sierpień 23, 2019

Poddasze idealne. Jak wykończyć wnętrze, stosując fototapety na skosy?

Fototapety idealne na skosy w Twoim domu!

Poddasze idealne jak wykonczyc wnetrze stosujac fototapety na skosy

Fototapety idealne na skosy w Twoim domu!

Poddasze idealne. Jak wykończyć wnętrze, stosując fototapety na skosy?

Aranżacja poddasza to niełatwa sprawa. Ten specyficzny typ pomieszczenia ze skosami można jednak zamienić w prawdziwą oazę piękna i designu. Wystarczy tylko starannie ową kwestię przemyśleć, mając na uwadze zarówno funkcjonalność pomieszczenia, jak i jego estetykę.

Fototapety na skosy to spore wyzwanie, trzeba dobrać je w ten sposób, by wnętrze optycznie powiększyć. Na szczęście producenci tych naściennych dekoracji przygotowali dla kupujących mnóstwo ciekawych rozwiązań dedykowanych przestrzeniom tego typu!

Modne fototapety na skosy dodadzą wnętrzu charakteru!

Zanim jednak wybierzemy odpowiedni egzemplarz, skupmy się na dokładnym przeanalizowaniu sytuacji, jaką mamy w pomieszczeniu. Czy skos zaczyna się już od podłogi czy może znacznie wyżej? Czy kąt nachylenia jest duży czy też należy raczej do tych mniejszych? Odpowiedzi na tego typu pytanie pozwolą na na to, byśmy wybrali najlepszy egzemplarz do naszego wnętrza.

Zachodzace slonce na lace fototapety fixar

Skos o małym nachyleniu – jakie modele fototapety wybrać?

Kiedy nasz skos nie ma zbyt dużego nachylenia, a rozpoczyna się stosunkowo wysoko nad powierzchnią podłogi, nie musimy się praktycznie ograniczać. Możemy zdecydować się zarówno na pejzaż, jak i motyw graficzny, na stonowane barwy oraz te bardzo jaskrawe. Tego typu fototapety na skosy nie różnią się w znacznym stopniu od tych stosowanych na klasyczne ściany. Z nieco inną sytuacją mamy jednak do czynienia wtedy, kiedy ściana jest skośna na całej wysokości i gdy ów skos należy do dużych. Jak wtedy poradzić sobie z aranżacją przestrzeni?

Ciekawe poddasze z dużymi skosami. Jak osiągnąć w nim aranżacyjny sukces?

W przypadku dużych skosów zaczynających się już przy podłodze powinniśmy zapomnieć o klasycznych zdjęciach przedstawiających choćby pejzaże, postaci czy zwierzęta. Dlaczego? Niezbyt korzystna z tego punktu widzenia forma ściany sprawi bowiem, że obrazek w dużej mierze się zdeformuje i na pewno nie będzie prezentował się tak, jak życzyłby sobie jego producent. Dlatego takie modele stanowczo pozostawiamy ścianom klasycznym.

Wodne kropelki fototapety fixar

Na tych ze skosami warto natomiast zastosować egzemplarze graficzne. Mogą być bajecznie kolorowe, mogą być też utrzymane w raczej stonowanych barwach. Wszystko zależy tutaj od naszych indywidualnych preferencji. Miejmy jednak na uwadze to, aby powiększyć lub podwyższyć optycznie przestrzeń. Można to zrobić chociażby poprzez wykorzystanie modeli w pionowe pasy.

Inne printy również warto wziąć pod uwagę. Motywy florystyczne, kratka, pepitka, abstrakcyjne wzory czy groszki to z całą pewnością patent na wnętrzarski sukces tam, gdzie nachylenie skosu jest duże.

A może trójwymiar?

Trójwymiarowe fototapety na skosy również warto wykorzystać. One (podobnie jak egzemplarze o jasnych barwach albo z charakterystycznymi printami) sprawią, że wnętrze będzie wyglądało na większe niż w rzeczywistości. Z całą pewnością na skosach sprawdzi się motyw nieba utrzymany w trzech wymiarach, ale nie tylko. Warto postawić na taki wzór, który sprawi, że pomieszczenie nabierze lekkości. Zapomnijmy jednak o tym, co utrzymane w ciemnych kolorach, bo sprawiłoby, że wnętrze zostanie optycznie pomniejszone, a do takiej sytuacji na pewno nie chcielibyśmy dopuścić.

Przestrzenna abstrakcja fototapety fixar

A może fototapeta i farba na jednej ścianie?

Gdy skos rozpoczyna się relatywnie wysoko na powierzchni ściany, możemy pokusić się o jeszcze jedno rozwiązanie. Zastosowanie u góry graficznej fototapety i u dołu klasycznej farby także może się sprawdzić. Jedna uwaga: obie opcje muszą być świetnie dopasowane pod względem kolorystycznym, w ten sposób unikniemy efektu aranżacyjnego chaosu.

Wydawać by się mogło, że pomieszczenia ze skosami nie da się ciekawie urządzić i udekorować, to jednak nieprawda, wystarczy tylko mieć na nie pomysł!