np. wszelkie ujęcia zimowe, wulkaniczne, kosmiczne fotografie oraz widoki na nowoczesne miasto pełne szklanych wieżowców. Pasują do wnętrz nowoczesnych, loftowych, o charakterze oszczędnego designu.

Egzotyka. W tej grupie czeka widok na plażę z palmami, który wnosi do wnętrza dużą dawkę słońca, ale nie tylko. Znajdziemy tu również krajobrazy pełne soczystej zieleni, które doskonale wpisują się w klimat wnętrz w stylu urban jungle czy podmorskie widoki na rafę koralową, pasujące np. do pokoju dziecka.

Swojskie klimaty wiejskie i leśne. Zieleń zawsze ma działanie odprężające i wyciszające, dlatego fototapeta z oknem na wymiar, która oferuje widok na las lub łąki pozwoli stworzyć kojący klimat relaksu w każdym salonie czy sypialni o nowoczesnym albo bardziej tradycyjnym charakterze.

To oczywiście zaledwie część krajobrazowych możliwości, które można umieścić na ścianie z imitacją okna. Swój widok z salonu lub innego wnętrza można kreować dowolnie, bo świat ma przecież wiele do zaoferowania.

Fototapeta widok na tokyo fixar

Jak fototapeta z oknem działa na optyczny odbiór wnętrza?

Fototapeta z efektem okna to przede wszystkim doskonały sposób na optyczne powiększenie wnętrza. Sprawia, że powstaje iluzja swoistego otworzenia małej kubatury na przestrzeń. Jednak, aby uzyskać taki efekt, należy wybrać dobrze wyeksponowaną, widoczną ścianę, która nie zostanie zastawiona żadnymi wysokimi meblami. Podobnie jak w przypadku prawdziwego okna, na którym przecież nigdy nie ustawiamy szafy.

Umieszczenie takiej dekoracji na szerokiej, dużej ścianie powiększy optycznie wnętrze, zwłaszcza, kiedy użyjemy szerokiego, panoramicznego zdjęcia. Najlepiej będzie wyglądać na ścianie, na którą można patrzeć z odpowiedniej odległości. Dzisiejsze fototapety są co prawda wykonane w doskonałej rozdzielczości i nawet z bliska nie widać zlewających się pikseli, które psują efekt. Jednak efekt optycznego powiększenia wnętrza potrzebuje odpowiedniego dystansu dla widza, bo tylko wtedy powstaje mocne złudzenie, że okno naprawdę istnieje.

To jednak nie koniec możliwości, bowiem wybór małej ściany na końcu wąskiego wnętrza to również ciekawa opcja. Fototapeta z oknem umieszczona w takim miejscu wydłuży znacznie perspektywę i powstanie tajemniczy, efektowny zaułek w mieszkaniu. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić. Efekt powinien być proporcjonalny do wielkości wnętrza, bo tylko wtedy będzie wyglądać naturalnie.

Fototapeta jesienny krajobraz fixar

Sprytne sposoby na aranżację fototapety z widokiem na świat

Fototapetę z oknem na wymiar można zastosować po prostu pomiędzy dwoma sąsiednimi ścianami, ale doskonałym pomysłem jest także umieszczenie dekoracji na środku ściany i ograniczenie jej po bokach ozdobnymi panelami lub tekstylnymi zasłonami. Fajnym pomysłem, niezależnie od wybranego wariantu, będzie postawienie po bokach dekoracji wysokich roślin doniczkowych oraz umieszczenie na tle okna niskiej kanapy lub komody. Te zabiegi sprawią, że zatrze się granica zastosowanej dekoracji, a iluzja widoku za oknem staje bardziej realna.