Fototapety Motywy Poradnik lipiec 30, 2019

Fototapety do salonu z fioletowymi dodatkami – inspiracje

Fioletowe fototapety dla miłośników odważnych kolorów w swoim wnętrzu!

Fototapety do salonu z fioletowymi dodatkami inspiracje

Fioletowe fototapety dla miłośników odważnych kolorów w swoim wnętrzu!

Fototapety do salonu z fioletowymi dodatkami – inspiracje

Fiolet to kolor absolutnie wyjątkowy. Bogactwo jego odcieni potrafi niejedna osobę przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Symbolizuje zarówno magię i sferę pełną tajemnic, jak i władzę oraz niezwykłe dostojeństwo. Nic dziwnego, że ten kolor coraz częściej pojawia się w naszych przestrzeniach.

Warto wybrać go do salonu, jest to wszak przestrzeń o charakterze reprezentacyjnym, musi więc prezentować się niczym z prestiżowego wnętrzarskiego katalogu. Fioletowe fototapety na pewno w dużej mierze w tym pomogą!

Love fioletowe!

Widać wyraźnie, iż projektanci tych naściennych dekoracji czerpią inspiracje z przeróżnych dziedzin życia. Nie brakuje (jak można się z pewnością domyślać) odniesień do wspaniałego świata Matki Natury. Są zatem fioletowe fototapety przedstawiające cudownie pachnące pola lawendy oraz piękne wrzosy, które nierozłącznie kojarzą się z tym momentem w roku, kiedy lato przeradza się w jesień. Jeśli owa o kwiatach, storczyki czy tulipany utrzymane w tym wyjątkowym kolorze także potrafią być niezwykle interesującymi elementami, które wpiszą się zarówno w przestrzeń nowoczesną, jak i tę stworzona w klimacie vintage czy retro. Jeśli chodzi o styl prowansalski, niezwykle często stosowany jest tutaj spory dodatek barwy fioletowej – i to z wielką korzyścią dla owych naściennych dekoracji!

Fioletowy zawrot glowy fototapety fixar

Fioletowe fototapety dla miłośników piękna

Kolor ten wycisza nas i uspokaja, dlatego warto go w formie fototapety zastosować w tym kąciku salonu, w którym najchętniej czytamy książki, zajmujemy się szydełkowaniem lub rękodziełem czy też po prostu w ciszy relaksujemy się po dniu wypełnionym pracą. Ci, którzy barwę tę upodobali sobie wyjątkowo, powinni wybrać modele z fioletowym tłem, natomiast dla tych, którym marzy się fioletowy dodatek, przygotowano egzemplarze, w których daje on pierwszeństwo innym kolorom.

Subtelnoscia malowane fototapety fixar

Do czego pasują fiolety z fioletowymi dodatkami, czyli rzecz o łączeniu barw

Jeśli chodzi o fioletowe fototapety, będą one doskonale komponowały się w tych przestrzeniach, w których zastosowano jasne kolory mebli oraz jasne podłogi. Unikniemy dzięki temu efektu przytłoczenia w czterech ścianach. Jednak to nie wszystkie pomysły na mariaże rozmaitych barw z fioletem, specjaliści z branży aranżacji wnętrz proponują jego łączenie z szarościami. W towarzystwie żółcieni także świetnie sobie poradzi. W grę wchodzi również brąz, który wspaniale „podkręci” fioletową barwę i sprawi, że będzie ona rzucała się w oczy każdemu miłośnikowi piękna!

W zachwyceniu delikatnoscia fototapety fixar

Niech nikogo nie dziwi wzrost zainteresowania fioletem jako kolorem pojawiającym się w salonie. Ci, którzy poszukują niebanalnych rozwiązań do swoich domów i mieszkań, coraz częściej na ten właśnie krok się decydują i to z wielkim powodzeniem! Jasny odcień liliowy, ciemny jagodowy, niezwykle intensywny winny albo elegancka purpura – co takiego wybierzesz dla siebie, aby Twój salon rozkwitł najpiękniejszymi wersjami fioletu?