Fototapety Motywy Poradnik czerwiec 14, 2019

Fototapeta w kafelki – pomysł na wnętrze w portugalskim stylu!

Postaw więc w swoim domu na portugalski styl i poczuj się jak na piaszczystym wybrzeżu!

Fototapeta w kafelki pomysl na wnetrze w portugalskim stylu

Postaw więc w swoim domu na portugalski styl i poczuj się jak na piaszczystym wybrzeżu!

Fototapeta w kafelki – pomysł na wnętrze w portugalskim stylu!

Promienie słoneczne gwarantujące wspaniałą opaleniznę, lazurowy kolor wody, wspaniałe zabytki, a do tego bardzo ciekawe elementy dekoracyjne w domach i na ulicach – oto jest Portugalia, kraj, do którego Polacy coraz częściej udają się na letni wypoczynek. Przywożą z niego liczne pamiątki, a poza tym coraz częściej zapraszają jego klimat do swoich czterech ścian. Okazuje się, że fototapety w kafelki sprawdzają wprost idealnie!

 

Wyczaruj południowy klimat w swoim domu!

Wydawać by się mogło, że jeśli chodzi o wnętrza polskich domów i mieszkań, niemalże wszyscy stawiają dzisiaj na prostotę i minimalizm, a pojawiające się kolory to praktyczne tyko szarości i biele (z ewentualną domieszką beżu). Nic bardziej mylnego! Fanów bogatych printów w stylu południowym nie brakuje! Warto podkreślić, iż fototapety w kafelki mają to do siebie, że dość mocno dominują w przestrzeni i raczej nie lubią konkurencji. Jeśli więc się na nie zdecydujemy, zrezygnujmy z innych wyrazistych dekoracji, a pozwólmy tym kolorowym egzemplarzom utrzymanym w stylu południowym królować we wnętrzu.

Niejednolita calosc fototapety fixar

Urokliwe mozaiki sposobem na aranżacyjny sukces!

Fototapeta w kafelki wręcz do złudzenia przypominać może swoim wzorem płytki ceramiczne spotykane w kuchni czy łazience. Nic więc dziwnego, że w tych właśnie wnętrzach wykorzystać ją można z wielkim powodzeniem. Bardzo dobrze komponowały się będą choćby z klasycznymi kuchennymi meblami utrzymanymi w kolorze białym, łazience także dodadzą charakteru. Wzory w stylu portugalskim zwane są innymi słowy azulejo (przez ponad pięćset lat na terenie tego kraju były one jedną z najbardziej znanych i lubianych form sztuki). Dlaczego ten wzór polecany jest przez specjalistów z branży aranżacji wnętrz?

wnosi dużo koloru do wnętrza

wprowadza klimat południowy, pełen przytulności i pozytywnej energii

zapewnia dawkę oryginalnych printów

jest oryginalny

Ponadczasowa mozaika fototapety fixar

Fototapeta w kafelki to metoda na stylową przestrzeń!

Niektórzy Czytelnicy mogą zastanawiać się nad tym, czy przestrzeń kuchenna lub łazienkowa jest dobrą opcją, jeśli chodzi o zamontowanie tego typu naściennych dekoracji. Rzeczywiście jeszcze kilkanaście lat temu unikano bardzo instalowania fototapet tam, gdzie raz po raz zmieniała się temperatura i wilgotność powietrza i gdzie panowały tak specyficzne warunki. Dzisiejsze naścienne dekoracje to jednak już zupełnie inna jakość, stosuje się do ich stworzenia wysokiej jakości materiały, dzięki czemu są one odporne nawet na działanie pary wodnej. Można zatem bez chwili wahania zaprosić fototapety w kafelki do swoich przestrzeni, dając swoim wnętrzom tym samym to, co najlepsze!

Oczywiście nie tylko przestrzeń kuchni czy łazienki pretenduje do tego, by stać się pełną mozaikowych printów. Można ciekawie wkomponować je także w pokój dzienny czy sypialnię, by przestrzenie te zachwycały swoją oryginalnością.

Meksykanska talavera fototapety fixar

Jeśli mowa nie tylko o przestrzeniach domowych, koniecznie wspomnieć należy o salonach odnowy biologicznej i spa. Wzory kojarzące się jednoznacznie z wypoczynkiem, z relaksem i z dbaniem o swoje ciało ducha będą tutaj najlepszą opcją, jeśli chodzi o naścienne dekoracje. Błękit, granat, biel, nieco koloru żółtego, kolor czerwony i pomarańczowy – tego typu zestawienia właściwe są mozaikom wywodzącym się z południa. Warto postawić na tę pokaźną dawkę kolorów, by odmienić swoje wnętrza na lato (i nie tylko)!